Son Dakika... Yeniden Refah Partisi ittifak kararını açıkladı!

Son dakika haberi... Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Seçimlere tüm seçim bölgelerinde herhangi bir ittifaka dahil olmadan girme kararı almış bulunuyoruz." diyerek, cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru kararını açıkladı.

GİRİŞ 20.03.2023 15:38 GÜNCELLEME 20.03.2023 23:23
Bu Habere 2879 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne yönelik aldıkları parti kararını açıkladı.

Fatih Erbakan, "Yetkili kurullarımız ve teşkilatlarımızla gerçekleştirdiğimiz çok kapsamlı ve detaylı müzakereler sonucunda 14 Mayıs seçimlerinde herhangi bir ittifak içerisine girmeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

Fatih Erbakan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Sizi 21. asrın Erbakanları olarak selamlıyorum. Sizleri sadıklar, kardelenler ve bu hak davanın delileri olarak selamlıyorum. Erbakan hocamız 1960 yılında bu kutlu davayı başlattı. Allah ondan razı olsun. 

Yeniden Refah Partimiz kısa zamanda büyük bir yol almıştır. Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir. Yeniden Refah Partisi yapıcı muhalefet anlayışıyla, Milli Görüş çizgisinden asla ödün vermeyen vakarlı duruşuyla çok kısa sürede milletimizin teveccühüne mashar olmuştur.

Aynı heyecanla bugün de yeniden Refah Partimiz yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Bu yürüyüşte Partimiz kısa zamanda büyük mesafe almıştır. kamuoyu bunun bilincindedir. En güçlü teşkilatların kurulması. En son 6 Kasım'da Ankara Arena'da gerçekleştirdiğimiz kongremiz 65 bin insanın katılımıyla Türk siyaset tarihine geçen bir kongre olarak geçti. Çok ciddi bir siyasi aktör olarak ciddi siyasi güç olarak girdiğimizin açık göstergesidir. Erbakan hocamız vefat ettiği zaman film bitti zannetmeyin demiştik, film yeni başlıyor. 

Milletimiz Yeniden Refah Partisi'ni özlemektedir, istemektedir. Türkiye ile ilgili somut çözüm önerilerimiz hazır. İlk 100 gün icraatlerimiz kitabımız hazır. Milletimizin yüzünü yine refah ile güldüreceğiz. 

YENİDEN REFAH PARTİSİ İTTİFAK KARARINI AÇIKLADI

Yetkili kurullarımız ve teşkilatlarımızla gerçekleştirdiğimiz çok kapsamlı ve detaylı müzakereler sonucunda 14 Mayıs seçimlerinde herhangi bir ittifak içerisine girmeyeceğiz.

Seçimlere tüm seçim bölgelerinde herhangi bir ittifaka dahil olmadan girme kararı almış bulunuyoruz.

ERBAKAN CUMHURBAŞKANI ADAYI 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de cumhurbaşkanı adayı olarak başvurumu gerçekleştireceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz bugün yüksek seçim kuruluna başvuracağım. 

FATİH ERBAKAN BAŞVURUYU YAPTI

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde, cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuruda bulundu.

Başvuru sonrası YSK önünde açıklama yapan Erbakan, "Yeniden Refah Partisi olarak milletvekili seçimlerine bütün bölgelerde herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak girme kararı aldık. 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde de Yeniden Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz biraz evvel Yüksek Seçim Kurulumuza başvurumuzu yaptım." diye konuştu.

Seçimlerin ikinci tura kalması halinde bir ittifak yapılıp yapılmayacağına dair soru üzerine Erbakan, seçimlerin ikinci tura kalması halinde parti içinde konuşulacağını bildirdi.

CUMHUR İTTİFAKIYLA NEDEN ANLAŞMA SAĞLANAMADI?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Cumhur İttifakı ile anlaşma sağlanamamasının nedeninin sorulması üzerine, "Onları sonra zamanı geldiğinde teferruatlı olarak açıklarız, şimdilik bu kadarla yetinelim. Sonuç olarak biz böyle bir karar aldık, böyle olmasını parti kurullarımız uygun gördüler. Biz de öyle uygun gördük." ifadesini kullandı.

KAYNAK: HABER7, AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2879
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  senden lider olmaz nefsinin egonun peşine düşmüşsün yazık
  Cevapla
 • Cenan Kılçtaroğlu 8 ay önce Şikayet Et
  Rahmetli babana inandık oy verdik:Sana oy veripte ülkenin kaybetsine gönlüm razı olmaz.
  Cevapla
 • AGR 8 ay önce Şikayet Et
  Yazık çok yazık. Dünya da Müslümanlar niye ezliyor,zulüm görüyor diyoruz ya...İşte en açık örnek. Sen %1 oyunla ne yapmaya çalışan. RTE %1 oyla kaybederse bütün kazanımlar gidecek .Bunun vebalini nasıl kaldıracaklar?
  Cevapla
 • mert 8 ay önce Şikayet Et
  meralin kulağından tutup masaya oturtanlar ,fatihede sopa gösterip tırstırdılar,MUHARREM İNCE ye dikkat ,oyları yükseliyor,cehapenin yalanmakinası epeyidir siyasi suikast dillendiriyor,mMUHARREM İNCE korumaya alınsın,rus büyükelçiyi öldürenler MUHARREM İNCE yede operasyon yapabilir,
  Cevapla
 • Ersan Sunter 8 ay önce Şikayet Et
  HDP bile day cıkarmadı Kardeş dedıklerımız cıkardı. Canları sağolsun . Halk olarak neye müstehaksak onu yaşacagız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD bir silahını daha kaptırdı: Kritik parçayı üretip bağımlılıktan kurtuldular
İsrailli işgalcinin katliam sevinci: Gazze cehennemi yaşıyor, çok eğlenceli