Erdoğan duyuracak: Gençlere teknoloji ürünleri indirimi

AK Parti'den gençler için önemli adımlar geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurması beklenen AK Parti'nin seçim beyannamesinde gençler için indirimli, vergisiz teknoloji ürünleri projesi var.

Erdoğan duyuracak: Gençlere teknoloji ürünleri indirimi
Erdoğan duyuracak: Gençlere teknoloji ürünleri indirimi
GİRİŞ 22.09.2022 07:48 GÜNCELLEME 22.09.2022 08:37
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, seçim hazırlıkları kapsamında önemli adımlar ve duyurular yapmaya hazırlanıyor.
 • Buna göre AK Parti, 2023 Haziran seçimleri için düğmeye bastı.
 • 28 Ekim'de açıklanacak Vizyon Belgesi'nde, dar gelirliden çiftçi kadınlara, gençlerden emeklilere kadar her kesime yönelik projeler yer alacak.
 • Özellikle gençler için hazırlanan çalışma; vergi indirimleri, ucuz telefon, tablet ve bilgisayar satışını içeriyor.

AK Parti, seçim beyannamesine ilişkin çalışmalarına hız verdi. Çalışmadaki proje ve uygulamalar belirlenirken, yaz boyunca vatandaş ile kucaklaşan AK Partili milletvekillerinin görüş ve önerileri de dikkate alınacak.

Çünkü milletvekilleri, vatandaşın nabzı ve beklentilerini rapor haline getirip parti genel merkezine sunmaya başladı. Çalışmaları süren belgede yer alması beklenen konular ve projeler şöyle:

OMURGA DAR GELİRLİ VE EKONOMİ: Seçim süreci ve belgenin omurgasını ekonomi, özellikle de dar gelirli ve çalışan kesimlerin yaşamını rahatlatacak adımlar oluşturacak.

100'ÜNCÜ YIL VURGUSU: Beyannamede, 2023 yılının Cumhuriyet'in de 100'üncü yılı olduğuna vurgu yapılacak. "100'üncü yılda, yeni yüzyılımızda Türkiye'yi bambaşka bir lige taşımak sorumluluğumuz var" söylemi kullanılacak.

İCRAAT ANLATILACAK: AK Parti'nin 20 yıllık icraat özeti niteliğinde bölümler yer alacak.

YERLİ OTOMOBİL: Yerli otomobilde ilk seri üretimin 29 Ekim'de banttan inmesi bekleniyor. Beyannamede yerli otomobili tercih edeceklere yönelik indirimlere yer verilmesi planlanıyor.

TÜM KESİMLER KAPSAMDA: Karadeniz gazı, yeni konut projeleri, EYT, sözleşmeli personelin kadroya alınması, taşeron çalışanlara yönelik atılacak adımlar, emekli maaşları, asgari ücret ile ilgili hedeflere yer verilecek.

ÇİFTÇİ KADIN PROJESİ: Gıda güvenliğinin sağlanması, şehirlere göçün önlenmesine dönük projeler de beyannamede yer alacak. Bu kapsamda kadın çiftçilerin sosyal güvenlik primlerine yönelik devlet desteği verilmesi gündeme gelecek.

GENÇLERE VERGİ İNDİRİMLİ UCUZ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ: Gençlere yönelik sürpriz projeler açıklanacak. Örneğin bilgisayar ve cep telefonu gibi elektronik eşya alımında gençlere yönelik vergi indirimleri gündeme gelebilecek.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ / ZÜBEYDE YALÇIN
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Sorumlu Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 37
 • alican 1 hafta önce Şikayet Et
  gençler olarak umarız ki teknoloji ürünlerinde ötv sıfırlanır... düşünsenize 10 bin liralık bir cihaz alıyorsunuz onun ötvsi %50 yani aslında o ürün 5 bin lira... vergi alınmasın değil tabi alınacak ama bu %10u geçmemeli kanaatindeyim. devir teknoloji devri. reis güzel haberlerini bekliyoruz
  Cevapla
 • Gonca 2 hafta önce Şikayet Et
  Adam daha ne yapsın her yaptığına bir kulp buluyorsunuz size CHP zihniyeti lazım böyle devam ederseniz sonumuz Suriye'den kötü olacak
  Cevapla
 • isa 1 hafta önce Şikayet Et
  ne dion la
  Cevapla
 • yallah goodbey 2 hafta önce Şikayet Et
  en dandik telefon 6 binlira en pahalisi 25 binlira 25 binlira avrupada abd de hat alanlara bedava veriyolar
  Cevapla
 • Murat YAPICI 1 hafta önce Şikayet Et
  A101 de 1399 TL telefon var abartmayın be...
  Cevapla
 • İak 2 hafta önce Şikayet Et
  Adam ol ülkende üret telefonu sende dağıt hat alana bedava telefon ezbere konuşmak kolay
  Cevapla
 • haydar 2 hafta önce Şikayet Et
  2 bine de telefon var ama illa hat aliyim bedava versinler diyorsan yallah abdye.
  Cevapla
 • ak genç 2 hafta önce Şikayet Et
  Ak parti uyanmaya başladı,küstürdüğü kesimlere barışmak zorunda,bu adım fevkalade olur,ayrıca çalışan gençlerin otomobil rüyasıda yüksek vergilerle engellenmiş durumda buradada en azından ülkemizde üretilen araçlarda ötv kaldırılarak gençlerin hayallerinin önü açılmalı,bunlar hayata geçerse ideolojik olmayan gençlerden oy alınacaktır.
  Cevapla
 • Bel.Bit. 2 hafta önce Şikayet Et
  İnşallah bu sefer Belediye Bit Çalışanlarına kadro vermeyi unutmazlar.. Çünkü 500 bin kişi az bir rakam değil..Ortalama 2 milyon oy eder..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Prag'da tarihi zirve! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Erdoğan imzayı attı: Metin Feyzioğlu'na sürpriz görev