AK Parti'de "torba yasa" mesaisi

AK Parti, icra takibi başlatılan 2 bin liranın altındaki borçların tasfiye edilmesini de öngören ekonomik düzenlemeleri içeren yasa teklifini 1 Ekim'den sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sunacak.

AK Parti'de "torba yasa" mesaisi
AK Parti'de "torba yasa" mesaisi
GİRİŞ 22.09.2022 19:27 GÜNCELLEME 22.09.2022 19:27
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

TBMM'de, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş başkanlığında bürokratların da katıldığı toplantıda, yeni torba teklif için mesai yapıldı. 60 ile 80 madde arasında olması beklenen torba yasa teklifinde vergi ve icra kanunlarında değişiklik öngörülüyor.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, 2 bin liranın altındaki borçları kapsayan 10 milyon icra dosyası, tasfiye edilecek. Bu düzenlemeden yaklaşık 1 milyon kişi yararlanacak. Varlık yönetimi şirketlerine devredilmiş icralık borçların da devlet tarafından karşılanmasının kapsama dahil edilmesi planlanıyor. Düzenleme içinde; şirketlerin, çalışanlarına 1000 liraya kadar doğal gaz desteği vermesi öngörülüyor. Şirketlere, çalışanlarına doğalgaz desteği vermesi halinde vergi ve sigorta pirimi muafiyetleri sağlanması da gündemde.

Bu düzenlemenin ise torba teklifin içine koyulması planlıyor. Aynı destek, personeline yol ve yemek yardımlarını nakdi olarak veren şirketler için de geçerli olacak.  

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 24
 • Haluk 2 hafta önce Şikayet Et
  İmar affıda çıkarsa sevinirim
  Cevapla
 • Hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  NAFAKA Düzenlemesi de çıksın Reis lütfen...
  Cevapla
 • Seçkin 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu torba yasada veya daha sonraki torba yasada eyt çıkarsa Allah için Allah rızası için eytli olanlar çalışmasın iş verenlere büyük cezalar kesilsin Allah çalışana verir yatana değil eytli çalışacak ise şirket kurup en az 3 istihdam sağlamak zorunda olsun
  Cevapla
 • Cengaver 2 hafta önce Şikayet Et
  Meclis açılınca, 1. Çözüm sırası Eyt'ye verilmelidir. Çünkü Eyt'liler işsizler.
  Cevapla
 • fatih 2 hafta önce Şikayet Et
  en önemlisi süresiz nafakaya son verin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan imzayı attı: Metin Feyzioğlu'na sürpriz görev
İşte 2022'nin en çok satan sıfır otomobil modelleri