Saadet'te kazan kaynıyor! Altılı masayı sarsacak gelişme

Altılı masanın aday açıklama seremonisini 'Türkiye laiktir, laik kalacak' sloganları eşliğinde Saadet Partisi Genel Merkezi önünde yapması partinin tabanının tepkisini çekti. Çok sayıda yönetici karşı bildiriye hazırlanıyor.

Saadet'te kazan kaynıyor! Altılı masayı sarsacak gelişme
Saadet'te kazan kaynıyor! Altılı masayı sarsacak gelişme
GİRİŞ 08.03.2023 20:27 GÜNCELLEME 09.03.2023 13:14
Bu Habere 438 Yorum Yapılmış

CHP, İyi Parti, DP, Deva Partisi, GP ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu altılı masa, 13'üncü toplantının akabinde ortak adayını açıkladı.

Saadet Partisi: CHP'nin HDP'yi ziyaret etmemesi büyük eksiklik olurSaadet Partisi: CHP'nin HDP'yi ziyaret etmemesi büyük eksiklik olur

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde 'Türkiye laiktir, laik kalacak' sloganları eşliğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıkladı.

PARTİNİN ÖNEMLİ İSİMLERİ TEPKİLİ: ÇOK SAYIDA YÖNETİCİ HAREKETE GEÇTİ

Kurduğu partiler 4 kez 'laiklik' gerekçesiyle kapatılmış, otorite eliyle 5 kez siyasi yasaklı hale getirilmiş merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın Saadet Partisi'nin önünde cereyan eden görüntüler çok sayıda yönetici ve il başkanını rahatsız etti. Parti içinden bazı isimlerin karşı bildiri yayınlama hazırlığında olduğu öğrenildi.

'Milli Görüş ilkeleri dışında hareket etmekle' itham ettikleri Genel Başkan Temel Karamollaoğlu aleyhinde karşıt bildiri hazırlığı içerisinde olan partililerin ortak metin etrafında buluşacağı kaydedildi.

Saadet'in peşine takıldığı aday bu... İşte Kılıçdaroğlu’nun ‘Erbakan’a zindan’ imzasıSaadet'in peşine takıldığı aday bu... İşte Kılıçdaroğlu’nun ‘Erbakan’a zindan’ imzası

TARİH BELİRLENDİ

Mübarek Berat Kandili günü oluşan görüntülere tepki gösteren ve sayıları şu ana kadar 50'ye yaklaşan parti içi muhalifin, 9 Mart veya 10 Mart'ta karşı bildiriyi yayınlayacakları belirtiliyor.

Haber7'nin parti içi kaynaklardan edindiği kulis bilgilerine göre, 50'ye yakın kişiden oluşan grupta çok sayıda il başkanı, ilçe başkanları ve partinin üst kademedeki isimlerinin yanı sıra Saadet Partisi Genel İstişare Kurulu'nda yer alan siyasilerin olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca Temel Karamollaoğlu'nun izlediği politikadan ötürü partiden ayrılmış, fakat Milli Görüş'e olan gönül bağını devam ettiren bazı isimlerin de bahsi geçen bildiriye imza atacakları vurgulandı.

TARİH BUNU AFFETMEYECEK

Haber7, Saadet Partisi Genel Merkezi önünde meydana gelen görüntülerden sonra Milli Görüş camiasının duayen isimleriyle röportaj yapmış ve bu haberi "Milli Görüş'ün 10 ismi Haber7'ye konuştu: Tarih bunu affetmeyecektir" başlığıyla manşete taşımıştı.


Haber 7'ye açıklamada bulunan isimler arasında; Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer, eski Refah-Yol Hükümeti Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Sacit Günbey, TBMM 20. ve 21. dönem Refah Partisi ve Fazilet Partisi Diyarbakır Milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu, TBMM 19. Dönem Refah Partisi Tokat Milletvekili Ahmet Feyzi İnceöz, TBMM 21. Dönem Saadet Partisi Ankara Milletvekili Mehmet Zeki Çelik, Refah Partisi eski Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı, Saadet Partisi eski İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Milli Görüş camiasının sembol isimlerinden Mustafa Kasadar Hoca, Necmettin Erbakan Hoca'nın tercümanı ve Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Yaşar, Saadet Partisi Genel Başkanlığı eski danışmanı ve rahmetli Oğuzhan Asiltürk'ün çalışma arkadaşı Harun Macit vardı.

KAYNAK: HABER7
Ramazan Dengiz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ramazan Dengiz
YORUMLAR 438
 • Mustafa SALTIK 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !... Saadet partisi kimlerin elinde kalmış , Saadet partisi tabanını ipnotize etmiş galiba , uyuduklarına göre durum vaziyet Onu gösteriyor
  Cevapla
 • emre19 1 yıl önce Şikayet Et
  Saadetmi, tam bir sadakatsizlar toplulugu bu insanlar yillarca basortusu serbest olsun okullarimiza rahat gidelim,Ayasofyayi acmak arada bir tesebuse gecip o gu un emniyet gorevlerinden kafalarina gozlerine polis joplarini bosami yediler bu saated partisi bu yoldan donmez veya dodurtmeenler lanetler olsun. İki milletvekili ici ne oldugu belli olmayan kilictarogluna koltuk deynegi oldular.
  Cevapla
 • HEREDOT CEVDET 1 yıl önce Şikayet Et
  Saadetin oyu neki, habere konu olmuş
  Cevapla
 • HASAN KARA 1 yıl önce Şikayet Et
  Saadet laiktir laik kalacak. Yani dinsizdir dinsiz kalacak. Ulan sonunda bunu da yaptınız. Parti binasının önünde adamların zırlamasına müsade ettiniz
  Cevapla
 • Veli aktaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Saadet koltuk için kendi kendini bitirdi.eğer saadet kılıçdaroğlu na mücahit diyorsa bitmiş demektir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT'ten nefes kesen operasyon: Bu sefer Mossad'ın Avrupa hücresini çökertti!
İtalya'da Meloni krizi! Meclis'te yumruklar havada uçuştu