2 ülkeyle daha pasaportsuz seyahat dönemi başlıyor

Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ve Sırbistan ile kimlik kartıyla seyahat döneminin başlayacağını söyledi.

GİRİŞ 06.09.2022 15:57 GÜNCELLEME 06.09.2022 16:48
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Balkan turumuzun ilk durağı olan Bosna Hersek'te bulunmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Dışişleri Bakanlıklarımız tarafından yapılan ortak açıklamalar üzerine, siyasi, askeri ve ekonomik ilişkilerin ötesinde sahip olduğumuz bağlar ilişkilerimizin sağlam temelini oluşturuyor. Görüşmelerde ilişkilerimizi daha da ileri seviyelere taşımak için atabileceğimiz adımları ele aldık.

Bosna Hersek 2 Ekim'de yapılacak bir seçime hazırlanıyor. Seçim arefesinde böyle bir seyahati gerçekleştirmek bizler için de ayrı bir mutluluk vesilesi. Seçim sonuçlarının tüm Bosna Hersek için şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bosna Hersek'teki mevcut sıkıntıların aşılması amacıyla Türkiye olarak elimizden geleni yapmakta hazır olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyorum. 876 milyon dolara ulaşan ikili ticaretimizi geliştirmek amacıyla neler yapabileceğimizi ele aldık. Saraybosna-Belgrad otoyolu projesine büyük önem veriyoruz.

BOSNA HERSEK VE SIRBİSTAN'A KİMLİK KARTIYLA SEYAHAT DÖNEMİ

Bu projeyi yalnızca bölge ülkeleri değil bölge halklarını da birbirine bağlayacak bir proje olarak değerlendiriyorum. Türkiye olarak Bosna Hersek'e yönelik kalkınma yardımlarımızı hız kesmeden sürdürürken bir yeni adımı kimlik kartlarıyla Bosna Hersek-Tükiye arasındaki gidiş gelişleri yapabilme kararını da verdik. Bundan böyle Bosna Hersek'ten Türkiye'ye, Türkiye'den Bosna Hersek'e kimlik kartıyla seyahat yapılabilecek. Yarın aynı şekilde Sırbistan ile de anlaşmayı imzalayacağız. 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 58
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  güzelll. artik kardeslerimizi daha rahat ziyaret edebiliriz insAllah
  Cevapla
 • ö..A.. 2 ay önce Şikayet Et
  Çok büyük bir başarı tebrik ederim adamlar bize Türk vatandaşını pasaportuna vize vermiyor biz dört tane kıytırık ülkeye kimlik ile gidiyoruz diye seviniyoruz
  Cevapla
 • Cumhhur 2 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir devlet KIYTIRIK değildir sizindüşünceniz kıytırıktır
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan’a giden arkadaşaların söylediğine göre Yunanistan’da ki turistlerin çoğu Türk.
  Cevapla
 • Muğlalı 2 ay önce Şikayet Et
  Batı vize bile vermiyor, Türk dostu ülkeler kimlik kartı bile yeter diyor. İyi haber.
  Cevapla
 • Vardar 2 ay önce Şikayet Et
  Boş boş yorum yapmayın Balkanların jeostratejik konumunu bilmeden ordaki Müslüman nufusunu tanımadan birşey yazmanız hiçbirşey ifade etmez.Sayın Cumhurbaşkanı tek müslümanların değil gayrimuslimlerin hırvat ve sırpların de gönlündedir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İnfiale neden olmuştu, Başkan Erdoğan talimat verdi: Yapmayan yanacak!
Son Dakika: PKK'ya yurt içi ve yurt dışında art arda darbe!