Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Erbakan ile görüştü! İlk görüntüler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 16:00'da Yeniden Refah Partisini ziyaret ederek Genel Başkan Erbakan ile görüştü.

GİRİŞ 28.03.2023 17:10 GÜNCELLEME 28.03.2023 17:25
Bu Habere 260 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'na dahil olan Yeniden Refah Partisi'ni ziyaret etti. Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'la bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisini ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu.

Erbakan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Seçime ittifak çatısı altında logomuzla ve kendi listemizle gireceğiz. Cumhur İttifakı'na katılarak milli bir adım attık. Cumhur İttifakı'na katılarak milli bir adım attık. Seçim çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunduk.

AK Parti listelerinden seçime girecek adayımız yok. Hükümette yer almak gibi bir talebimiz olmadı.

Altılı kaosa ülkeyi teslim etmemek adına milli bir adım attık.

İttifak kararımızın hayırlı olmasını ülkemize milletimize hayırlı olmasını niyaz ediyorum. 

GÖRÜŞME SAAT 16:00'DA

Beklenen görüşme saat 16:00'da başladı.

4'ÜNCÜ PARTİ OLDU

Geçen hafta AK Parti'den Genel Başkanlığı düzeyinde Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi'ne yapılan ziyaretten olumlu sonuç çıkmış

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı almıştı. Böylelikle, Yeniden Refah Partisi 4. parti olarak Cumhur İttifakı'na katılmış oldu.

İTTİFAK PROTOKOLÜ YSK'YA TESLİM EDİLDİ

Mutabakatın ardından Başvuru için AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve MHP Seçim İşleri Başkanı Feti Yıldız ile Yeniden Refah Partisi temsilcileri, Cumhur İttifakı'nın ittifak protokolünün YSK'ya teslimine katıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, YSK çıkışı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi Cumhur 'İttifakı'na birlikte katılma kararı almıştır.

Seçimler demokrasinin görünen yüzüdür. Ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olsun. Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe ise "14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde vatan ve milletimizin menfaatleri için Cumhur İttifakı'na katıldık. Muhterem başkanımız, saat 18.00'de genel bir açıklama yapacaktır."

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 260
 • 06i.c 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu birliktelik çok mutlu etti bizleri.Fatih bey geleceğin başkanı inşallah.
  Cevapla
 • İnci kubra 1 yıl önce Şikayet Et
  Bekledigimiz istedigimiz tablo buydu
  Cevapla
 • Kutahyali 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah nede güzel yakışmıslar yolunuz açık olsun inşallah
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Burada ittifa katılmadı yanlış yaptı diye iftira atan arkadaşlar şimdi 180 derece dönmüş. ERBAKAN 30 maddeyi kabul ederlerse geliriz dedi.milli görüş çizgisinden çıkmadı sonunda kabul ettirdi.mutabakat yaptı.en doğrusunu alana kadar inandığını savundu.helal olsun.5 sene sonra cumhurbaşkanı kendisi
  Cevapla
 • -Gözlemci 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah Allah yolunuzu açık etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan kesin çözüm için talimatı verdi! Türkiye gündeminden düşecek...
Sessizliğini bozdu: Yunanistan'dan döner dönmez Fatih Terim'den 'Denizbank' hamlesi