Danimarkalı vekiller HDP kongresine katılıp Erdoğan'a hakaretler savurdu!

Danimarka Kızıl-Yeşil İttifak (Birlik Listesi) milletvekilleri Maria Temponeras ile Anne Hegelund, HDP'nin olağan kongresine katılarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler savurdu.

Danimarkalı vekiller HDP kongresine katılıp Erdoğan'a hakaretler savurdu!
Danimarkalı vekiller HDP kongresine katılıp Erdoğan'a hakaretler savurdu!
GİRİŞ 12.07.2022 10:20 GÜNCELLEME 12.07.2022 10:21
Bu Habere 190 Yorum Yapılmış

HDP'nin sözde barış ve adalet için mücadele ettiklerini iddia eden milletvekillerinin yanı sıra Birlik Listesi Dış Politika Sözcüsü Sören Söndergaard konuşma yaparken, kendisine terör örgütü PKK/PYD'ye sempatizanlığıyla bilinen Nikolaj Villumsen eşlik etti. Söz konusu kongre hakkında soruşturma başlatılmış, 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 5. Olağan Genel Kongresi'nde HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan konuşma yaptığı sırada, yüzleri kapalı 2 kişi terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterini açmaya çalışmıştı. Kongreye terör örgütü PKK'ya sempatizanlık besleyen Danimarkalı parlamento üyeleri de katıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

HDP olağan kongresinde atılan sloganlar ve PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'ın posterinin açılması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Terör Örgütü Propagandası Yapmak' suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında kimliği tespit edilen 4 kişi gözaltına alındı.

HDP'YE DESTEK DANİMARKALI PKK SAVUNUCULARINDAN

Terör sevici Danimarka Kızıl-Yeşil İttifak (Birlik Listesi) milletvekilleri Maria Temponeras ile Anne Hegelund kongrede yayınladıkları videoda, HDP'nin sözde barış ve adalet için mücadele ettiğini, bu nedenle desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Milletvekilleri, "Şu anda dayanışmamız çok ihtiyaçları var. Başkan Erdoğan partimin yasaklanmasına çalışıyor. Binlerce milletvekili, belediye başkanı ve aktivist hapse atıldı ama barış, özgürlük ve adalet için mücadeleye devam ediyorlar" ifadelerini kullandı.

ELEBAŞIYLA FOTOĞRAF

PKK sempatizanları Maria Temponeras ile Anne Hegelund'un terörist elebaşısı Abdullah Öcalan'ın posterinin önünde fotoğrafları olduğu da ortaya çıktı.

Kongrede aynı zamanda, PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin kadın kolu olan YPJ'nin toplantılarına katılan ve HDP savunuculuğuyla ön plana çıkan Birlik Listesi Dış Politika Sözcüsü Sören Söndergaard konuşma yaptı.

Kongredeki terör sevici bir diğer isim ise PKK'nın Avrupa Birliği'nin terör örgütler listesinden çıkarılması ve terör örgütü YPG için yardım toplayan Danimarkalı Milletvekili Nikolaj Villumsen oldu.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 190
 • Hikmet Aras 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz destek verseniz ne halt edersiniz Rabbim size büyük felaket versin inşallah
  Cevapla
 • Osmanamca51 1 yıl önce Şikayet Et
  Danimarka in tamamı PKK olsa ne yazar.Bu Küçük de vletler terör dolayısıyla adını tanımaktadır
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yokmu danimarkayi bolmeye calisan bir grup Bizde onlara destegimizi verelim
  Cevapla
 • Taker 1 yıl önce Şikayet Et
  Yok, çünkü terör guruplarını onlar meydana getirip destekliyor
  Cevapla
 • İstanbullu 1 yıl önce Şikayet Et
  Hoşt hoşt biz zaten bu itlerin tasmasının kimin elinde olduğunu biliyoruz . Kapitalizmin tasmasını tuttuğu Marksistler , Leninistler ve diğer sol gruplar yeni legal partinizin chdp olduğunu da görüyor ve zamanını bekliyoruz .
  Cevapla
 • Turancılar 1 yıl önce Şikayet Et
  Çook normal bir hareket, danimarkalılardan başka ne beklenirdi. Daha beteri kendi ülkemizde var, mecliste terörist ve teeöre destek veren bir sürü vekil var. Devlet kurumlarında çalışan binlerce örgütçü yada militan var. Biz daha kendi içimizi temizlememişken başka ülkelerden ne bekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kar yağışı başlıyor! Sarı ve turuncu kodlu uyarı! 36 kentte alarm...
Erdoğan'dan Yunanistan'a nükleer mesaj - Gazete manşetleri