Romanlar seçimde kimi destekleyeceklerini resmen açıkladı

İstanbul'da bulunan iki Roman federasyonu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde Cumhur İttifakı'nı desteklediklerini açıkladı.

GİRİŞ 02.04.2023 07:51 GÜNCELLEME 02.04.2023 09:25
Bu Habere 156 Yorum Yapılmış

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu ile İstanbul Kanaat Önderleri ve Dernekler Federasyonu, düzenlenen basın toplantısıyla 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı Seçimi'nde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini duyurdu. Toplantıya federasyon başkanları, kanaat önderleri ve Roman vatandaşlar katıldı.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A DESTEĞİMİZİ SEVE SEVE BELİRTİYORUZ"
İstanbul Roman Kanaat Önderleri Federasyon Başkanı Adnan Demirez, "İstanbul'un 2 Roman federasyonu olarak Cumhur İttifakı'na desteğimizi açıklıyoruz. Sonuna kadar bu süreçte Cumhurbaşkanımız ve mülki amirlerimizin yanında olacağız. Mazlumlara dokunmaya, gariplerin önünü açmaya, eğitime ihtiyacı olan, konuta ihtiyacı olan, istihdama ihtiyacı olan Roman kardeşlerimize, bu ayrımcılığı, bu ikinci sınıf vatandaşlığı, bu ötekileştiriciliği önümüzden kaldıran Recep Tayyip Erdoğan'a desteğimizi seve seve belirtiyoruz" dedi.

"SADECE İSTANBUL'UN 3. BÖLGESİ'NDE 200 BİN SEÇMENE SAHİBİZ"
Demirez, "Biz sadece İstanbul'un 3. Bölgesi'nde 200 bin seçmene sahip olan, desteğini alan 32 dernekli iki federasyonuz. Cumhurbaşkanlığı adayları bu süreçte 100 imzayı aşmaya çalıştı. Aşabilenler oldu, aşamayanlar oldu. Bizim onursal başkanımız, muhtarımız bile kendi bölgesinde 40-50 bin oy alıyor. Bizi çok çarpmaya, bölmeye çalıştılar. Bizi bölemezler. Biz Romanlar her zaman vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı çok severiz. Bizden hain çıkmaz. Onun için köpek heykellerine alkış tutanlara değil, bu ülkenin geleceğinin temellerini sağlam şekilde atana, dünyaya Türkiye'nin ne kadar büyük olduğunu gösteren Recep Tayyip Erdoğan'a sonuna kadar destek veriyoruz" ifadelerini kullandı.

"CUMHUR İTTİFAKI VE AK PARTİ'NİN YANINDA OLACAĞIZ"
Roman Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Murat Divandiler de, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımız sayesinde Roman camiası olarak kendisine verdiği sonsuz destekler için teşekkürler ve saygılar sunuyoruz. Türkiye'deki en büyük iki tane Roman federasyonu birleştik. Onursal Başkanımız Selahattin Paker ile bize yardımcı oldu. Her zaman yanındayız. Cumhurbaşkanımızın Roman camiasını en ileri taşıyacağına, bizim çocuklarımızın eğitim görmesine, içimizdeki sanatın dünyaya yayılmasına sebep olacağına inanıyorum. Roman camiası olarak sonuna kadar Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin yanında olacağız" dedi.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 156
 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Cobra mert adamsın... seviyoruz seni ...
  Cevapla
 • Memurlar 2 ay önce Şikayet Et
  Roman 'ları bilmem ama 3600 ek gösterge mağdurları memurlar seçim i belirler
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Aralarında Kobra Murat yıldız gibi parlıyor abi yaaa. En sevdiğim Roman
  Cevapla
 • Cumhur'iyet 2 ay önce Şikayet Et
  Ey muhalefet utanın utan..Güya Atatürk'ün kurduğu partisiniz..Romanlar kadar dahi olamadınız..Aslında mesele akıl meselesi..Aklı olan Hükümeti destekler..Pandemiye kadar çok rahat ve müreffeh yaşatan bu hükümete nankörlük yapmanın bedeli çok ağır olur..Yanlız adalet sistemini layıkı ile oturtamamış olması en büyük kusuru..Onu da hallederse dadından yenmez.
  Cevapla
 • patriot 2 ay önce Şikayet Et
  reis ayagina tas degmesin inshallah...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İş dünyasından yeni kabine değerlendirmesi!
Fırkateynler Erdoğan için demirledi! Yemin töreninin ardından ateşlenecek