Kılıçdaroğlu: Demirtaş ve Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemeyenlerin kendilerine katılmasını belirterek, Demirtaş ve Kavala'nın serbest kalmasını istedi.

GİRİŞ 28.05.2022 18:07 GÜNCELLEME 28.05.2022 18:08
Bu Habere 214 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemeyenlerin kendilerine katılmasını belirterek, “Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Mehmet Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız” dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere dün akşam saatlerinde Van’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Belediye Başkanları Çalıştayı’na katıldı.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na açıklamaları öncesi Van kedisi hediye edildi. Daha sonra açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, huzur içinde yaşamak isteyen bölge halkının kendilerine katılmasını istedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Van’ın büyümesini ve bölgenin yıldızı olmasını istiyorsanız bize katılın. Kayyum uygulamasına son verilmesini, seçimle gelenin seçimle gitmesini ve oyunuzun değerinin olmasını istiyorsanız o zaman bize katılacaksınız. Van’ın görkemli tarihinin ve doğal güzelliklerini, sadece bölgede değil, bütün Türkiye’de ve dünyada duyulmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Sınır ticaretinin gelişmesini, komşu ülkelerle ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Düşüncesini ifade etti diye hapse atılan kişilerin ya da düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız, Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Mehmet Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız” diye konuştu.

Çalıştaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere çok sayıda CHP’li belediye başkanı katıldı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 214
 • 2023 Seçimleri 6 ay önce Şikayet Et
  Bu kriptoların alayı ülkeden sürülmesi lazım, topraklarımızda yaşamaları bile şehit ve gazilerimize hakaret olan kriptolar adam yerine konulup birde konuşturuluyor kürsülerden..
  Cevapla
 • Zalim düşmanı 6 ay önce Şikayet Et
  KILIÇTARYAN atalarının ihaneti nedeniyle Dersim'den Erivana kovulmalarının intikamını almak için yanıp tutuşuyor; meralyan bacısı ve Agop'un kuzenleride yardımda kusur etmiyorlar; az kaldı hepsini anavatanları Ermenistan' a postalayacağız.
  Cevapla
 • Vatansever Adanalı 6 ay önce Şikayet Et
  KIL ıçtaroğlu ecdadın Firavunun yolunda gidiyorsun; AKİBETİNİZ Arkadan gelenlerle birlikte o zalimin akibetinden bin beter OLURSUNUZ İNŞALLAH ...............! .
  Cevapla
 • Selo 42 6 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cumhuru Reis, Sayin İçisleri Bakanim. Bu adam alenen teröre, teroru destekleyenlere, bilcümle TC ye karşi kim varsa hatta ve hatta Ataturke küfredenlere maddi ve manevi destek çikmaktadir. Bedeli ne olursa olsun cok sevdiği kavala ve demirtaş ile aynı havayı teneffus ettirmenin zamanı coktan geldi. Bir vadandaş olarak kanima dokunuyor bu hainin yaptiklari
  Cevapla
 • Okur 6 ay önce Şikayet Et
  Alın size 6 lı kuzenleri ile Türkiye yi yönetmeye talip pkk lı hain mahluk şeytanın can dostu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
"Günlük 20 bin dolar" iddiası! Kılıçdaroğlu, Rifkin'e kaç para ödeyecek?
Suudi Arabistan ve Katar ortak yatırım fonundan Liverpool için inanılmaz teklif!