Taliban tarih verdi: Afgan mülteciler için Türkiye’ye heyet geliyor!

Suriyelilerle beraber ülkedeki en büyük mülteci grubu olan Afgan göçmenlerin durumunu araştırmak üzere Taliban, Afganistan Göç ve Mülteciler Bakanlığı'ndan bir heyetin Türkiye'ye gönderileceğini açıkladı.

GİRİŞ 18.08.2022 01:17 GÜNCELLEME 18.08.2022 09:59
Bu Habere 165 Yorum Yapılmış

Taliban, Afganistan Göç ve Mülteciler Bakanlığı'ndan bir heyetin Afgan mültecilerin durumunu araştırmak için gelecek hafta Türkiye'ye gideceğini açıkladı.

Afganistan Göç ve Mülteciler Bakan Yardımcısı Mohammad Arsala yaptığı açıklamada, Afgan mültecilerin durumu ve Afganistan’a dönüşleri konusunda Türk makamlarıyla yaptıkları görüşmelerde bir sonuca varmadıklarını ifade ederek, bu konuda henüz bir anlaşmanın olmadığını aktardı.

ZİYARET GELECEK HAFTA

Arsala, gelecek hafta içerisinde  Türkiye'deki Afgan mültecilerin durumunu ve sorunlarını araştırmak için Türkiye'ye gideceğini açıkladı.

Mültecilerin dönüşü, yaşadıkları sorunlar ve onlara yardım konusunda her konuda detaylı görüşmeler yapılacağını aktaran Arsala, tüm sorunların dikkate alınacağını ifade etti.

SON 7 AYDA 40 BİN AFGAN MÜLTECİ SINIR DIŞI EDİLDİ

Taliban, Afgan göçmenlerin zorla sınır dışı edilmesini önlemek için başta İran ve Pakistan olmak üzere komşu ülkelere heyetler gönderdi. Türkiye'deki Afgan Mültecileri Destekleme Derneği'nin istatistiklerine göre, Türkiye son 7 ay içinde yaklaşık 40 bin Afgan mülteciyi sınır dışı etti.

KAYNAK: İHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 165
 • Türk 5 ay önce Şikayet Et
  Makul sevide kabul edilebilir ama kontrollu swkilde. Akin akin irandan gelmeleri kabul edilemez.
  Cevapla
 • zafer gülten 5 ay önce Şikayet Et
  Dikkat--Afganlılar biraz çoğalsın,yerleşsin,vatandaşlık neyin kazansınlar...ülkelerindeki -Bacha- geleneğinide uygulamaya kalkarlar ülkemizde. Bacha(erkeklerle ilişki,oğlancılık)Afganistan a özgü bir gelenek,örf ve adet.
  Cevapla
 • Can 5 ay önce Şikayet Et
  Mültecilerin artı ve eksileri var artıları ucuz insan gücü, özellikle ülkemizde gençler çalışmıyor kolay para kazanmanın peşinde en lüks kafeteryalar da kahve içip manitayla eğleniyor kafede çıktımı hükümete yükleniyor işsizlikten dem vuruyor;eksi yönüse cami avlularun da ,market önlerinde parklarda sürekli dinlenmeleri ama yine de vasiflilarin kalmasından yanayım
  Cevapla
 • Vatandas 5 ay önce Şikayet Et
  Ne yüzsüz bunlar ya EV SAHİBİ TURK HALKİ İSTEMİYOR d dikce yapışıp yamaniyorlar, hiç gurur yok .
  Cevapla
 • hhüseyin 5 ay önce Şikayet Et
  Müslüman olunca muhatabımız bizimkilere birşeyler oluyor. Kimin düşmanısın hakkın mı Allahın mı? Ne bu tripler kardeşim?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında açıklama
Milyonlarca vatandaşın borcu siliniyor: Teklif komisyondan geçti