Öcalan'a özgürlük istediler! Cumhrubaşkanı Erdoğan ateş püskürdü...CHP'ye de sert tepki

HDP'nin teröristbaşı Abdullah Öcalan'a yönelik özgürlük sözlerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye de "Seçimler yaklaştıkça birileri yine ikbal derdine düştü. Tüm tuşlara aynı anda basmaya başladı." sözleriyle tepki gösterdi.

GİRİŞ 15.04.2023 20:32 GÜNCELLEME 16.04.2023 09:31
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

100 BİN KONUTUN İNŞASI BAŞLADI

Bu sene Ramazan'ı özellikle depremzedelerimizle beraber idrak etmeye özen gösteriyoruz. Depremde destan yazan arama kurtarma ekiplerimizi ve belediyelerimizin temsilcilerimizi külliyemizde ağırladık. Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında kalan kardeşlerimizle iftarı açtık. Yarın da inşallah Şanlıurfa'da olacağız. Deprem konutlarımızın temelini süratle atıyoruz, inşası başlayan konut köy evi sayısı 100 bini buldu. Bayramda da depremzedelerimizi yalnız bırakmayacağız İnşası tamamlanan bazı köy evlerinin teslimatını yapacağız. Hatay hariç tüm illerde enkaz kaldırma çalışmalarını bayrama kadar bitiriyoruz.

"REKLAM VE ŞOV YAPMAK YERİNE İŞ VE HİZMET"

Afette evi yıkılan, yakınını kaybeden, kurulu düzeni bozulan kardeşlerimiz bu çalışmaları gördükçe hayata yeniden başlama cesareti buluyor. Bölge dışında kalan diğer illerimiz deprem mağduru vilayetlerimize düzenli yardım gönderiyor. Hatay'ın Defne ilçesinde yıllık 250 bin kişiye hizmet verecek 54 yataklı Kocaeli Hastanesi'ni 20 günde tamamladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni de Hatay'la kardeş yaptık. Hatay'da günlük 25 bin kişilik sıcak dağıtımı yapılıyor. Konteyner kent ve prefabrik yapıların kurulumu yürütülüyor. Çok geniş bir alanda belediyelerimiz hizmetlerini başarıyla devam ettiriyor. Reklam ve şov yapmak yerine iş ve hizmet peşinde koşan herkesten, tüm kurumlarımızdan belediyelerimizden Allah razı olsun diyorum.

Şehirlerimizi tekrar eski ihtişamına, kayıplarımızı geri getiremesek de vatandaşlarımızı tekrar eski düzenine kavuşturuncaya dek durmayacağız, dinlenmeyeceğiz, depremzedelerimize sahip çıkacağız.

"TÜM TUŞLARA AYNI ANDA BASMAYA BAŞLADI"

Malumunuz ülkemiz 14 Mayıs tarihlerinde yapılacak seçimlerin atmosferine girmiş durumdadır. Seçimler yaklaştıkça birileri yine ikbal derdine düştü. Tüm tuşlara aynı anda basmaya başladı. Terör örgütünün uzantılarından sapkın akımlarla sütre gerisinde her türlü yolu deniyorlar. Onca yıldır belediyelerde yapmadıkları, söz verip üzerine beton döktükleri ne kadar iş varsa ısıtıp, ısıtıp gündeme getiriyorlar.

"MİLLETE UMUT OLACAK HİÇBİR PROJELERİ YOK"

İlk günlerde ortalığı ayağa kaldıranlardan şimdiye kadar insanımızın derdine derman olacak hiçbir teklif gelmedi. Bunların millete umut olacak hiçbir projeleri yok. Mazilerinde ülkeye kazandırdıkları hiçbir yatırımları yok. Göğüslerini gererek örnek gösterecek hiçbir eserleri yok. Gençlerimize umut aşılayacak emek ürünü hiçbir vizyonları yok. Türkiye'nin sorunlarını çözecek kapasiteleri ve çapları yok.

Muhteşem bir şehir hastanesinin açılışını yaptık. Birkaç hafta sonra İzmir'de de dev bir şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Bu hastaneler eğer Kovid döneminde olmasaydı bizim halimiz ne olurdu?

"7 KİŞİ DAHA BİRBİRLERİNİ İDARE EDEMİYORLAR"

Seçim yenilgileri dışında siyasi hayatlarında anlatabilecekleri bir hikayeleri yok. Bu yoklar ve yokluklar ittifakında bolca anlaşmazlık, çekişme, Bizans oyunu, yapılanı yıkma sözü var, Türkiye'yi eski günlerine geri döndürme taahhüdü var. 1 sene boyunca onlarca toplantı, yüzlerce temas yaptılar ama adaylarını bile kavgasız belirleyemediler. 7 kişi daha birbirlerini idare edemiyorlar. Birilerine makam mevki dağıtmak dışında ortada anlaştıkları hiçbir konu yok.

"BUNLARIN TEK DERDİ KANDİL'DEN ALDIKLARI TALİMATI YERİNE GETİRMEK"

Her partinin genel başkanına birer cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dağıtıyorlar. Böyle devlet yönetilir mi? Utanmadan sıkılmadan israftan bahsediyorlar. İsrafın ta kendisi bu. Bunların tek derdi Kandil'den aldıkları talimatı yerine getirmek. Terör örgütleriyle el ele, omuz omuza kardeşçe yürümek. Bunlar değil mi Diyarbakır annelerinin yavrularını dağa kaçıranlar? Diyarbakır'da 51 vatandaşımızı katledenler. O Selo denen adam, Kürt mü zannediyorsunuz? Hayır! O Zaza. Kürtlüğüyle övünüyorlar.

TERÖRİST BAŞI ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK VAATLERİNE TEPKİ

İmralı'daki çocuk katilini çıkaracağız diyorlar. Benim vatansever milletim bu terörist örgütün parlamentodaki temsilcilerine yürü der mi? Bunların önünü açar mı? Öyleyse çok çalışacağız. Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta bunları sandığa gömeceğiz. Bunlar benim milletimin tüm bu yaşananları görmediğini zannediyor. Bu millet koalisyon dönemini çok iyi bilir. Bu millet siyasi istikrarsızlığın nasıl ağır faturalar ödettiğini çok iyi bilir.

Vatandaşın aklını, basiretini, ferasetini hafife alanlar şimdiye kadar hep kaybetmişlerdir. İnşallah yine kaybedeceklerdir. Şu Kocaeli'nde devletin malını, mülkünü götüren, devletin malı mülkü üzerinden her şeyi iç eden, bu adam tekrar milletvekili adayı olarak çıkarılıyor. Ama bunun bedelini inşallah ağır ödeyecekler. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun milletimizin hiçbir ferdi ne kendi ne evlatlarının istikbalini böyle bir yapıya emanet etmeyecektir.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 64
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Filiz sen oklavanı kınından çıkar börek yap hoş olur
  Cevapla
 • Merci Reyis 1 yıl önce Şikayet Et
  Reyis ya şu pkk ya bir çözüm bulamadınız gitti ya bıktık sizin argümanlarınızdan EE ne bekleyecektiniz Bay Kemal oy peşinde hiç bir suçluyu çıkarma yetkisi yoktur hmm bir ülkede kanun yargı yoksa ozaman çıkarabilir ama burada kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın Reyis siz ozaman çıkartınız HDP liler oylarını size verirler iyi ya
  Cevapla
 • Ezel 1 yıl önce Şikayet Et
  ‘15 temmuz Ömer Halisdemir’lerin, şehitlerin ve vatan sever olan milletin zaferidir. Zilletin ortakları sizler başka kapıya. Amerika sizi kurtarsın
  Cevapla
 • filiz yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  reyis kılıc kınında durmuyor artık ya devlet basa ya kuzgun lese
  Cevapla
 • Dortmund 1 yıl önce Şikayet Et
  Mehmet oglu Mehmet yorumcusu hay agzina diline saglik bizim millet ne yazikki sükretmesini bilmiyor Allah islah etsin bu tür nankörleri reisimize kurbannnn olsunlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FETÖ'nün polisteki köstebeği ifşa oldu! FETÖ'cü Güven Kaplan dosyasına bu şekilde ulaştı
Mersin'deki katliam gibi kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi