Babası CHP’den oğlu AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu

Diş hekimi Hüseyin Serkan Ölmeztürk AK Parti Bursa milletvekili aday adayı olurken, babası Adnan Ölmeztürk ise CHP Erzincan milletvekili aday adayı oldu.

GİRİŞ 25.03.2023 11:19 GÜNCELLEME 25.03.2023 12:48
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Erzincan doğumlu diş hekimi Hüseyin Serkan Ölmeztürk siyasete hızlı bir giriş yaparak, 28. dönem milletvekilliği için AK Parti Bursa milletvekili aday adayı oldu. Babası Adnan Ölmeztürk de CHP Erzincan milletvekili aday adayı oldu. İki zıt partiden siyasete giriş yapan aile üyeleri arasında tatlı bir rekabet olduğunu belirten Serkan Ölmeztürk, “Babam ile birlikte meclise girersek çok mutlu olurum” dedi.

"ERDOĞAN'IN YANINDA OLMAK VATANIN MİLLETİN YANINDA OLMAKTIR"

Siyasette doğru tarafın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bulunmak olduğunu söyleyen Serkan Ölmeztürk, “Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çizdiği büyük projenin içerisinde yer almaktan mutluluk duyacağım. Olması gereken yer Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak. 'Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak; vatanın, milletin yanında olmak' diye düşünüyorum. İnşallah Allah nasip eder” ifadelerini kullandı.

Baba alevi anne laz

İki farklı kültür içerisinde büyüdüğünü ifade eden Serkan Ölmeztürk, “Babam Erzincanlı alevi, annem Rizeli laz. Baktığınız zaman kültürel yapı içerisinde bir mozaiğimiz var. Bize öncelikle öğretilen sevgi, insana dokunmak ve faydalı olmak. Mesleki alanda faydalı olduk, şimdi ise mecliste inşallah siyasi konumumuz olursa yaparız. Babamın Erzincan’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını koyması; benim de Bursa’da AK Parti’den adaylığımı koymam ister istemez farklılık oluşturuyor. Bunlar işin cilvesi ve bizim göstereceğimiz saygısızlık değil de sadece düşüncelerimizi hoşgörü çerçevesinde anlatmak. Biz yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Anne her iki tarafa da duacı

CHP’li eş ve AK Partili oğlu arasında kalan annenin her iki tarafa da dua ettiğini söyleyen Ölmeztürk, “Annem duacı. Bana ve babama 'vatanımız için hayırlı olan nasip olsun' diye dua ediyor. İlerideki günlerde babamla seçilirsek bir aileden iki koltuk temsil etmiş oluruz. Bu da şahsım adına mutluluk olur” dedi.

KAYNAK: İHA
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 21
 • Ev Sahibi 1 yıl önce Şikayet Et
  yumurtaların hepsini aynı sepete koymamak ekonomideki ilk madedir..
  Cevapla
 • B gz 1 yıl önce Şikayet Et
  Evladı doğru yolu bulmuş Allah cc babasına Hidayet versin PKK ile bir olmasın
  Cevapla
 • aksaray 1 yıl önce Şikayet Et
  babası yanlış yere aday olmuş doğruca hdp den aday olsa daha iyi olurdu . .gerçi chp de pkk nın arka bahçesi sayılır.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar gerçek yatırımcı.. Her türlü kazanacaklar..
  Cevapla
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah ülkemiz için hem baba hem oğlu yararlı olur. Baba CHP'deki bölücü unsurlara karşı çıkar ve ülkenin birliğini oğlu ile birlikte desteklerse ülkemizin kimse sırtını yere getiremez. Alevileri sanki Türk değil de başka birşey gibi lanse eden Almanya gibi batı ülkelerine karşı da ciddi bir uyarı olur. Allah'ın izniyle hiç bir güç ABD de dahil terör destekçileri bizi asla yenemez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'dan Türkiye açıklaması: Her zaman kolay olmayan bir ortak
Bahçesini çapaladı, altın fışkırdı