Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör yuvalarını darmadağın ediyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

GİRİŞ 24.11.2022 14:48 GÜNCELLEME 24.11.2022 15:30
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldiği programda konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Teröre kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Rabbim şehitlerimizin makamlarını cennet eylesin. Canlarını feda eden öğretmenlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak görevimiz. Eğer cumhurbaşkanı olduysak bunun tohumlamasını yapan öğretmenlerimizdir.

"GABAR'DA DA TENDÜREK'TE DE OLACAĞIZ"

Sergiledikleri fedakarlıklarla, 192 kahraman öğretmenimizin hiçbirinin unutulmasına izin vermeyeceğiz. Irak'ı ve Suriye'nin kuzeyine düzenledikleri operasyonlarla teröristlerin yuvalarını darmadağın ediyorlar. Maalesef şu an Meclis'te bunlardan rahatsız olanlar var. Gabar'da da olacağız, Tendürek'te de olacağız. Nerede varsa orada olacağız. Sınırlarımız içinde ve dışında bu mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz.

Gönül dünyamızı, akıl dünyamızı aydınlatanların başında öğretmenlerimiz geliyor. Öğretmen bir kuyumcu titizliğinde öğrencisinin içindeki cevheri işleyen bir gönül işçisidir. Tecrübesi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlayan bir rol modeldir.

"KISA SÜRELİ ÇIKARLARIN PEŞİNDE KOŞMADIK"

Bizim öğretmenimize eli kalkanı darmadağın ederiz. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen son bulana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Terör tehdidinin bulunmadığı bir Türkiye'de çocuklarımızı yaşatmaya kararlıyız. Uzun yıllar ülkemize aşkla hizmet etmiş emekli öğretmenlerimize de uzun ömürler diliyorum. 

Milletin emanetini yüklendiğimiz günden itibaren eğitimi daima ilk sıraya yerleştirdik. Türkiye büyüdükçe bunu her şeyden önce öğretmenlerimize yansıtmayı görev bildik. Tarihi nitelikte pek çok adımlar attık. Derslik sayımızı ikiye katlayarak kalabalık sınıf meselesini çözüme kavuşturduk. Ben 75 kişilik sınıfta okudum. 120 kişilik sınıfların olduğu okullarımız vardı şimdi sayı 20'ye indi. Bizim çektiğimiz çileyi bu nesil çekmesin istiyorum. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısını 15'e indirdik. 

"ÖĞRETMENLERİMİZ SİMSARLARA GEREKEN CEVABI VERDİ"

Eğitim böyle gelmiş böyle gider denerek yürütülebilecek bir faaliyet değildir. Eğitimde yeniliğe açık olmak gerekiyor. Biz eğitimle ilgili reform çalışmalarımızı hep hayata geçirdik. Kısa süreli çıkarların peşinde koşmak yerine ülkemiz ve milletimiz için en hayırlısını yapma çabası içerisinde olduk. 

Birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı, devletimiz ile öğretmenlerimiz arasına fitne sokmaya çalıştılar. Öğretmenlerimiz bu kirli oyuna gelmedi. Devletimizin kendilerine sunduğu tarihi fırsata sahip çıkarak simsarlara gereken cevabı verdiler. Kariyer sistemine başvuranların yüzde 99'u eğitimlerini tamamlamış ve sınava girmiştir. 

66 BİN 679 ÖĞRETMENİMİZ BAŞÖĞRETMEN OLMA HAKKINI KAZANDI

Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. 257 uzman öğretmenimiz ise doktorayı tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardır. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı. Önümüzdeki dönemi Türkiye Yüzyılı yaparak evlatlarımıza daha müreffeh bir ülke bırakacağız.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 39
 • Erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  Misakı milli topraklarını almadan oradaki terör bitmez. Yıllardır kısır döngü devam ediyor. Tek çözüm misakı milli sınırlarına dönmek
  Cevapla
 • misafir1 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkanım kara harekatı biran önce yapılsa güzel bir temizlik olur .Her zaman devletimin yanındayım.
  Cevapla
 • Izmirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Hersek çok güzel du atamalar adaletli brans dahilim.olsa daha güzel olur
  Cevapla
 • Erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  vur vur inlesin teristlerin babası abd kudursun
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  böyle devam et arkanda ordu gibi yuruyelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sinvar çatışmaya hazırlanıyor iddiası
Türkiye'de de kullanılan otomobillerin kronik sorunları