İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'in dezenformasyon haberine tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İngiliz haber ajansa Reuters'in İletişim Başkanlığı hakkındaki dezenformasyon haberiyle ilgili, "Sizi sadece ve sadece hakikat için habercilik yapmaya davet ediyoruz" dedi.

İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'in dezenformasyon haberine tepki
İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'in dezenformasyon haberine tepki
GİRİŞ 31.08.2022 20:16 GÜNCELLEME 31.08.2022 20:25
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, Twitter adresinden Reuters’ın İletişim Başkanlığı hakkındaki dezenformasyon haberine ilişkin açıklama yaptı. 

Altun'un açıklamalarından satır başları:

“Türkiye İletişim Modeli ile ulusal ve uluslararası çapta başarılı çalışmalara imza atan İletişim Başkanlığımızın, İngiltere merkezli Reuters haber ajansı tarafından hedef alınması, bizler için sadece ne kadar doğru yolda olduğumuzun göstergesi ve gurur vesilesidir.

Son dört yılda Türkiye’ye yönelik dezenformasyon kampanyalarına karşı koyduk, ülkemizi bu saldırılara karşı daha dayanıklı hale getirdik ve şeffaf bir iletişim ortamı oluşturduk. Aynı doğrultuda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’ye uzun yıllar hizmet etmeye kararlıyız.

Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye karşıtı algı operasyonlarının ve sistematik manipülasyonların bir aparatı olan Reuters, daha önce de pek çok kez çarpıtma ve yalan haberlere imza atmıştı.

Reuters, DEAŞ terörünün zirve noktasına çıktığı dönemde, bu terör örgütüne karşı amansız bir mücadele veren Türkiye’ye karşı dezenformasyon yaparken, esasında bazı Batılı devletlerin yabancı teröristlerin Suriye’ye geçişini görmezden geldiğini veya istihbarat servisleri marifetiyle bunu fiilen mümkün kıldığını perdeliyordu.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş için ilk adımları attığı dönemde de sahneye çıkan Reuters, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını çarpıtmış ve nihayet kendi haberlerini tekzip etmek durumunda kalmıştı. Reuters’in Türkiye’ye yönelik ekonomik ve finansal operasyonlarda kendine düşen rolü nasıl oynadığını da elbette unutmuyoruz.

Böyle bir haber ajansı, bugün de Türkiye İletişim Modelini ve Başkanlığımızı hedef almaya çalışıyor. Reuters’in niyetini de neye hizmet ettiğini de bu doğrultuda yaptıklarını da gayet iyi biliyoruz.

Sadece Türkiye ile ilgili konularda değil, dünyanın farklı noktalarında operasyonel haberciliğiniz yüzünden işgal edilen, darbeler yaptırılan, iç savaş çıkartılan, terör örgütlerini besleyen sisteme karşı hakikati savunan bir Türkiye var!

Görüyoruz ki ekonomik kriz bütün Avrupa’yı ve ülkeniz İngiltere’yi olduğu gibi kurum olarak sizi de etkiledi. Bu nedenle daha ucuz ve kolay olduğu için masa başı haberciliğe tevessül ediyorsunuz. Daha önce de pek çok kez olduğu gibi temelsiz klişe ön yargılarla örülü hayali ve uydurma senaryoları sözde haber adı altında servis ediyorsunuz.

Şartlar ne olursa olsun gerçek gazeteciliğin böyle yapılmayacağını size bir kez daha hatırlatıyor ve sizi sadece ve sadece hakikat için habercilik yapmaya davet ediyoruz.”

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 11
 • DEVLET ADABI 6 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş bu ingiliz Alman Amerika batı ab nato su Çakal ise sen ÇAKALOĞLU ÇAKAL OLACAKSIN , onlar Şeytan ise sen ŞEYTANOĞLU ŞEYTAN OLACAKSIN , onlar Sırtlan , Yılan olursa sende SIRTLANOĞLU SIRTLAN YILANOĞLU YILAN OLACAKSIN öyle kibar olayım nezaket dersen olmaz olamaz günümüz Dünyası artık "MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜMÜZÜN" dediği gibi "YURTTA SULH , CİHANDA SULH" dönemi zamanı değil Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok......
  Cevapla
 • Orhan BABA 7 ay önce Şikayet Et
  Reutersi Türkiyede ve Müslüman ülkelerde ciddiye alanin ,aklindan sasarim ..
  Cevapla
 • Hüseyin 7 ay önce Şikayet Et
  Jahudi Ajansindan ne bekliyorsunuz ?
  Cevapla
 • abdulbaki 7 ay önce Şikayet Et
  nerede bir ingiliz var ise orada fitne vardır
  Cevapla
 • Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Bak gavur u görüyomusunuz... Gavurluğunu yapıyo...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce gerçekleri açıkladı! Kılıçdaroğlu ile bomba ittifak mesajı
Ahmet Nur Çebi: Lig bitmedi, TFF'nin kararı değiştirilebilir!