AK Parti'den açıklama: Kılıçdaroğlu'na o sözün söylenmesi etik değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Dağ, Millet İttifakı'ndaki "kazanacak aday" tartışmasıyla ilgili, "Bir genel başkana böyle sözler söylenmesi etik değil" dedi.

GİRİŞ 08.12.2022 12:02 GÜNCELLEME 08.12.2022 12:37
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Dağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Biz Türkiye Yüzyılı başlıyor diye 28 Ekim'de çıkış ortaya koyunca, muhalefet de ikinci yüzyıla çağrı diye motto ortaya koydu. Arada çok büyük fark var. Yabancı bir danışman var, o da programa bile gelmedi.

AK Parti her zaman için değişimin partisidir. Recep Tayyip Erdoğan da şartlara göre, vatandaşın talepleri doğrultusunda değişimi ortaya koyan bir liderdir. Dış politikada da içeride de bunu görürsünüz. CHP ve yanındakiler statükonun, biz değişimin temsilcisiyiz.

AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

Biz projelerimizi bir yandan hayata geçiriyoruz. Togg, Yusufeli Barajı, konut projesi, doğal gazın evlere ulaşması Türkiye Yüzyılı adımlarıdır.

(AK Parti neden güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisine karşı?) Mesele burada parti değil. Biz, ülkemize uygun bir sistem ortaya koyduk. Güçlendirilmiş parlamenter sistem dediğinizde mutlaka sistemi parlamenter sistem üzerine inşa etmeniz lazım. Açıkladıkları sistemi ben ucube görüyorum. Parti olarak da böyle görüyoruz. Parlamenter sistemle başkanlık sistemi arasındaki yegane fark Cumhurbaşkanının kimin tarafından seçileceğidir.

Şu anda AK Parti 42-43 aldığı zaman 300 milletvekilini geçebiliyor. Geçenki seçimde biz yüzde 42,6 aldık ve şu anda milletvekili dağılımından dolayı 295 çıkarmıştık. Parlamenter sistemindeki dağılım olsa 306 almış olacaktık.

MİLLET İTTİFAKI'NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI

Biz hiç merak etmiyoruz. Rakip için de tartışma sürüyor, kazanacak aday kazanmayacak aday. Bu tartışmayı da hiç ahlaki bulmuyorum. Bir genel başkana böyle sözler söylenmesi de etik değil. Kendi ellerindeki istatistik verileri en güçlü adayları kimi gösteriyorsa onu göstersinler.

MARKETLERDEKİ FAHİŞ FİYATLAR

Ekonomi başlıklarını ele aldığımızda istihdam, ihracat, üretim, cari fazla, turizm, tarım... Bunların hepsinde olumlu şeyler var. Ama öteki tarafta enflasyon var. Enflasyonu aşağı indirmemiz lazım. Diğer taraftan marketlerde yaşanan hadiseler. Buna da kayıtsız kalmıyoruz.

KAMUOYUNDA TARTIŞILAN ÇOCUK İSTİSMARI

(AK Parti görmezden geliyor eleştirilerine ne diyorsunuz?) Birkaç gündür basında devam eden bir süreç var. Bu durumu lanetliyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle böyle bir şeyin olabilme ihtimalini reddediyoruz ve bununla alakalı amasız fakatsız mağdurun yanındayız, suçlunun karşısındayız. Bir dava yürüyor. Aile Bakanlığımız müdahil oldu. Siyasal olarak da biz bunun sonuna kadar takipçisi oluruz. Dün Parti Sözcümüz de açıklama yaptı. Bu yaşanan hadisenin üzerine kesinlikle gideceğiz."

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 42
 • Selçuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Kazanacak aday istiyorlarsa Erdoğanı aday göstersinler
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  şimdi bu iftirayı atanlar ceza almayacak mi? yazıklar olsun Müslümanlık hedef alınıyor. 12-13 yaşında zina yapanlar medeni mi oluyor şimdi ? eywahki ne eywahhhhh
  Cevapla
 • MUSA SARICAOĞLU 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendi anlatmış. Gazeteciler kamuya duyurmuş. Iftira yok. Bu gibi kırlı ve insanlıkdışı olaylar müslümanlıkla ilgili olamaz. Din tertemiz ortada durmakta. Insanlar kirletmekle menkul olurken bizlerde dine sahip çıkmalıyız. Suçlular cezalandırılmalı. Çocuklar üzerindeki kirli eller temizlenmeli...
  Cevapla
 • Maadurr 1 yıl önce Şikayet Et
  kaset komplosuyla gelen suni birine başkan deniliyorda,,,kazanacak aday denilince nasıl etik olmuyor...
  Cevapla
 • Tahsin YILMAZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Maalesef süreç pek sağlıklı gitmiyor Hamza Bey. Sizde farkındasınızdır. Ortalık Teksas'a döndü. Ülkede kimin ne yaptığı belli değil.
  Cevapla
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın vekilim marketlerdeki fiyatlara kayıtsız kalmışorsanız, önce tarım kredi koperatifi marketlerine bakmanızı tavsiye ederim!...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altını olanlar ekrana kitlendi: Altındaki ani fiyat değişiminin 2 nedeni belli oldu
Tokat'ta peş peşe depremler: 4,4 büyüklüğünde bir deprem daha!