İl olmak için imza kampanyası başlattılar

Van’ın Erciş ilçesinin il olması için kurulan komisyonla imza kampanyası başlatıldı.

GİRİŞ 22.09.2022 23:22 GÜNCELLEME 23.09.2022 10:30
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Van’ın Erciş ilçesinin yıllardır süregelen il olma hayali bir kez daha alevlendi. Yıllardır il olmak isteyen Ercişliler birçok kez kampanya başlatmalarına rağmen il olmayan Erciş için yeniden kampanya başlattı. “İl olmak bizim de hakkımız” diyen Ercişliler komisyon kurup imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına önce programa katılan sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve iş adamları imza attı.Programda konuşan eski Erciş Belediye Başkanı iş adamı Bülent Erdinç, “Eğer bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak mutlaka cenabı Allah’ta bizleri muvaffak edecektir. 1989 yılında o dönemde Erciş'in il olması için birçok kez birleşerek heyetler, komisyonlar kurarak Ankara’ya kadar gidip orada Erciş'imizin il olma noktasındaki talebimizi iletmiştik. O gün yaktığımız bu meşale peyderpey bugüne kadar getirdik” dedi.

Konuşmanın ardından komisyon üyelerinin isimleri yazıldı ve programa katılan sivil toplum örgütü üyeleri, muhtarlar ve iş adamları imza attı.

KAYNAK: İHA
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 21
 • Adem BABA 1 gün önce Şikayet Et
  Patnos il olsun Erciş patnosa verilsin bence
  Cevapla
 • ASLI 1 gün önce Şikayet Et
  100.000 bin nüfus il olmak için çok düşük ben istanbulda 85bin nüfuslu mahallede oturuyorum istanbuldan 100 il daha çıkar kanunlar güncellensin 500.000 olsun sınır eskiden ülke nüfusu 16milyonmuş ozamana göre normalmiş şimdi sadece istanbul 16milyon çok eskidi kanunlar kimsede il olmak için boşa heveslenmesin
  Cevapla
 • Aziz K. 1 gün önce Şikayet Et
  TARSUS İLÇESİNİN NÜFUSU BOŞVERİN İLÇELERİ 59 İL DEN DE BÜYÜK ARAŞTIRIN 2021 DE 347 000 İDİ ŞUAN 350 BNİN KÜSÜR. İL Olması Gereken Biryer Var ise O da TARSUS' dur.
  Cevapla
 • MİSAFİR 1 gün önce Şikayet Et
  keşke patnosu il yapsaydılar. ercişi'de patnosa bağlasaydılar. biz vanlılar da kurtulsaydık.
  Cevapla
 • vanlı 1 gün önce Şikayet Et
  erciş yıllardır van ı sevmadi ya patnos il olsa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kriz onlara yaradı! Rekor yükseliş
Başkan Erdoğan TCG Anadolu Gemisi'ni havadan inceledi