Bahçeli'den seçim açıklaması! 'AK Parti' iddialarına son noktayı koydu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti ile ortak liste üzerinden seçime girecekleri iddialarına sosyal hesabından cevap verdi. MHP, Milletvekili Genel Seçimine kendi amblem ve adaylarıyla girecek.

Bahçeli'den seçim açıklaması! 'AK Parti' iddialarına son noktayı koydu
Bahçeli'den seçim açıklaması! 'AK Parti' iddialarına son noktayı koydu
GİRİŞ 28.03.2023 22:06 GÜNCELLEME 28.03.2023 22:17
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayının belli, kararının net olduğunu belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisi, Milletvekili Genel Seçiminde, üç hilal amblemiyle ve değerli milletvekili adaylarıyla demokratik mücadelesini yapacak” dedi.

Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine 47 gün kalmıştır. Yüksek Seçim Kurulu Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanlığı Seçimine katılacak dört adaydan oluşan geçici listeyi yayımlamıştır. Süreç ilan edilmiş seçim takvimine uygun şekilde ilerlemektedir.

CUMHUR İTTİFAKI'NDA 4 PARTİ YER ALDI

Seçime katılacak partiler belli olmakla birlikte hazırlanmış ittifak protokolleri de sırasıyla YSK’ya sunulmuştur. Bilindiği gibi Cumhur İttifakı çatısı altında 4 parti yer almıştır. Bu kapsamda üzerinde uzlaşılan ittifak protokolü 24 Mart 2023’te YSK’ya teslim edilmiştir.ADAY BELLİ KARAR NETTİR

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı Seçiminde adayı belli, kararı nettir. Nitekim Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bütün imkan ve inancımızla Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi hususunda kesintisiz sürdürülen mücadele devam edecektir.

YERLİ VE YERSİZ, MAKSATLI VE MAKSATSIZ PEK ÇOK İDDİA...

Son günlerde bilhassa MHP ile AK Parti arasında ortak liste yapılacağı, bu kapsamda yerli yersiz, maksatlı maksatsız pek çok iddia ve ifade kamuoyunda tartışma konusu, hatta polemik malzemesi haline getirilmiştir. Üstelik kara kampanya üretim ve servisi cesamet kazanmıştır.

Cumhur İttifakı’nı oluşturan 4 partiden 2’si olan; Yeniden Refah Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin kendi parti logoları ve adaylarıyla seçimlere katılacağı da yakın bir tarihte ilgililerin beyanıyla tescillenmiştir. Elbette bu takdir ve tercih mezkur partilerin kendi bileceği bir şeydir.

VİCDAN SAHİBİ HERKESİN MALUMUDUR

Milliyetçi Hareket Partisi’ni zor durumda bırakmak, heyecanıyla birlikte 54 yıllık dev mazisini ve müktesebatını yok saymak amacıyla bazı çevrelerin algı çalışmaları yaptığı, fitne ve tezvirat yaydığı objektif değerlendirme yapabilen ve vicdan sahibi herkesin malumudur.MHP, SEÇİMDE ÜÇ HİLAL AMBLEMİ VE ADAYLARIYLA MÜCADELESİNİ YAPACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Genel Seçiminde, tüm seçim çevrelerinde olmak suretiyle üç hilal amblemiyle ve değerli milletvekili adaylarıyla demokratik mücadelesini yapacak, nihayetinde hak ettiği, layık olduğu, hasretle beklediği başarıya kesinlikle ulaşacaktır.

ORTAK LİSTE HAZIRLIĞI MAKUL BİR ŞEÇENEK OLAMAYACAKTIR

Cumhur İttifakı’nı teşkil eden 2 partinin kendi adıyla, amblemiyle ve adaylarıyla seçime katılmaları söz konusu iken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak liste hazırlığına teşne olması ve buna tevessül etmesi doğru, mantıklı ve makul bir seçenek olamayacaktır.

Gayret bizden Tevfik Allah’tandır. Çalışma bizden mükafat millettendir. Türk ve Türkiye Yüzyılına kutlu bir adım atılacak, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü cumhurun muazzam zaferiyle taçlanacaktır. TBMM’de güçlü MHP, güçlü Cumhur İttifakı milli iradeyle tecelli edecektir.

KAYNAK: HABER7
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 47
 • abit 1 yıl önce Şikayet Et
  İki oy kullanacağız biri milletvekili biri cumhurbaşkanı. Bir oyum ERDOĞAN'a bir oyum MHP.ye inşaallah. Başbuğumuz Sn. Alparslan TÜRRKEŞ'in mirasına hürmeten milletvekili oyumu MHP:ye vereceğim inşaallah.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet baba işini bilir. Beraber veyahut yalnız sizene sonuç olarak SAFI belli.Sol camia size niye bukadar batıyor.
  Cevapla
 • Ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  Oylar Mhp'ye
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  yaşasın Devlet Bahçeli Yaşasın Erdoğan...
  Cevapla
 • Kdkclccl 1 yıl önce Şikayet Et
  Girsin de boyunun olcusunu alsin diger secimlerde oldugu gibi akp liler py vermezse mhp %7 nin altinda kalir kendi degistirdikleri secim kanunu kendilerini yakacak
  Cevapla
 • abdul 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendini darı ambarında görüyorsun; bugün benim gibi hak yolu savunan ÜLKÜCÜLER'in asgari %30'u AKPARTİyi destekliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan G7'de dünyaya seslenecek!
ABD'den İsrail'e 'Filistin' talimatı! 'Derhal nakledin'