CHP: "Demokrasi Bileti" kampanyası başlattık

CHP Gençlik Kolları, seçim günü ikametgahlarından farklı yerde bulunan gençlerin oy kullanabilmelerini sağlamak amacıyla "Demokrasi Bileti" adlı kampanya başlattı.

CHP: "Demokrasi Bileti" kampanyası başlattık
CHP: "Demokrasi Bileti" kampanyası başlattık
GİRİŞ 25.01.2023 16:06 GÜNCELLEME 25.01.2023 16:06

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında öğrencilerin ikametgah sorunu yaşamaksızın oy kullanabilmesini sağlamaya yönelik kampanya hakkında bilgi verdi.

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak gündeme getirilmesinin, gençlerin oy kullanmasını engellemeye yönelik bir hamle olduğunu savunan Killik, eğitim dönemi sürerken ailesinden uzakta üniversite okuyanların oy kullanma zorluğu çekeceğini belirtti.

Ramazan Bayramı'nda üniversite öğrencilerinin memleketlerine giderek aileleriyle hasret gidermesine katkı sunmak amacıyla "Askıda Genç Bilet" kampanyası düzenlediklerini hatırlatan Killik, "Şimdi madem onlar 'gençler oy kullanamasın' diye seçimlerini öne alıyor, biz de bu sefer 'Demokrasi Bileti' kampanyasını hayata geçiriyoruz." dedi.

Kampanyayı, gençlerin aile evlerine dönerek oy kullanmasını sağlamak için başlattıklarını kaydeden Killik, üniversite öğrencilerinin ikametgah kontrol ve güncellemelerini nasıl yapabileceklerine ilişkin bilgilendirmeyi üniversitelerin önünde kuracakları stantlarda ve sosyal medya üzerinden videolarla anlatacaklarını söyledi.

Türkiye'deki 209 üniversitenin 127'sinin CHP tarafından yönetilen belediyelerin sınırında yer aldığına işaret eden Killik, şöyle devam etti:

"Zaten üzerine kayıtlı bir elektrik, su gibi fatura bulunan herkes e-Devlet üzerinden adres değişikliği yapabilir. E-Devlet üzerinden adres değiştirme hakkına sahip değilse nüfus müdürlüğüne ve seçim kuruluna gitmesi gerekiyor. İşte burada biz devreye gireceğiz. Tüm belediyelerimiz seferberlik ilan edecek ve hangi partiye oy vereceğine sorulmaksızın başvuran herkesin ikametgah taşıma işlemlerinde gerek yönlendirme, gerekse araçla taşıma yaparak destek verilecek."

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ortadoğu'da en fazla siber saldırıya uğrayan ülke Türkiye oldu!
Bakan Işıkhan açıkladı: İkramiye için ödeme günlerini planlıyoruz