CHP yandaşını maaşa bağlamış! Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ses çıkmadı

Muharrem İnce’nin ifşa ettiği, CHP ve İyi Parti’nin yandaş medyayı maaşa bağladığı iddiasını Tele 1 Genel Yönetmeni Yanardağ da kabul etti. Ancak basın özgürlüğünden dem vuran Kılıçdaroğlu ve Akşener sessizliğe gömüldü

GİRİŞ 14.08.2022 07:59 GÜNCELLEME 14.08.2022 07:59
Bu Habere 166 Yorum Yapılmış

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin, "Halk TV, Tele 1, KRT, CHP'den ve İyi Parti'den her ay düzenli maaş alıyor" şeklindeki açıklamasına kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Tele 1 Televizyonu Genel Yönetmeni Merdan Yanardağ, Muharrem İnce'nin iddialarını doğruladı, CHP ve İyi Parti'den para aldıklarını kabul etti. Yanardağ, "CHP ile zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var. Ne yapıyoruz? Onların mitingini canlı olarak yayınladığımız zaman bunun karşılığında bir bedel alıyoruz" dedi.

Muharrem İnce'den muhalif medyaya sert tepki: Faturalı yandaşlık!Muharrem İnce'den muhalif medyaya sert tepki: Faturalı yandaşlık!

AÇIKLAMA YAPMADILAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merdan Yanardağ'ın partilerinden para aldığı açıklamalarına cevap vermedi. Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş ve KRT Genel Müdürü Adnan Bulut'un, konuyla ilgili açıklamada bulunmaması dikkat çekti. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Merdan Yanardağ'ın Soğuk Savaş sonrası refleksiyle faaliyetlerini paraya tahvil etmesinin kendisini şaşırtmadığını belirtti. Yalçın, şunları söyledi: "Merdan Yanardağ, CHP ve İP'ten para aldığını itiraf etmiş.

Breh breh! Nezdimizde delikli kuruş bile etmeyen bu gazeteci müsveddesinin hal-i pürmelaline bakın. Merdan Yanardağ, senelerdir MHP hakkındaki hikâyeden iddiaların ardındaki kripto isimdir. Bu şahsın Soğuk Savaş sonrası refleksiyle faaliyetlerini paraya tahvil ettiği bizi şaşırtmadı. Gazeteci kisvesi altında faaliyet yürüten bu oyun uşağı, devlet düşmanıdır. 'Soğuk Savaş dönemi partisi' tanımına en çok CHP uyar. Ha, Merdan Efendi de Soğuk Savaş döneminden kalmadır. Kendisi ayrıca fikir çöplüğüne yollanmış Marksizm'den artan çapsız gazeteciler kategorisine girer."

"PARALI BORAZAN"
Gazeteci Zeki Bahçe de, "Merdan Yanardağ eveleyip gevelese de sonunda Muharrem İnce'nin iddiasını kabul edip itiraf etti. 'Evet anlaşma yaptık, CHP'nin mitinglerini para karşılığı canlı yayınlıyoruz.' Bir daha çıkıp da biz tarafsızız, bağımsızız deme. 'CHP'nin ve İP'in paralı borazanıyız de' tamam mı?" dedi.

KAYNAK: SABAH
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 166
 • Sesekali 2 hafta önce Şikayet Et
  By Kemal ssk neydi simdi ne olsun
  Cevapla
 • Selami 2 hafta önce Şikayet Et
  Fox TV unutmuşlar.
  Cevapla
 • muşlu 1 ay önce Şikayet Et
  işiniz gücünüz algı amerikayı keşfetmiş gibi haber yapıyorsunuz adam bu anlaşmaların denetlendiğini sayıştayın denetlediğini 4 kez denetim yapıldığını ve bu denetlemelerden ter temiz çıktıklarınıda anlattı bunları neden yazmıyorsunuz
  Cevapla
 • Bulut 1 ay önce Şikayet Et
  Muharrem ayı gelmişken muharm beyi duyurun aç kalmış zavallı.yandaş kınadı bırakın memleket yanıyor millet yanıyor ondan haber verin.
  Cevapla
 • Diyarbekri 1 ay önce Şikayet Et
  Fonlanmışlar, yalancılar. amerika-avrupa dışarıdan sizde içeriden. Sultan Abdülhamit Han aklıma geliyor. Allah, siz zalimlere fırsat vermesin inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Görüntüler büyük tepki çekmişti: MSB'den net tavır!
Bu fotoğraflar biraz başka! İşte tekrar tekrar bakacağınız o anlar...