Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın isyan etti: En borçlu illeri açıkladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli'nin 'en borçlu' belediye olarak lanse edildiğini fakat gerçeğin böyle olmadığını söyledi. Büyükakın, "Türkiye’nin en borçlu 3 belediyesi İstanbul, İzmir ve Antalya’dır" dedi.

GİRİŞ 30.11.2022 18:54 GÜNCELLEME 30.11.2022 18:59
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda belediyenin borcu hakkında konuşan Başkan Büyükakın, medyada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin en borçlu belediye olarak lanse edilmesine isyan etti. 

Büyükakın, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Faaliyet programını sunarken borç konusunda da gerçekleri söyleyeceğim. Ulusal basında ısrarla ‘ Türkiye’nin en borçlu belediyesi’ diye servis ediliyor. Bu ifade doğru değil. Hazineye borcu en fazla olan belediye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi. Türkiye’nin en borçlu 3 belediyesi İstanbul, İzmir ve Antalya’dır. Bizim şu an 2,7 borcumuz var. Biz Türkiye’nin en borçlu belediyesi değiliz. Özellikle Birgün gazetesi yazıyor. Türkiye’nin en borçlu belediyesini yöneten başkanım ben. Ben bu milletin kaynağını dosdoğru yönetiyorum, rakamlarla da ortada. Borç Yuvacık Barajı’nın borcudur. Lütfen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu belediyesidir diye kullanmayınız.”

KAYNAK: HABER7
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 65
 • A kosar 1 ay önce Şikayet Et
  Kandira bel ne yapsın.senelerdir emlak vergisi bile alamıyor.gelen paranin%60 işçilere gidiyor.en az para alan belediye.baskanina Allah yardım etsin.mualefete gibi ama en çalışkan baskan
  Cevapla
 • Cem 1 ay önce Şikayet Et
  Ah o yuvacık Barajı oda shp sefa sirmenin borcu
  Cevapla
 • erdal 1 ay önce Şikayet Et
  izmir bile akparti iktidarıyla beraber gelişti 20 yıl önceki adı kocaman köydü
  Cevapla
 • ismail 1 ay önce Şikayet Et
  Önceki başkan dahil olmak üzere gayet güzel çalışıyorlar. çamur atmak isteyenler sürekli çamurda dolaştıkları için gül atacak değiller.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Başbakan çamur at izi kalsın biz Kocaeli için neler yaptığını biliyoruz.istanbulun borcunu yazamayanlar adamın dikili ağacı yok yalanla peynir gemisi yürümez Tahir başkanla devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Satışlar çakıldı! Görülmemiş seviye (27 Ocak 2023 Günün Önemli Gelişmeleri)
Sıfır kilometre otomobil satışına inceleme