Bülent Arınç'tan sonra şimdi de Hüseyin Çelik ortaya çıktı: Skandal açıklamalar yaptı

AK Parti kurucularından Bülent Arınç'tan sonra Hüseyin Çelik de hükümeti eleştirerek gündeme gelme çabasına girdi. Çelik, Arınç'ın 'Kral çıplak' ifadesine de destek verdi.

GİRİŞ 26.06.2022 15:02 GÜNCELLEME 26.06.2022 15:08
Bu Habere 1320 Yorum Yapılmış

AK Parti kurucularından ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, KRT TV’de Semra Topçu'nun sunduğu Haftanın Panoraması programına konuk oldu.

Çelik burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Topçu, Çelik'e Bülent Arınç'ın geçtiğimiz günlerde Türk Demokrasi Vakfı'nın organizasyonundaki açıklamalarını sordu.

Eski Bakan, kendisinin ve Arınç'ın AK Parti kurucuları olduğunu ve kurdukları partide bazı isimlerin 'abuk subuk' konuşmalarının zorlarına gittiğini söyledi.

"ARINÇ'LA BENİM ZORUMA GİDİYOR"

Çelik, "Bülent Arınç Bey olsun, ben olayım birçok arkadaşımız AK Parti'yi kuran ve AK Parti'yi iktidar yapan insanlarız, bizim kurduğumuz bahçede birileri gelip gecekondu yapmış oradan abuk subuk şeyler söylüyor. Bu benim de zoruma gidiyor, Sayın Arınç’ın da başkalarının da zoruna gidiyor." dedi.

"HUKUKSUZLUK VAR MI VAR" 

Arınç'a destek veren Çelik, "Efendim kral çıplaktır ifadesi şudur, diyelim ki Türkiye yüksek enflasyon var bugün. Bunu gör arkadaş. Yani ben iktidar mensubuysam, enflasyon yoktur demenin manası var mı, var enflasyon. Hukuksuzluk var mı var, adaletsizlik var mı var, bunun 50 çeşidi var." diye konuştu.

"OSMAN KAVALA HAKSIZ YERE HAPİSTE" 

Kamuoyunda en çok tartışılan davalardan biri olan kavala davasına ilişkin de konuşan Çelik, "Osman Kavala haksız yere hapisteyse ve bunu söylemezsem vicdanımın gereğini yapmamış olurum. Önce Gezi’den dava açacaksınız bundan beraat edecek, tam hapisten çıkacak, başka bir iddianame hazırlayacaksınız, Sorosçu diyeceksiniz." ifadelerine yer verdi.

"AK PARTİ KENDİNİ MHP'YE MAHKUM ETTİ"

"Sizin ittifakınızı fazilet ittifakı, başkasınınkini zillet ittifakı olarak değerlendirmek çok zehirli bir dildir." diyen Hüseyin çelik, "AK Parti yüzde 50+1'e kendini mahkum ederek, kendisini MHP'ye mahkum etti." dedi.

"MERKEL'İN HİÇ ŞATAFATINI DUYDUNUZ MU?"

İktidara karşı muhalefet tarafından sık sık yöneltilen israf ve şatafat iddialarına yönelik ise Çelik şu ifadeleri kullandı:

Şatafata karşıyım. Siz Almanya’nın efsane şansölyesi Merkel’in hiç şatafatını duydunuz mu? Böyle 250-300 arabalık, yarısı çakarlı arabalarla dolaştığını hiç duydunuz mu? Duyamazsınız.

Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 1320
 • Mrtklc 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu adam cuma namazı kılınırken hoparlörlerden secim propagandası yapıyordu. Namaz kilanlar arasindaki Süleyman Soyludan fırçayı yiyince susmuştu. Bunların her şeyi fetöye benziyor . Siyasi ayak dedikleri bunlar mı
  Cevapla
 • Gaza 2 hafta önce Şikayet Et
  Arınç ve Çelik sulaleniz ihya oldu.Daha doymadınız.
  Cevapla
 • Hada 2 hafta önce Şikayet Et
  Devletin ve milletin işi gücü yok Arınç ve Çelikin akrabalarını zengin etsin.
  Cevapla
 • Gaza 2 hafta önce Şikayet Et
  Yedi sulaleniz zengin oldu.Merkelin zengin olan bir akrabası var mı?
  Cevapla
 • Gazi 2 hafta önce Şikayet Et
  Torpilleri bitince adalet arayan haramzadeler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kuzey Irak'ta PKK'ya soğuk duş! MİT devrede
Başkan Erdoğan bir ile daha müjdeyi verdi: Hızlı Tren Hattı programına aldık