Son Dakika: Fatih Erbakan'dan seçim ve ittifak açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Kendi partimizin ismiyle seçimlere gireceğiz. Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz çıkartacağız. Şu anda görünen o” dedi.

GİRİŞ 03.07.2022 15:03 GÜNCELLEME 03.07.2022 17:46
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Eskişehir’de Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) yerleşkesindeki Devrim Otomobili Müzesi ziyaretinde açıklamada bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Kendi partimizin ismiyle seçimlere gireceğiz. Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz çıkartacağız. Şu anda görünen o” dedi.

Eskişehir İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) yerleşkesindeki Devrim Otomobili Müzesi’ni ziyaret etti.

Devrim otomobilinde hatıra fotoğrafı çektiren Erbakan, sonrasında müzede yer alan eserler hakkında bilgi aldı. Burada açıklamalarda bulunan Fatih Erbakan, önümüzdeki seçimlere bir ittifak içerisinde yer almadan Yeniden Refah Partisi olarak kendi adaylarıyla gireceklerini kaydetti.

“TÜRKİYE'DE MOTOR ÜRETİMİNİN ASLINDA BABASI OLARAK ANILABİLECEK ZAT, MERHUM ERBAKAN HOCAMIZDIR" 

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın Türkiye’nin motor üretim teknolojisinde önemli hizmetleri bulunduğunu ifade eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün Yeniden Refah Partimizin Eskişehir 2’nci olağan il kongresini gerçekleştirmek üzere Eskişehir’de bulunuyoruz. Tabii bu kapsamda burada Devrim Otomobili Müzesini de beraberimizdeki teşkilat mensuplarımızla, heyetimizle ziyaret ettik. Burada Devrim otomobilinin macerası diyebileceğimiz yaşananları, buradaki müze yetkililerinden dinledik bir kez daha. Kendilerine ev sahipliği için teşekkür ediyoruz. Tabii Türkiye’de motor üretiminin aslında babası olarak anılabilecek zat, merhum Erbakan hocamızdır. 1956 yılında Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve millî fabrikası, Gümüş Motor’u kurmuştur İstanbul’da ve bütün baskılara, bütün zorluklara rağmen yılda 2 bin 500 adet dizel motorunu bu fabrika üretmiştir. Arkasından tabii rahmetli Erbakan hocamız Bakanlar Kurulu’na bir sunum yapmış, 1961 yılında. Türkiye’de yerli ve millî bir motorun üretileceğini, buna milletimizin gücünün yetebileceğini ifade etmiş. Ve bunun olması gerektiğini ifade etmiş. Bu sunumdan 3 ay sonra da Devrim otomobilinin üretilmesi kararı alınmış. Böylece bu üretimi teşvik etmiş, bu üretime öncülük etmiş bir zat Erbakan hocamız. Arkasından da Devrim otomobilinin üretimi gerçekleşmiş. Tabii bu saatten sonra da geç kalınmış sayılmaz. Zararın neresinden dönersek kardır. Türkiye’nin, ülkemizin üretime, istihdama, ihracata yönelik, katma değerli ihracata yönelik ileri teknoloji üretimi ve ihracatına yönelik adımları atması, hamleleri gerçekleştirmesi lazım” dedi.“TÜRKİYE'NİN DÜNYANIN GELİŞMİŞ ÜLKELERİNİ BİLE GERİDE BIRAKMASI BİLE EN HEDEFİMİZ VE TEMENNİMİZDİR" 

Parti olarak en önemli hedeflerinin, Türkiye’nin dünyanın gelişmiş ülkelerini geride bırakmasını sağlamak olduğunu aktaran Erbakan, “Rahmetli Erbakan hocamız da bütün hayatını ve özellikle de siyasi hayatında yaptığı mücadeleyle aslında Türkiye’nin kalkınması, sanayileşmesi, üretimini, ihracatını arttırması, dış ticaret açığı veren değil dış ticaret fazlası veren bir ülke olmasına adamıştı. Bizler de kendisinin yolundan yürüyenler olarak, aynı hedefler için çalışmalara devam ediyoruz. İnşallah Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş ülkeler arasında yer alması, yeniden büyük Türkiye haline gelmesi, dünyanın gelişmiş ülkelerini bile geride bırakması en önemli hedefimiz ve temennimizdir. Bunun için de üretime, istihdama, ihracata yönelik ekonomi modelinin uygulanması, katma değerli üretim ve katma değerli ihracatın ülkemizde mutlaka gerçekleştirilmesi şarttır. İnşallah bu hedeflere ulaşılması ve yeniden büyük Türkiye’nin hayata geçmesini Allah bizlere görmeyi nasip eder” diye konuştu.

“KENDİ PARTİMİZİN İSMİYLE SEÇİMLERE GİRECEĞİZ" 

Önümüzdeki seçimlere Yeniden Refah Partisi olarak gireceklerini söyleyen Erbakan, “Kendi partimizin ismiyle seçimlere gireceğiz. Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz çıkartacağız. Şu anda görünen o. Bunun için de Türkiye genelinde en gayretli çalışmalarımızı ortaya koyuyoruz. 81 il, 920 ilçeden fazla ilçede teşkilatlanma, 250 bini aşan resmi üyemiz, 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz, pek çok ilde mahalle ve köy teşkilatlarımız, buna ilaveten hanım ve gençlik teşkilatlarımız sürekli olarak arazide halkımızla birlikte çalışmalarına devam ediyor. İnşallah Yeniden Refah Partisi kendi başına hiçbir şekilde baraj problemi olmayan, güçlü bir siyasi aktör olarak seçimlere girecektir. Bütün çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Üye sayımızı da en kısa süre içerisinde 500 bine çıkarma hedefimiz var. Şu anda 250 bini geçtik, 500 bine doğru adım adım gidiyoruz. İnşallah ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlı hizmetler yapmayı Allah nasip etsin” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 72
 • Mücahit 2 ay önce Şikayet Et
  Tek sermayesi rahmetli babası olan bir siyasi parti başkanı ne geçmişin de siyasi bir deneyimi nede gelcekle ilgili bir vizyonu var ; babam yaptı ben de yaparım
  Cevapla
 • Zeugma 2 ay önce Şikayet Et
  Oyumuz erbakana
  Cevapla
 • Adanalı 2 ay önce Şikayet Et
  Bu seçimde yeminim var oylarımız sana ALLAH izin verirse
  Cevapla
 • Bayram Uvat 2 ay önce Şikayet Et
  Selamünaleyküm, meclis dışarıdan uğraşmak boş içeri gir. konuşma hakkın olsun ses getir rahmetli olsa inan ortaklık yapardı. Saygılar
  Cevapla
 • Chn 2 ay önce Şikayet Et
  Rahmetli erbakan yandaşci yada yardakci değildi... siz zihniyetinizi değiştirin erbakana oy edin ozaman doğrunun ne olduğunu görebilirsiniz
  Cevapla
 • Haydar 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkeyi bunamışlardan temizlemek gerek o yüzden oyum ve desteğim genç lider fatih erbakanadir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Putin: Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya'yı Rusya'ya ilhak ettik
NATO üyesi 17 ülkeden Rusya'ya gözdağı!