Akşener içki içmediği için sürgün etmiş!

Eski Emniyet Müdürü Kemal Sonunur, 28 Şubat döneminde İçişleri Bakanı olarak görev yapan Meral Akşener'in kendisini içki içmediği için zorla tayin ettiğini iddia etmişti. Sonunur, bu iddiasını belgeledi.

Akşener içki içmediği için sürgün etmiş!
Akşener içki içmediği için sürgün etmiş!
GİRİŞ 29.07.2022 12:57 GÜNCELLEME 29.07.2022 12:58
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Ankara Etimesgut Eski Emniyet Müdürü Kemal Sonunur, Dönemin komutanları tarafından 28 Şubat'ın şerefine kutlama yapıldığını ve kendisinin yemeğe davet edildiğini, gittiğinde alkol alması için teklif ettiklerini ancak kendisinin reddettiğini ifade etmişti. Sonunur, yaşadığı bu olaydan dolayı dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener tarafından Niğde'ye tayininin çıkarıldığını iddia etmişti.

Sonunur ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini sürgünden kurtarmak istediğini belirterek, "Sayın Reisi Cumhurumuz  İçişleri Bakanlığına bir yazı gönderdi. Beni zabıta daire başkanı yapmak için. Bu talepte Meral Akşener tarafından reddedildi. İşte belgesi" dedi. 

Sonunur’un asılsız iddialarda bulunduğunu söyleyenlere karşı belgelerle konuşan Eski İl Emniyet Müdürü, o dönemde Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara ekinde çıkan haber kupürünü de paylaştı.

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 51
 • Kahraman TURNA 2 ay önce Şikayet Et
  1997 de Meral Akşener neredeydi. Yapmayın lütfen. Doğruya doğru, yanlışa yanlış ne zaman diyeceğiz. Kahrolsun şu yandaşlık. Her tarafa söylüyorum. Bu ülke böyle düzelmez, yazık etmeyin bu ülkeye. Allah'ın ipine dosdoğru sarılan olalım.
  Cevapla
 • Vatandas 2 ay önce Şikayet Et
  Nerdemiydi Tansu Çiller hükümetinde iç işler başkanıydı fötö tarafından torpilli getirilmişti Çiller kendisi acıkladı
  Cevapla
 • Hüseyin Çalışkan 2 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim sen yandaşlık yapıyorsun adam resmi evrak gönderiyor orda tarih yazıyor,o tarihteki İçişleri bakanına bakarsın ikna olacağını sanmiyorumda
  Cevapla
 • O.p 2 ay önce Şikayet Et
  Geliyor mansur yavaş
  Cevapla
 • Seyit 2 ay önce Şikayet Et
  Yavaş ol molla desinler
  Cevapla
 • Emekli 2 ay önce Şikayet Et
  Külliyen yalan. Şimdiye kadar neredeymiş.
  Cevapla
 • Arzu gul 2 ay önce Şikayet Et
  Çamur at izi kalsın
  Cevapla
 • Yusuf Yunus Nuhhan 2 ay önce Şikayet Et
  Tamam anladık. İckiyi Allah icin içmedin. Niye şimdi bu şovlar. Herkes 12 eylülü mahkemeye verdi. Sen niye durdun. Bugune kadar, mhp yada akp den vekil olma arayışımı bu. Sayın müdürüm. Ya fetöcülerin 1996 dan beri bana yaptıkları, hiçbir şeyim kalmadı ve halada peşimdeler ayaga kalkmasın diye ayaga kalkarsa kimse aramadı sen ne yer ne icersin diye Allah icin cekilenlerin karşılıgı mahşerde beklenir. Sana yakıştıramadım. Özür dilerim bir haftadır şovun menfeaate döndu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye ile Libya arasındaki hidrokarbon anlaşmasına AB'den ilk tepki
Son dakika: Akaryakıt fiyatlarına zam geliyor