Cemal Enginyurt'un saldırdığı gazeteci Latif Şimşek, Haber7'ye konuştu

DP Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumalarının saldırdığı gazeteci Latif Şimşek, Haber7'ye özel açıklamalar yaptı. Olayın kesinlikle tezgahlanmış olduğunu belirten Şimşek, DP Genel Başkanı'na da tepki gösterdi, verilen mesaja işaret etti.

GİRİŞ 08.08.2022 15:13 GÜNCELLEME 08.08.2022 15:13
Bu Habere 176 Yorum Yapılmış

Haber7 - Müge Çakmak

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt tarafından saldırıya uğrayan gazeteci Latif Şimşek, Haber7'ye özel açıklamalarda bulundu.

Programda yaşananları anlatan Şimşek, Enginyurt'un ortamı bilerek gerdiğini ifade ederek, "Ben karşılık verince üzerime yürüdü sonra adamlarını reklam arasında bana saldırttı" diye konuştu.

Gaffar Yakınca yazdı: Bir zorbalıktan öğrendiklerimizGaffar Yakınca yazdı: Bir zorbalıktan öğrendiklerimiz

Cemal Enginyurt'un yıllar önce bakanı dövüp cezaevine girmesi yine gündem oldu!Cemal Enginyurt'un yıllar önce bakanı dövüp cezaevine girmesi yine gündem oldu!

 Cemal Enginyurt’un koruması tam bir suç makinesi çıktı: Kasten öldürme, yaralama, tehdit Cemal Enginyurt’un koruması tam bir suç makinesi çıktı: Kasten öldürme, yaralama, tehdit

"KESİNLİKLE TEZGAHLANMIŞ"

Daha önce birçok kez televizyon programı yaptığını hatırlatarak başına ilk kez böyle bir şey geldiğini vurgulayan Şimşek, "Bunun kesinlikle tezgahlanmış, planlanmış bir saldırı olduğunu düşünüyorum. Bu saldırı Latif Şimşek üzerinden bir yerlere veren mesajdır. Artık nereye ne mesajlar verildiğini de herkes kendi düşünsün" değerlendirmelerinde bulundu. 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı affetmediğini ve hakkını helal etmediğini vurgulayan Şimşek şunları söyledi:

"Böyle alçakça saldırıdan sonra kendi partisinin milletvekili ve genel başkanın sorumlu olduğu bir saldırıdan sonra, beni aramasını bir kenara bırakın duyduğu üzüntüyü dile getiren bir mesaj bile yayınlamadı. Tepki göstermediğine göre Gültekin Uysal’ın bu saldırıya sahip çıktığını ve bu saldırıya ortak olduğunu düşünüyorum. Aksi halde bir siyasi partinin genel başkanı hiçbir sebep ve gerekçe yokken bir gazeteciye yapılan böyle alçakça bir saldırı karşısında hiç olmazsa üzüntülerini dile getirebilirdi. Demek ki  Gültekin Uysal üzgün bile değil. Acaba Güntekin Uysal, Cemal Enginyurt ile planlayarak Demokrat Parti adına mı yaptırdı bu saldırıyı diye düşünmekten insan kendini alamıyor."

"ÖZRÜNÜ KABUL ETMEM, HUKUK KARŞISINDA HESABINI VERECEK"

Latif Şimşek, "Cemal Enginyurt özür diledi mi?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Ondan gelecek hiçbir özür tarafımdan kabul edilemez, o benim kişiliğimi bilir. Özür dilemesi hiçbir şey ifade etmez. Tetikçilik yaparak, yaptırarak gerçekleşen bu saldırıdan sonra Cemal Enginyurt’un özrünü kabul edecek bir Latif Şimşek yok. Hukuk karşısında gerekli hesabı verecekler."

Cemal Enginyurt'tan şikayetçi olduğunu da dile getiren Şimşek, saldırganın tutuklandığını hatırlattı. Cemal Enginyurt'un dokunulmazlığının olduğunu hatırlatan ve kaldırılması için sürecin başladığını belirten Şimşek, "Umarım milletvekilliğinin düşürülmesine kadar süreç devam eder. Çünkü böyle insanların Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu milleti temsil etmeye haklarının olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.

CEMAL ENGİNYURT BU SALDIRIYLA KİME MESAJ VERMİŞ OLABİLİR?

Şimşek, kendisi üzerinden verildiğini ifade ettiği mesajla ilgili ise şu açıklamaları yaptı:

"Ben neyi savunuyorum? Televizyon ekranlarında ben asla hiçbir siyasi partiyi ya da bir siyasi görüşü tek başına savunan bir gazeteci değilim. Ben doğruları, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu, atmosferi; uluslararası konjonktürü göz önüne alarak doğru olanı savunuyorum. Ve elbette yeri geldiğinde hem sayın Cumhurbaşkanının hem AK Parti hükümetinin yaptığı icraatlar da bu konuşmalar arasında yerini alıyor. Yani şunu demek istemiş olabilirler. Biz sizi savunan bir gazeteciyi böyle televizyon ekranında canlı yayında darp ederiz. Yani tüm mesele bundan ibaret."

KAYNAK: HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 176
 • Kaç Parasınız 1 ay önce Şikayet Et
  Bu "özgün" bıyıklılar neden hep saldırgan oluyor? Neden saldırı amaşlı yerlerde hep onlar tercih ediliyor? Bunun bir sebebi olmalı. Ben şimdiye kadar çember sakallı badigard gördüğümü hatırlamıyorum. Varsa bile istisna türündendir. Bu sivri bıyıklı kesim kendine sorsun: Neden hep biziz? diye. Başkalarının da eli ayağı yumruğu var unutmayın.
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Enginyurt ekranların en agresif yorumcusu. Bağırma çağırma hakaret adamın alışkanlığı. Bunu ekrana çıkanda suç var. milletvekili ağırlığı yok..
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Cahil insanlar kavga ve kaos çıkarırlar bu mvlleri ben herşeyi biliyorum derdinde ben bazen TV yapimcilarinada sitem ediyorum her akşam aynı siyasetçiler kanal kanal geziyorlar bu yüzlerden bıktık hele Habertürk tvsi iyice tadını kaçırdı kimin ne söylediği belli değil kuru gürültü bu muhalefet mvlleri şimdiden miyde bulandırıyor ALLAH nasip etmesin ülke yönetiminde bulunsalar halh sokağa çıkamayacak biri halka hakaret eder biri şehit yakınına küfür eder kimi polise yumruk atar biri gazeteciyi TV ekranlarında döver kesinlikle bunları milletin meclisine giremesinler mvli hakları iptatl edilsin
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Bu millet sana vekillik yap bunun karşılığı ESKIYALIK KABADAYILIKMI olacaktı yazıklar olsun sana vekillik adam isen seref ve gururun var ise derhal VEKILLIKTEN istifa et biz vatandaş olarak PKK GUDUMU VE ESARETI ALTINDA OLAN BU 6 li masanın üyeleri kendini gösteriyor bizler bunlarami oy vereceğiz ALLAH KORUSUN iktidar olsalar kimbilir bu MILLETE ne zulüm ve baskılar yaparlar
  Cevapla
 • Ccc 1 ay önce Şikayet Et
  cirinoski cemal
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Arsadaki sayıyı 1 milyona çıkartmak istiyoruz
AYM Milletvekili Seçimi Kanunu'nun iptal istemini reddetti!