HÜDA PAR'dan 'ittifak' açıklaması

Van'a gelen Hür Dava Partisi Genel Başkanı Yapıcıoğlu, "An itibariyle HÜDA PAR herhangi bir ittifak içerisinde yer almamaktadır. Ama bir ittifak teklifi gelirse, yer alabiliriz" dedi.

HÜDA PAR'dan 'ittifak' açıklaması
HÜDA PAR'dan 'ittifak' açıklaması
GİRİŞ 12.08.2022 17:43 GÜNCELLEME 12.08.2022 17:45
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu beraberindeki Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Kaya, Genel İdare Kurul Üyesi Mahmut İrtem, Bölge Koordinatörü Ferhat Aköz ve HÜDA PAR Van İl Başkanı ile birlikte kentte esnaf ziyareti yaptı.

Esnaf ziyareti sonrası bir otele geçen Yapıcıoğlu, Van'ın genel sorunları ve ülke gündemi ile ilgili açıklama yaptı. Yapıcıoğlu, yaptıkları esnaf ziyaretinde Van'ın sorunlarını dinlediklerini ve bu sorunları çözmek için çözüm yolları üreteceklerini, bu çözüm önerilerini de yetkililere ileteceklerini söyledi.

'ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI BU SAATTEN SONRA GÜNDEMDEN ÇIKMIŞTIR'

2023'te yapılacak olan genel seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yapıcıoğlu, "Seçimler zamanında mı yapılır, erkene mi alınır ? Doğrusu bu tartışmalar halen devam ediyor. Ama çok bir anlamı kalmadığını düşünüyorum. Neden? Çünkü şu anda Meclis tatilde ve ekime kadar da tatilde olacak. Ekimden sonra toplanan Meclis erken seçimi tartışmaya başlar, o konuda bir günden oluşturulursa en erken bahar aylarında bir seçim kararı alınabilir. Çünkü önce Yüksek Seçim Kurulu'nun bu iş için hazırlık yapması lazım. Bütün partilerin de hazırlık yapması için onlara bazı bilgilerin aktarılması lazım. Zaten bahar aylarında yapılırsa zamanında yapılacak olana seçim en fazla 2 veya 3 ay erkene alınmış olacak. 2-3 ay erkene alınan bir seçim de erken  seçim olur mu? Doğrusu o konuda da çok emin değilim. Bu nedenle kanaatimce erken seçim tartışması bu saatten sonra artık gündemden çıkmıştır diye düşünüyorum" dedi.'İTTİFAK İÇİN TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ'

Partisinin yapılacak olan seçimde herhangi bir ittifakta yer alıp almayacağı ile ilgili de açıklama yapan Yapıcıoğlu, "Seçim zamanında da yapılsa, yarın da yapılsa, bir ay sonra da yapılsa biz HÜDA PAR olarak seçime hazırız. Ama an itibariyle HÜDA PAR herhangi bir ittifak içerisinde yer almamaktadır. Herhangi bir ittifaka verilmiş bir sözü de, herhang bir blok ile varılmış bir anlaşması yoktur. Bunu net ifadelerle söyleyebilirim. Ama bu şu demek değildir; HÜDA PAR hiçbir ittifakta yer almayacaktır. Hayır ? Bunu söylemiyorum. Biz bir ittifak arayışında değiliz. Ama bir ittifak teklifi gelirse, yer alabiliriz. Bunu daha önce de söyledim. Eğer ilkelerimize uygun milletin, memleketin menfaatine inandığımız bir ittifak teklifi gelirse partimizin yetkili kurullarında bunu değerlendiririz. Kararımızı verdikten sonra bunu kamuoyu ile paylaşırız" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 60
 • Tahir 1 yıl önce Şikayet Et
  Hüdaparı düşmanlarından değil. Bizzat Hüdapar lılardan tanıyın. Geleceği çok parlak olan bir parti. Hem yöneticileri hem tabanları tertemiz insanlar. Tukiyenin ihtiyacı olan parti.
  Cevapla
 • Bursa vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Kurulduğu günden beri takip ederim hüdepar i güneydoğu da vatanını milletini sewen Müslüman kardeşler topluluğu bence hüdepar ve yeniden refah partisi ittifak kurmalı secimde baraj sorunları kalmaz
  Cevapla
 • Grava 1 yıl önce Şikayet Et
  Oy potansiyeli çok düşük artı insanların radıkal islamcılardan çok çektiğini unutmamak lâzım 90lı yılların faili meçhul aktörü olan hizbullahın partisi bunlar
  Cevapla
 • Kıranardılı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu seçimde oyumu HÜDA-PAR vermeyi düşünüyorum belki barajı aşamaz ama en azından oy potansiyeli yükselir.daha çok muhatap alınır.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence siz akp.ye daha yakın duruyorsunuz
  Cevapla
 • Baban Abd 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence sende pkk ye daha yakın duruyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı mesajı: 15 Temmuz'u işaret etti!
Politico, Erdoğan'ı "2024 Avrupa'nın en güçlü kişileri" arasında gösterdi