Fatih Erbakan'dan 6'lı masa toplantılarına olay yorum: Bunlar altın gününe döndü

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Aylardır bir cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen 6 tane benzemez sürekli olarak bir araya geliyor. Artık bunlar altın gününe döndü" dedi.

GİRİŞ 11.09.2022 11:56 GÜNCELLEME 11.09.2022 12:23
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 2. Olağan Kongresi için Rize'ye geldi. İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen program öncesi partililerin coşkulu karşılamasıyla salona giren Erbakan, burada bir konuşma yaptı.

"BURADA MİLLİ GÖRÜŞÜN ÖNCE MİLLET ANLAYIŞININ ÖNEMİ ORTAYA ÇIKIYOR"

Çay üreticilerinin enflasyon oranın çok olmasından dolayı çaydan kazandığı paranın hemen bittiğini söyleyen Erbakan, "Yaş çay üreticileri bir senede 3 e katlanan gübre fiyatları nedeniyle çay tarlalarını gübreleyemedi. Bundan dolayı verimlerinde büyük bir düşme oldu, gelirleri azaldı. Bunun üstüne açıklanan yaş çay alım fiyatı yeterli gelmedi. Bunun üzerine yüzde 181'lik bir enflasyonla o açıklanan fiyat dahi daha eline geçmeden buhar oldu gitti. Böyle bir durumda çay üreticisi, çay müstahsili perişan durumda. 20 sene AK Parti'ye en yüksek oyu veren Rize'de çay üreticileri iktidardan şikayetçi ve perişan. Bu durumda en azından Haziran ayının sonuna doğru asgari ücrete yapılan yüzde 30'luk artışın çay alım fiyatına yapılması gerekiyordu. Çay üreticisine verirsen, meşhur bir holdingin 9 milyar liralık vergi borcunu bir kalemde nasıl sileceksin. Bir yılda 5 tane holdinge 70 milyar lira garanti ödemesini nasıl yapacaksın. İşte burada milli görüşün önce millet anlayışının önemi ortaya çıkıyor. İnşallah iktidar olur olmaz Erbakan hocamızın 54. hükümette yaptığı o artışları Yeniden Refah Partisi olarak inşallah bizde yapacağız" şeklinde konuştu.

"6 TANE BENZEMEZ SÜREKLİ OLARAK BİR ARAYA GELİYORLAR"

6'lı masayı altın gününe döndüğünü belirten Erbakan, "Aylardır bir cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen 6 tane benzemez sürekli olarak bir araya geliyor. Artık bunlar altın gününe döndü. Toplanıp fotoğraf verip dağılıyorlar. Milletin derdiyle dertlenmek yerine altın gününe devam ediyorlar. Birde birbirleriyle sürekli atışıyorlar. En son HDP'ye bakanlık vereceğiz mi vermeyeceğiz mi dediler. Çünkü HDP gizli ortak da ondan dolayı. Gizli ortak HDP'ye bir tanesi bakanlık verelim dedi. Öteki dedi ki ben bakanlık verilmesine razı olmam dedi. Sürekli birbirleriyle atışma içerisindeler. Bir tanesi diyor sayın Kılıçdaroğlu'nun mezhebinden dolayı aday olması doğru olmaz. CHP kanadı buna kızıyor. Bu 6 benzemez bugünü kadar 30'u baş başa 6'sı da masa başında olmak üzere tam 36 kez bir araya geldi. Bu masada ne konuşuyorsunuz Allah aşkına. 36 kez bir araya geliyorsunuz ortada bir kaynak paketiniz yok. Şu milletin cebini yakan ekonomik krizle ilgili çözüm öneriniz var mı yok. Fotoğraf çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede bunların hali nerede" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 30
 • MSELİM 2 ay önce Şikayet Et
  renksiz lafı rahmetli babana mı aitti? şimdi seni görseydi geri mezarına koşardı.
  Cevapla
 • MSELİM 2 ay önce Şikayet Et
  seninde için kan gidiyor ama malesef kimse seni çağırmıyor
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Altılı masa toplandık toplandık toplandık toplandık biz HDP den hoşlandık onuda gizli ortak yaptık
  Cevapla
 • Fatih 23 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde Siyasi güç kazanalım diye her ilde yetişen ürünler üzerinde siyaset yaparak üreticiler ve fırsatçıları piyasa fiyatlarını yükseltiyor. Yok gübre pahalı yok yakıt pahalı sanki sabah öğlen akşam çaya gübre veriyorlar. Gübre yılda bir defa alıyorlar sık sık kullanılmıyor ama Çay fiyatlarına yapılan zamlardan Fatih Bey'in haberi yok öğren öyle konuş.
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  Dr. Fatih Erbakanı seviyoruz ve destekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Daron Acemoğlu Ermenistan'ın ekonomik krizini çözememişti
ABD, S-400'leri bahane edip satmamıştı, Türkiye bin pişman etti onu da yaptı!