Bakan Soylu'dan 'cemevlerine planlı provokasyon' açıklaması!

Bakan Soylu, "Muharrem Ayının birinci gününde 3 Cemevine yönelik alçakça provokasyona dair elde edilen tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilerek, birliğimizi hedef alan bu 'Planlı Provokasyon' en ağır şekilde cezalandırılacaktır" dedi.

GİRİŞ 01.08.2022 15:47 GÜNCELLEME 01.08.2022 16:44
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından "3 gün önce, Eski Türkiye’nin bir alışkanlığı ile karşılaştık..." diyerek şu açıklamalarda bulundu:

"3 gün önce, Eski Türkiye’nin bir alışkanlığı ile karşılaştık. Muharrem Ayının birinci gününde 3 Cemevine yönelik alçakça provokasyona dair tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilmektedir. Birliğimizi hedef alan bu "PLANLI PROVOKASYON" en ağır şekilde cezalandırılacaktır"

TÜRKMEN ALEVİ BEKTAŞI VAKFI'NDAN PROVOKASYON AÇIKLAMASI

TÜRKMEN Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Ankara'da bazı cemevi ve Alevi derneklere yönelik saldırıya ilişkin, yurt dışı bağlantılı bölücü çevreler ile FETÖ mensuplarının sosyal medyada olayı farklı yöne çekip köpürtmeye çalıştığını söyledi.

Özdemir, "Bu olaylarla ilgili buradan Alevi canlara ve Alevi dedelerimize seslenmek istiyorum; bu tip provokatif olayları dikkate almayalım" dedi.Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, muharrem ayının ilk gününde Ankara'da cemevileri ve Alevi derneklere yönelik Ahmet Ozan K. (24) tarafından gerçekleştirilen saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

İmam Hüseyin Cemevi'nde açıklama yapan Özdemir, 30 Temmuz Cumartesi günü vakıfları ile cemevi ve derneklere saldırılar gerçekleştirildiğini, olayda vakıf üyesi bir kadının kesici aletle yaralandığını, tedavisi evinde devam ettiğini belirtti. Özdemir, "Saldırıda zarar gören kardeşimize vakıf olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Devletimize kast etmek isteyenler ve devletimizin kolluk güçlerini küçük düşürmeye çalışan bu şer güçler bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başımızda olduğu sürece, ilgili bakanlıklarımızın ve Ankara Emniyet Müdürlüğümüzün gayretleriyle kardeşliğimize kast etmek isteyenleri, ekmeğimize kan doğramayı hedefleyenleri ve bu şahsın ardında karanlıkta kalan kukla oynatıcıları bir bir ortaya çıkarılacaktır" ifadelerini kullandı.

'BU OYUNLARA GELMEYİZ'

Yurt dışı bağlantılı bölücü çevreler ile FETÖ mensuplarının sosyal medyada olayı farklı yöne çekip köpürtmeye çalıştığına işaret eden Özdemir, "Bu olaylarla ilgili buradan Alevi canlara ve Alevi dedelerimize seslenmek istiyorum; bu tip provokatif olayları dikkate almayalım. Bu saldırılar sadece bizlere değil, Türkiye vatandaşlarına yapılmıştır. İstiyorlar ki bu topraklar Suriye olsun, kardeş kardeşi öldürsün, herkes birbirine düşman olsun, kin gütsün. O karanlık güçler, o kukla oynatıcıları, dün olduğu gibi bugün de yarın da milletin kanından beslenmeye devam edemeyecek. Biz Aleviler olarak, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bizzat kendisiyle ne bu oyuna geliriz, ne de kardeşliğimize göz dikenlere fırsat veririz" diye konuştu.

'OLAYI SİYASALLAŞTIRIYORLAR'

Özdemir, bazı partilerin olayı siyasallaştırdığını ifade ederek, "Bir takım siyasi partiler, bölücü parti HDP, dün bazı illerde açıklamalar yapıyor. Bu yapılan açıklama vakfımıza ait değildir. Bizleri hiçbir şekilde bağlamıyor. Olayı siyasallaştırıyorlar. Bu da bizi, son derece derinden üzmektedir. Ortada yaşanmış bir olay var. Alçakça yapılan bir olay var. Bu olayı gerçekleştiren, şu an devletimizin kolluk güçlerinin elindedir. Burada herkes bilmelidir ki kadına kalkan bir elden siyasi rant elde etmeye çalışan hangi parti olursa olsun namussuz, şerefsiz ve alçaktır" dedi. 

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 64
 • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım yakalan suçluyu veya suçluları unutamayacağı bir ceza verilmesi dahilinde bir daha yapacak adam düşünür öyle karar verir kanunlarımız biraz teşvik ediyor mahpustan tahliye olan da bir mahallede kahraman oluyor utanma arlanma yoktu
  Cevapla
 • haydar 1 yıl önce Şikayet Et
  TC yi bölmek adına yapılan eylemin içinde bulunanlara en büyük ceza verilmelidir..
  Cevapla
 • iso 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben sivaslıyım ve burada alevi sünni sorunsuz şekilde geçinip gidiyoruz bugün cemevine saldırı olur yarın bir camiye saldırı olur eskidende oluyordu bunların amaçları kardeşi kardeşe düşürmektir. bu saldırıyı gerçekleştirenler na.. şe.. dir. bundan medet uman siyasilerde zavallıdır.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yok camiye saldırı olmaz. Camilerimizi yaktılar, camilerde içki içtiler dediler tırt çıktı. Kimse camiye dokunmaz Kimse de cem evine dokunmaz. Sadece mağduriyet hükümete komplo demek isteyenler bu işlere girer. Daha önce de HDP nin izmir il binasında kızı vurdular. Azıcık ortalık kaynasa mağduru oynar oyları devşiririz diyeler. Herkes dişini sıktı sandığı bekliyor. Anamızı da aldık gitti ama bu sefer siz gidin.
  Cevapla
 • sami 1 yıl önce Şikayet Et
  ayıp ya ne istiyorsunuz bunlardan bırakın sazla ve türküyle ibadetlerini yapsınlar
  Cevapla
 • Kürşad Tigin 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim birliğimizi bütünlüğümüzü daim eylesin inşallah! Bizi bölemeyecekler parçalayamayacaklar başaramayacaklar. Biz Büyük Türk Milletiyiz Biz Büyük Bir Aileyiz!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail devlet televizyonu duyurdu! Netanyahu Refah saldırısını erteledi
Fenerbahçe üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu!