AK Parti'li Aydemir: Cumhurbaşkanımız yüzde 60'lara varan oy oranıyla seçilecek

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 60'lara varan oy oranıyla bir dönem daha seçileceğini söyledi.

AK Parti'li Aydemir: Cumhurbaşkanımız yüzde 60'lara varan oy oranıyla seçilecek
AK Parti'li Aydemir: Cumhurbaşkanımız yüzde 60'lara varan oy oranıyla seçilecek
GİRİŞ 27.01.2023 13:10 GÜNCELLEME 27.01.2023 13:10
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 60'lara varan oy oranıyla bir dönem daha seçileceğini söyledi.

Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan'ın tekrar aday olmasına ilişkin tartışmalara değindi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, konuyla ilgili daha önceki açıklamalarını aktaran Aydemir, 2017'de TBMM Anayasa Komisyonunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin görüşüldüğü tutanaklardan örnekler verdi.

Aydemir, o dönemde bu konunun detaylı şekilde tartışıldığını anımsatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekrar aday olmasıyla ilgili hiçbir engel olmadığını belirtti.

Altılı masanın dünkü açıklamasına işaret eden Aydemir, "Şimdi o günlerdeki söylediklerini ve belgelerini unutarak bu konuyu tekrar gündeme getiriyorlar. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Bunlar mağlubiyeti peşinen kabul ettiklerini ifade ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın tartışmasız seçileceğini gördükleri için ipe un seriyorlar. Bu altılı masanın zihniyetini gösteriyor. Altılı masanın zihniyetinde vesayet var." diye konuştu.

Daha önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bazı askeri, medya ve sivil toplum örgütlerinin vesayet unsuru olarak seçimlere müdahale etmeye çalıştığını ifade eden Aydemir, bu anlayışın başka bir versiyonunun şimdi yine aynı işlevi gördüğünü kaydetti.

Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Görecekseniz, Sayın Cumhurbaşkanı'mız Allah'ın izniyle ve milletimizin teveccühüyle yüzde 60'lara varan oy oranıyla bir dönem daha cumhurbaşkanlığımızı yapacak. Bunu gördükleri için, o korkuyla endişeyle şimdi gelmişler böylesine absürt, saçma sayılabilecek ve özellikle milli iradeye hakaret içeren ifadelerle milletin önüne çıkıyorlar. Sandık geliyor, sandıkta hesap görülecek."

Aydemir, altılı masa içinde kavgaların bitmediğini, en son İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın da yaptığı açıklamalar nedeniyle istifa etmek zorunda kaldığını söyledi.

CHP'nin "Yeter söz milletindir" sloganını kullanmasına ilişkin bir soruya da Aydemir, "CHP utanmadan kendi zulmünü ifade eden 'Yeter söz milletindir' sloganını şimdi kullanıyor. Ayıptır, siz nasıl siyaset yapıyorsunuz? Milletin hafızasıyla aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? CHP aslında o slogan ile kendi kirli tarihini silmeye çalışıyor." dedi.

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 17
 • Uysal Hüsnü 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu seçim hilal ile haçın seçimidir ...
  Cevapla
 • Toprak Deliorman 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin inşallah
  Cevapla
 • Ilgım 1 yıl önce Şikayet Et
  % 40’a yazık tarihi zaferde hiçbir katkıları olmayacak
  Cevapla
 • Bahtiyar 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah ın izniyle seçilmeli yoksa yine camilerimizin önünde şampanya patlatır birileri.
  Cevapla
 • Rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşAllah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ASELSAN’ın akıllı uçak mühimmatı TOLUN’dan 4 hedefe aynı anda atış
Kabaktepe Haber7 stüdyolarında açıkladı... İşte masadaki anket sonucu