Ve kritik süreç başladı, kararlar açıklanacak!

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi takviminin başlamasıyla ittifakla seçime katılma kararı alan siyasi partilerin genel başkanlarının imzalarını içeren ittifak protokolünün YSK'ya teslim edilmesi sürecine geçildi.

GİRİŞ 19.03.2023 06:36 GÜNCELLEME 19.03.2023 09:28
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

YSK'nin, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin takvimi işlemeye başladı.

Takvimin ilk günüyle seçim ittifakı sürecine de geçilmiş oldu. İttifak yaparak seçime katılma kararı alan siyasi partilerin genel başkanlarının imzalarını içeren ittifak protokolü 24 Mart'a kadar YSK'ye teslim edilecek.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

YSK'nin 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine yönelik takvimine göre, cumhurbaşkanı adaylığı için siyasi partilerce ve seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin Kurula yapacakları adaylık başvuruları bugün başlıyor.

Cumhurbaşkanı adaylığı için seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin, YSK'ye yapacakları adaylık başvurusu 20 Mart saat 17.00'de sona erecek. Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi ise 23 Mart saat 17.00'de dolacak.

Seçmenler tarafından aday gösterilecekler için gerekli 100 bin imza 22 Mart-27 Mart arasında toplanacak.

Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanacak ve cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 63
 • Deatek 1 hafta önce Şikayet Et
  Herkesin yorumu kendisine. Şart sunmak ile en mükemmel ini yapmış. Yok ne dese idi. Tm mi. Bakın işinizi. 16 yıldır Reis i destekliyirum.yine onu destekleyecegim .. Bilmeli ki yapması gerekenleri yapmalı. Fatih Erbakan da adam gibi adam. Biraz daha pişecek. Ve onun şartları da her müslümanın desteklemesi gereken şartlar. Haa su var yok bn muslumaninm ama benim çocuğum lgbt olsun dersen sen de iman namı a birşey kalır mı bir bak bakalım.... Dr. Fatih Erbakan..... Reisten sonraki tercihimiz....
  Cevapla
 • Uzeyr 1 hafta önce Şikayet Et
  Fatih erbakan ın dünya ahiret için yapacağı en güzel iş; Saadet partisi erbakan ın adını, görüşlerini ve dahi hiçbirşeyini hak etmiyor diyerek saadeti bitirmek, partisini fes edip, erbakan ın devamı Recep Tayyip Erdoğan dır diyerek tayip Erdoğanın yanına geçmek en doğru karar olur kanımca acizane.
  Cevapla
 • Efe 1 hafta önce Şikayet Et
  30 maddelik şart. Kabul edilmez ise asla ittifaka girme Sayın Erbakan. Dik dur eğilme Reis gibi. Küreselcilerin emrine girme. Türkiye yi manevi cepheden yok etme planına girme sakın. Yeniden Refah seninleyiz .
  Cevapla
 • Hamdi 1 hafta önce Şikayet Et
  Reis'ten sonra benim cumhurbaşkanı adayım Erbakan.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Senden izin alacaklar değil mi? Sen hiç kendine aynada baktın mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terör örgütü mensupları Kılıçdaroğlu'na oy istedi: 'Hesaplaşacağız' diyerek kin kustular!
Bir vesayetçinin hezeyanı: "Etkisinden çıkamadığı kabus 2002 öncesine ait"