6'lı masada adaylık için 3 isim konuşuldu! Temel Karamollaoğlu açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayında 6'lı masanın adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu masada 3 ismin gündeme geldiğini belirtti.

GİRİŞ 25.02.2023 22:48 GÜNCELLEME 26.02.2023 00:28
Bu Habere 524 Yorum Yapılmış

Tv100 ekranlarında Uğur Dündar ile gazeteci-yazar Mine Özbek 'Haftanın Panoraması' programında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu konuk olarak ağrıladı. Temel Karamollaoğlu 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili soruya cevap verdi.MASADA 3 İSİM GÜNDEME GELDİ

Karamollaoğlu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili "Biz seçilebilecek cumhurbaşkanı adayının aday olmasını isteriz. Şimdiye kadar bu konu hiç gündeme gelmedi. Kıyısından köşesinden buna temas edildi, ciddi bir şekilde konuşulmadı ama altılı masada bulunan genel başkanlardan bu konuya atıfta bulunanlar oldu. Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu gündeme geldi" dedi.

"6’LI MASANIN DAĞILACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Masadaki tartışmalara da değinen Karamollaoğlu, ''6’lı masanın dağılacağını düşünmüyorum. Bu kadar mesafe kat ettikten sonra denizi geçip, derede boğulursak bu mantıklı bir şey olmaz. Sadece Cumhurbaşkanlığı adayında anlaşamama gibi bir problemi önümüzü keseceğini sanmıyorum.'' ifadelerini kullandı.

"HER PARTİ EN AZINDAN 1 BAKANLIKTA ETKİLİ OLACAK"

Altılı masadaki bakanlık dağılımıyla ilgili soruya Karamollaoğlu, ''Seçilen Cumhurbaşkanı bütün yetkilere sahip olacak. Millet önünde Cumhurbaşkanı adayıyla birlikte deklarasyon yaparken ‘Adayımız bu kişidir, Türkiye’yi 6’lı masanın Genel Başkanları ile mutabakat içinde yürütecek’ diyeceğiz. Partilerin aldıkları oya göre, çıkardıkları milletvekiline göre belli sayıda Bakanlıklar pay edilecek. Her parti en azından 1 bakanlıkta etkili olacak. Bunu deklare ettikten sonra geri kalan hususların tamamı izafi artık.'' diye cevap verdi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 524
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Sizler şer ve menfaat ittifakısınız.Menfaatinizin bittiği yerde balon gibi patlayacaksınız.Buuumm!
  Cevapla
 • Tayfur 3 ay önce Şikayet Et
  Değerli bir devlet adamı olan Sayın Temel Karamollaoğlunun görüşleri önerileri herzaman çok önemlidir dikkate alınmalıdır.Gençlere sorulsun bence bu seçimi onların tercihleri belirleyecek.
  Cevapla
 • taega 3 ay önce Şikayet Et
  hahaha eminimki dağılacaksınız, hiçbirinizin hırsı ortak hareket etmenize izin vermeyecek
  Cevapla
 • Cemal yukar 3 ay önce Şikayet Et
  Bütün inandığınız dava değerleriniz 1 bakanlık için mi?
  Cevapla
 • Ömer 3 ay önce Şikayet Et
  Bunların derdi ülke değil rant bu kadar basit..bizde diyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Genelkurmay Başkanı Musa Avsever'in 15 Temmuz'da yaptığı konuşma tekrar gündem oldu!
Avrupa'da 2022-2023 sezonunu şampiyon bitiren takımlar