HÜDA-PAR'dan bakanlık pazarlığı açıklaması

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı ile bakanlık pazarlığı yapmadıklarını söyleyerek, "Ama bize verilirse o bakanlığı en iyi şekilde yönetiriz" dedi.

GİRİŞ 31.03.2023 06:38 GÜNCELLEME 31.03.2023 09:15
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamalarının ardından bazı kesimlerce tehdit edilip sözlü saldırılara uğradıklarını iddia etti.

"Bize karşı saldırılar, fikren mücadele edemeyenlerin, siyaseten bir alternatif koyamayanların çaresizliğinin resmidir" diyen Yapıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Son 2-3 haftadır partimize yapılan saldırılar böyledir. Bir yönüyle de 28 Şubat zihniyetinin hortlamasıdır. Bu yapılan saldırıların İslam'ı irtica, Müslüman'ı mülteci gören kafanın yeniden hortlamasıdır; piyasaya çıkmasıdır. Özgürlükçü geçinenlerin maskelerinin düşmüş olmasından dolayı ortaya çıkan kendi çirkinliklerini örtme gayretidir. Bu gaye ile bize hep bel altı vurmalar devam ediyor. Bir diğer yanı ile bakıldığında; bu siyasi ahlaksızlıktır, bir tutarsızlıktır. Seçimleri kaybetme korkusuyla bu sefer, 'Ne yapabiliriz' düşüncesi ile ya söylediklerimizi çarpıttılar ya da HÜDA PAR'ın kuruluşundan 20 yıl önceki olayları gündeme getirip, sanki doğrudan HÜDA PAR ile ilişkiliymiş gibi veya HÜDA PAR yapmış gibi bunları tartışmaya başladılar. Bu tantanaların kopacağını bekliyorduk ama biraz fazla sürdü. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Bu gürültüler, hakikatleri örtemeyecektir"

"ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ AMA!"

Konuşmasının devamında eleştiriye açık olduklarını öne süren Yapıcıoğlu, kendilerine hakaret edenlerin yakalarına yapışacaklarını söyledi.

Yapıcıoğlu, "Eleştiriye açığız. Bizi eleştirenleri, can kulağıyla dinleriz. Bize hakaret edenlerin yakasına yapışacağız. Onlar mutlaka hukuk önünde hesap verecektir. Her şey kayıt altında ve hiçbir şey kaybolmuyor. Bugün rahat rahat iftiralarını, tehditlerini, parmak sallamalarını yapıyorlar. Bunlar yanlarına kar kalacak düşüncesine kapılmasınlar. Avukatlarımız, hepsini takip ediyor. Bunlar, birer birer mahkeme karşısına çıkıp, hesap verecek" diye konuştu.

"BAKANLIK PAZARLIĞI YAPMADIK; VERİLİRSE HAKKIYLA YERİNE GETİRİRİZ"

Bakanlık pazarlığı yapmadıklarını ifade eden Yapıcıoğlu, kendilerine verilecek herhangi bir bakanlığı da en iyi şekilde yöneteceklerini kaydetti.

Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

"Listelerin açıklanmasını bekleyin. İnşallah güçlü bir şekilde Meclis'te temsil edileceğiz. Başından bu yana siyasetteki üslubun, üslubun sertliğinden, çirkinliğinden hep şikayet ettik. Siyaset böyle olamaz. Birkaç temsilcimizi Meclis'e gönderirsek, inşallah göndereceğiz de. Bizim başından beri söylediğimiz adaleti yeniden tesis etmektir. Doğru siyasetin nasıl olduğunu milletimize göstereceğiz.

Siyaseti bu şekilde yapmayanlara da göstereceğiz. Milletin menfaatlerini, şahsi menfaatlerin önünde tutma konusunda da inşallah güzel bir örnek ortaya koyacağız. Bakanlık pazarlığı yapmadık. Ama hangi bakanlık bize verilirse verilsin; o bakanlığı en iyi şekilde yönetme ve milletin ihtiyaçları doğrultusunda siyaset öğretme konusunda herhangi bir eksiğimiz olmayacaktır."

KAYNAK: DHA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 90
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Bence de ..
  Cevapla
 • Ala 1 ay önce Şikayet Et
  Tabi haklısınız bugüne kadar hep siyasetçilerin bir kaç yüzü oldu...ama HÜDA-PAR da ikinci bir yüz,sahte bir yüz göremeyeceksiniz
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  verelim iç işleri bakanı olsun ki PKK ve HDP lileri rahatsız etsin
  Cevapla
 • MACKALI 61 1 ay önce Şikayet Et
  Dönek fatih bundan dahami iyi.? Bu gün döenen yarinda döner.Bu adamin asla bir zarlamasi $arti bile YOK.Fatih gecen hafta aniden bilinmeyen isminide acikladi..Muammed fatih erbakan..Haydaaa..Dahasi e$ide bir kac siyasi aciklamalarda bulundu.Ne yazim daha her$ey kim nasi anlarsa.!!!
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Eee ne var bunda? Hdp ye bakanlık verilirse normal, bunlara verilirse anormal öyle mi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın ikinci tur zaferi yabancı basında: Newsweek ve The Economist'ten çarpıcı manşet
Cumhurbaşkanlığı seçiminde 2.turda hangi ülkede hangi lider yüzde kaç aldı?