Ekrem İmamoğlu'ndan dava açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Beraat beklediğim ortamda erteleme kararı verilmiştir” dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan dava açıklaması
Ekrem İmamoğlu'ndan dava açıklaması
GİRİŞ 11.11.2022 15:35 GÜNCELLEME 11.11.2022 15:35
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şehzadebaşı Cami'nde kılınan Cuma namazının ardından kendisinin yargılandığı davanın 14 Aralık’a ertelenmesi ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Beraat kararı beklediğini söyleyen Başkan Ekrem İmamoğlu, “Beraat beklediğim ortamda erteleme kararı verilmiştir” dedi.

Saraçhane’de bulunan Şehzadebaşı Camide Cuma Namazı sonrası açıklama yapan Başkan İmamoğlu, “Bugün saat 11.30 itibariyle hakkımda görülen dava süreci başladı. Sanıyorum 12’yi biraz geçe bir erteleme kararı verildi. Bugün ilginç bir gün yaşandığını düşünüyorum. Duruşma esnasında aldığım bilgiye göre, bugün hukukçularımızla değerlendireceğiz ama aldığım bilgiye göre ısrarlı bir biçimde hakimin, benim sözlerimin muhatabının sayın bakan olduğunu ısrarlı biçimde dile getirmiştir. Bu ısrarlı tarife rağmen savcının en üst noktadan ceza ile ilgili mütalaa bildirmesi ya da bir beyanda bulunması çok şaşırtıcıdır, üzücüdür. Bugün yaşananlar ve bugüne kadar olanlar toplumun vicdanında bence yerini bulmuş, kararı verilmiştir. Toplumun vicdanına sonsuz güveniyorum. Bu güvenceyi bana yaşatan insanlar, 2019'da bunu ispat etmiştir, göstermiştir. Bugün de aynı noktadayım. Süreci takip ediyoruz. Aralık’ın 14’ü ertelenen tarih. Bugün ben elbette net olarak beraat beklerdim ve bugün bu mahkemenin sonlanmasını beklerdim. Yargı süreci devam ediyor. Mahkemeye ilgili daha fazla beyanda bulunmak istemiyorum” dedi.

'BERAAT BEKLERKEN ERTELEME VERİLMİŞTİR'

Beraat kararı beklediğini söyleyen Başkan Ekrem İmamoğlu, “İçeride ettiğim duayı vatandaşlarımızın huzurunda etmekten geri durmayacağım. Allah memleketimizi ve memleketimizin insanlarını vicdan yoksunu ve ahlak yoksunu, adalet yoksunu insanların şerrinden korusun. Adaletsizliğe uğrayan, hukuksuzluğa uğrayan kim var ise hepsinin hakkında en yakın zamanda adalet ve hukuk yönündeki hususlar ve kararlar verilsin. Herkesin ihtiyacı olduğunu, hukuka adalete ihtiyacı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Devletin dini adalettir sözü çok kutsal, özel. Ben her zaman duamı kendi adıma da ederim. Derim ki, ‘Allah’ım ne olur kimseye adaletsiz bir kararı, süreci yaşatmayayım. İnsanoğluyuz, eksiğimiz hatamız olur ama gerçekten insanlara adaletli hizmet edebilmek bir devlet insanının temel sorumluluğudur. Hukuk süreci, hukuka dair süreçler, bu kadar gündemi olumsuz anlamda meşgul etmesi, ülkemiz insanları ve özellikle gelecek nesil için çok sıkıntılı ortamlar yaratıyor. İnsanların ümitlerini, umutlarını kırıyor. En fazla umudu ve ümidi ben gelecek adına yine de ülkemin güzel insanlarda görüyorum. Hep birlikte bu adaletsiz ve hukuksuz uygulamaların olduğu günleri aşacağız. Bugün sonuçlansın beraat verilsin diye beklediğim ortamda erteleme kararı verilmiştir. Süreci takip edeceğiz. Umut ediyorum ki ben yüce Türkiye Cumhuriyeti yargısına ve adaletine güvenmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 17
 • B gx 1 yıl önce Şikayet Et
  O mahkemede adalet var ise en az 10 yıl Yemen lazım papazoğlu
  Cevapla
 • Ersin maltepeli 1 yıl önce Şikayet Et
  Yargıya güveniyorum diyorsun sen görüşme yapmaya devam ettiridiğin yabancı elçilerle birdaha görüş istersen he nasıl olur yahu halaka güveniyorum diyorsun biz sana zaten güvenmiyoruzki bay tatil
  Cevapla
 • kartal 1 yıl önce Şikayet Et
  Umut ediyorum ki ben yüce Türkiye Cumhuriyeti yargısına ve adaletine güvenmek istiyorum” şeklinde konuştu. bence sen kandilde yargılan orda yargınız vardır.
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  ya rakı iç yada camiye git iki cambaz bir ip te oynamaz kimi kandırmak istiyorsun sarhoş sarhoş namaz kılınmaz sana öğretmedimiler yoksa o namaz seni çırpar
  Cevapla
 • konyanın evladı 1 yıl önce Şikayet Et
  seni şov baz seniii
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek'ten 'Erdoğan' açıklaması: 'İtibar etmeyiniz'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç, ABD'li heyeti kabul etti