Mansur Yavaş aday olacak mı? Tartışmalara noktayı koydu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili dün söylediği, "'Altılı Masa beni aday gösterirse benim için görevdir" sözleri için, "2 yıldır aynı söylüyorum" dedi.

GİRİŞ 01.03.2023 16:14 GÜNCELLEME 01.03.2023 16:44
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ın konuğu oldu.

Yavaş, cumhurbaşkanı adaylığı için kendi isminin konuşulduğu haberine ilişkin "2 yıl önceki bütün televizyon programlarında ne söylediysem halen aynısını söylüyorum. Ben, sayın Genel Başkanımızın ve sayın Akşener'in iradelerine karşı hiçbir hareketin içerisine girecek değilim. Gündemimizde de yok. Şu anda 45 bin cenazemiz var, binlerce yaralımız var" dedi.

"2 YILDIR AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM"

Yavaş, şunları söyledi:

"Bu konu benim dışımda bir konu, Altılı Masa'nın konusu. Sayın Genel Başkanımız ve sayın Akşener'in rızasıyla yapılmayan hiçbir şeye girmem. Onların alacağı karara da sonuna kadar destek veririm. 2 yıldır aynı şeyi söylüyorum. Dünkü televizyon yayınından sonra artık değerlendirmeler oldu. Benim durumum aynı. Ankara Büyükşehir'in faaliyetlerine ve deprem bölgesine yoğunlaşıyoruz."

"BENİM İÇİN GÖREVDİR" DEMİŞTİ

Mansur Yavaş, Altılı Masa’nın kendisini aday gösterip göstermeyeceğine yönelik soruya, ''Bu benim için görevdir o zaman, ama sayın genel başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil.'' yanıtını verdi.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 73
 • Can 6 ay önce Şikayet Et
  Ekmek için EKMELETTİN diyenler ve kaymaklı ballı ekmek sunanlar, şimdi de bazılarının ekmeğine yağ sürme derdinde. Mansur başkan kiminle yürürse oylar oraya..... Biz koltuk sevdalı insanlar istemiyoruz. Türk olan Türk halkını koruyacak ve savunacak ezmeyecek ezilmeyecek Cumhur Başkanı istiyoruz. 6 lı masa 5 li masa kimse aday olmasın oy moy yok.....
  Cevapla
 • ankara 6 ay önce Şikayet Et
  Diyelimki çalışmıyordu demekki yavaştada bir numara yok ki birşeyleri değiştirememiş
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  bu nasıl CB yapacak,tam bir kukla olur
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 6 ay önce Şikayet Et
  Zaten aradıkları aday da kukla olacak ya.
  Cevapla
 • aksaray 6 ay önce Şikayet Et
  mansur bey seni hdp pkk istemez -kemalide iyi parti istemez- imamoğlunuda chp istemez diğer ortaklarınız zaten fasa fiso. sözün kısSI SİZİN KURACAĞINIZ HÜKÜMETİN EN FAZLA 5.5 AY ÖMRÜ OLUR 6 AY OLMAZ.
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  sen önce görevini yap .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sivastopol'da bilanço ağır! O anlar kamerada... Rus donanmasının üst düzey isimleri öldü
Tarih verildi! Togg'un yeni modeli geliyor