Saadet Partisi'nden CHP'ye rest! AK Parti'nin teklifine olumlu yanıt

AK Parti ve MHP'nin aile yapısını koruma adına vereceği Anayasa değişikliği teklifine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu destek vereceklerini açıkladı.

Saadet Partisi'nden CHP'ye rest! AK Parti'nin teklifine olumlu yanıt
Saadet Partisi'nden CHP'ye rest! AK Parti'nin teklifine olumlu yanıt
GİRİŞ 01.12.2022 12:19 GÜNCELLEME 02.12.2022 16:08
Bu Habere 264 Yorum Yapılmış

Altılı masada adaylık konusunda görüş ayrılıkları ayyuka çıkarken Anayasa değişikliği konusunda da farklı sesler yükselmeye başladı.

AK Parti'nin aile yapısının korumaya alınması adına anayasa değişikliği teklifini reddedeceğini açıklayan CHP'nin aksine Saadet Partisi teklife olumlu yaklaştıklarını açıkladı.

Son olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Karamollaoğlu'na, "AK Parti’nin başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği teklifi gelirse tutumunuz ne olacak?" diye soruldu.

Başörtüsü meselesiyle birlikte aile kavramının önemine değinen Karamollaoğlu, aileyi korumakla mükellef olduklarını söyledi.Temel Karamollaoğlu

Anayasa Değişikliği teklifinin detayları açıklandı! İşte değişecek maddelerAnayasa Değişikliği teklifinin detayları açıklandı! İşte değişecek maddeler

"AİLE BİR KADIN ERKEK VE ÇOCUKLARDAN MEYDANA GELİR"

Aile kavramına vurgu yapan Karamollaoğlu, LGBT kavramına karşı çıkarak, "Aile bir kadın erkek ve çocuklardan meydana gelir. Bu şekilde getirsinler itiraz etmeyiz." dedi.

Karamollaoğlu'nun konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

"Başörtüsü meselesini tek başına getirir, yanına onu zedeleyecek başka şeyler koymazsa biz buna ‘evet’ deriz. Bizim kabul edeceğimiz bir metin geldiği takdirde başörtüsü problemi tekrar Türkiye’nin gündemine gelmeyecekse biz buna tabii olarak ‘evet’ deriz. Ben buna diğer siyasi partilerin de ‘hayır’ diyeceğini şahsen düşünmüyorum. Ama bunu bulandırırlarsa ayrı konu. Aile meselesini biz de önemsiyoruz. Aile toplumun temelidir. Biz aileyi korumakla mükellefiz. Aile yapısı ile ilgili net ifademiz var. Aile bir kadın erkek ve çocuklardan meydana gelir. Bu şekilde getirsinler itiraz etmeyiz. Altılı Masa’da gündeme gelmedi, konuşmadık."

KAYNAK: GAZETE DUVAR
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 264
 • Şaban 1 ay önce Şikayet Et
  Benim gürmüşüm özgürlük demek
  Cevapla
 • Muhalif 74 1 ay önce Şikayet Et
  Sanki oy hakkı var..
  Cevapla
 • Fikret 1 ay önce Şikayet Et
  Sen destek versen ne vermesen ne . Sen kimsin ya....
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Bu bakış şekli ile insan kazanamayız. Ne olursan ol gel. Demeliyiz
  Cevapla
 • Kamil 1 ay önce Şikayet Et
  Evet güzel olmuş kanun çıkacaksa buna zina suç sayılmalı eklenmeli kadında olsa erkekde olsa suçu olan cezasını çekmeli Turk aile yapısı korunmalı
  Cevapla
 • Kader 1 ay önce Şikayet Et
  Ortaklarin iktidara gelince yasaklayacagiz diyor. Yasaklarsiniz nasilsa şimdi evet de
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Kuşoğlu'ndan HDP itirafı! Seçimlerle ilgili iş birliği yapmak isteriz
İşte Türkiye’ye yapılan operasyonun perde arkası! Emri Biden verdi