Bakan Akar açıkladı: TSK, 140 kilometre derinliğe girdi!

Milli Savunma Bakanı Akar: Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Eylül'de 140 kilometre girdi, Irak'ın kuzeyindeki Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini vurdu.

GİRİŞ 29.09.2022 15:57 GÜNCELLEME 29.09.2022 16:56
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak’ta “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuştu. 

Bakan Akar'ın açıklamalarından satır başları:

Mehmetçiğin nefesi teröristin ensesinde. TSK başta Kıbrıs'ta olmak üzere Azerbaycan Türkü'nü Libya'daki kardeşlerimizin de haklı davasında yanında olmaya devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz devam edecek. PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, DEAŞ da Müslümanların temsilcisi değildir. Suriyeli, Iraklı vatandaşlar kardeşlerimiz bizim meselemiz teröristler. Pençe Harekatları devam ediyor, büyük bir azimle, büyük bir kararlılıkla. Teröristler nerede hedefimiz orası.

TSK'DAN YENİ HAREKAT

Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Eylül'de 140 kilometre girdi, Irak'ın kuzeyindeki Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini vurdu.

Türkler ve Kürtler kardeştir, biz biriz ve beraberiz. Tek yumruğuz tek gücüz. Bunun için sadece bugün değil geçmişte de fitne teşebbüsleri oldu. Bugüne kadar direndik, direnmeye devam edeceğiz. Bütün şehitliklerde Kürt, Arap, Türk yan yana yatıyor. Canımızı beraber ortaya koyduk. Fitneye fesata su taşımayalım. 

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

25 milyondan fazla takıl Ukrayna limanlarından çıktı. Rehine krizi vardı, sayın cumhurbaşkanımız diplomasi ile çözdü.

YUNANİSTAN'IN PROVOKASYONLAR

Yunanistan'ın provokatif eylemleri Türkiye'ye karşı son derece saldırgan tavır sergiliyorlar. Biz görüşmeler yoluyla çözüm peşindeyiz. Maalesef Yunanistan kötü komşu niteliğinde, işleri karıştırmak istiyorlar. Aklı selim sahibi Yunanlıların bunlardan vazgeçmesini istiyoruz. Ege'deki zenginliklerin barışçıl şekilde paylaşılmasını istiyoruz. 

 

 

Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 82
 • yilgin 2 ay önce Şikayet Et
  madem bu kadar girebiliyoruz kandilide temizleyin çıkın kokten kurtulalim
  Cevapla
 • Muho 2 ay önce Şikayet Et
  Emin olun Osmanlı'nın yıkılışında, kurtuluş savaşında ve sonraki tüm mücadelelerde içimizden ihanete uğradık ve bunlardan bazıları da gayet Türk 'tü. Önemli olan vatan millet Allah peygamber sevgisidir.
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  Irak'ın içlerine kadar ilerleyen bir demiryolu hattı inşa edilmelidir , Hat SİHA lar ile korunmalıdır . Zırhlı mekanize birliklerimizin , Irak'ın içlerine doğru penetrasyon yapma kabiliyetini yükseltecektir .
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  Bir yerlerde güç unsuru olarak var olunmalıdır . Arnavutluk , Libya , Somalide askeri üslerimiz , Okyanuslarda denizaltılarımız , Uzayda uydularımız vb Stratejik coğrafi yerlerde Türk askeri gücümüz olduğu için , her daim , her yerde muvaffak oluruz .
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  İşte askeri taktiksel penetrasyon budur ; Görünmeden çabuk ve atak ilerle , bölgenin derinliklerine ulaş , operasyonu yap ve üssüne geri dön ve gücünü emniyete al ; Hani Ege'de bir gece ansızın gidebiliriz deniyor ; böyle bir işe başlandı mı , 8 koldan zamana yayılan ve ani hamleler yapılmalır . Politik ve Konjoktürel , Ekonomik , Siber , Psikolojik , Elektronik vb tüm harp metodları birbiriyle eşgüdüm içerisinde faaliyet göstermelidir .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İkinci el araç fiyatları, sıfır otomobilleri geçti! İşte marka marka o liste
Zekeriya Say yazdı: ABD’li Jeremy’yi hangi yüzle başdanışman yaptınız?