CHP'li Eren Erdem'in yalanı deşifre oldu: Yine kurgu çıktı!

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Eren Erdem’in Şile’de yakıt fiyatlarıyla ilgili haberinin kurgu olduğu ortaya çıktı. Yakıt fiyatlarından şikayetçi olan kişinin aslında CHP parti üyesi olduğu çiftçi olmadığı anlaşıldı.

GİRİŞ 05.07.2022 12:39 GÜNCELLEME 05.07.2022 15:55
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Olay, geçtiğimiz Cuma günü Şile’de bulunan bir yakıt istasyonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, CHP Parti Meclis Üyesi, 25 ve 26. dönem Milletvekili Eren Erdem beraberindeki partili bir heyetle yakıt istasyonuna geldi. İstasyon yetkililerinden izin almadan çekim yapmaya çalışan Erdem, İBB’de kıyı temizleme personeli olan Kadir B.’yi çiftçi gibi gösterdi. İBB çalışanı Kadir B. traktörü pompaya yaklaştırılarak 1405.25 TL’ye yakıt alındı.

İSTASYON ÇALIŞANLARINDAN ERDEM'E TEPKİ

Eren Erdem, traktörün önünde röportaj verdiği sırada istasyon çalışanlarının tepkisiyle karşılaştı. Çalışanlar, istasyonun özel bir mülk olduğunu ve izin almadan çekim yapılamayacağını söyledi. Milletvekili olduğunu dile getiren Erdem, çekimlerine devam etti. İstasyonun market bölümünde bir kadın ile röportaj yapmaya çalıştı.

Eren Erdem ise, İBB çalışanı Kadir B.’nin traktör yakıt parasını kardeşi Erdeniz Erdem’in kredi kartıyla ödedi. Daha sonra, aslında Çayırbaşı Mahallesi’nde 2 dönümlük arazide tarım yapan Durmuş T. ile Akçaköse köyüne gidip Kadir B.’nin traktörüyle, köyün en çok tarım yapan çiftçisiymiş gibi röportaj yaptı.

"İSTASYONDA HABERSİZ RÖPORTAJ YAPMAYA ÇALIŞTILAR"

Şile’de yakıt istasyonunda uzun yıllardır çalışan Hakkı Selim, “Çayırbaşı’ndan bir tane traktör geldi. İstasyonun yan tarafına yanaştı. Beklemeye başladı. Arkadaşım gidip kendisine ‘niye bekliyorsun’ diye sorduğunda, ‘Ağabey birisi gelecek, traktörüme mazot alacak’ dediğini söyledi. Ondan sonra aradan 1 saat geçti, 1 saat sonra istasyona 3-4 araba ve CHP Milletvekili Eren Erdem geldi. Kendileri istasyonda traktöre binip yakıt aldığı çiftçiyle röportaj yapmaya çalıştığını beyan etmeye çalıştılar. Kendilerine müdahale ettim. Böyle bir şeyin yapamayacaklarını söyledim. Çünkü istasyonun böyle bir şeye izin vermediğini, istasyon sahibinin böyle bir şeye müsaade etmeyeceğini söyledim. Kendi kafalarına göre çekim yapamayacaklarını söyledim. Ben olaya gittiğimde kendileri bir kısım çekim yapmışlar. Eren Erdem traktöre binip geri çekmeye çalıştı, çekemedi.” diye konuştu.

"ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR"

Benzin istasyonu çalışanı Hakkı Selim konuşmasının devamında, "Büyükşehir Belediyesinde çalışan kendini çiftçi diye tanıtan, Çayırbaşı’nda ikamet eden arkadaşımız kendisi traktörünü geri doğru çekti. Kendilerinde istasyondan ayrılmalarını rica ettim. Kendileri yine aynı şekilde çekim yapmaya devam etmek istediler. Elimizden geldiği kadar müsaade etmemeye çalıştık. Ama yapılan tamamen bir algı operasyonuydu. Bunun farkında olduğumuz için biz elimizden geleni yaptık. Milletin de inanmamasını söylüyorum, tamamen algı operasyonuydu. Traktörün sahibi arkadaşımız kendisi Büyükşehir'e bağlı kıyı temizlemede çalışıyor. Şu anda normalde o saatte kendisinin işte olması gerekiyor. Ama kendisi işte değil, çünkü ona CHP tarafından bir görev verilmiş. Burada traktörle dediğim gibi 1 saat beklemek zorunda kaldı. Kendisi kesinlikle çiftçi değildir, traktörü vardır. Benim de traktörüm var ama traktörümüzle çiftçilikle alakalı bir şeyimiz yoktur" dedi. 

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 39
 • 08' li 6 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan düşmanları şunu öğrendi, yalan habere inanan binlerce insan var. Erdoğan bunları engellemezse 2023 te devleti bu zihniyet ele geçirir.
  Cevapla
 • Gemerek... 6 ay önce Şikayet Et
  Allah bunların hepsinide perişan eder inşaAllah...
  Cevapla
 • hakan 6 ay önce Şikayet Et
  iranın hizmetkarı vatan haini
  Cevapla
 • Battalgazi 6 ay önce Şikayet Et
  kokuşmuş siyaset yapıyorlar
  Cevapla
 • real 6 ay önce Şikayet Et
  Zaten bizim çiftçiler de elektrikli kullanıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
SON DAKİKA...İran'da 5,8 büyüklüğünde deprem! Van'da da hissedildi
Seçimin meşruiyetini tartışmak “Kan banyosuna dönecek Türkiye' iddialarına taş döşemektir