Mansur Yavaş'tan şehit ailelerine büyük ayıp: Zarar 2 milyon 150 bin lira

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir'in kurduğu şehit ailelerine hizmet veren Vatan Yıldızları Vakfı'nın binası icra yoluyla tahliye edildi.

GİRİŞ 26.04.2023 11:11 GÜNCELLEME 26.04.2023 11:54
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsünde darbeci general Semih Terzi'yi vurarak girişimi engelleyen şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir, Niğde'de şehit aileleri ile birlikte 2019'da hizmet amacıyla Vatan Yıldızları isminde bir vakıf kurdu. Halisdemir 2020'de bu vakfı Ankara'ya taşımak isteyerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan yer tahsisi için randevu talep etti.

HARABE BİNAYI VERDİ

Mansur Yavaş, Soner Halisdemir'e mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan müstakil iki katlı bir binayı kira bedelsiz sözlü olarak tahsis etti. Halisdemir, tahsis edilen binanın kullanılmaz durumda olması nedeniyle 2 milyon liralık tadilat yaptırdı.

GÜVENEREK İMZA ATTI

Tadilatın devam ettiği sırada ANFA Güvenlik Şirketi yetkilileri Halisdemir'in vakfına giderek bina ile bütün hakların ANFA Güvenlik Şirketine devredildiğini söylemesi üzerine vakıf ve ANFA arasında formalite olarak kira sözleşmesi imzalandı. Kamu kurumu olması nedeniyle güvenerek sözleşmeyi imzalayan Halisdemir 2022'de binaya taşındı.

YAVAŞ GÖRÜŞMEDİ TAHLİYE EDİLDİ

Bir süre sonra ANFA tarafından aranan Halisdemir'e 1,5 yıllık kira bedelinin olduğu söylendi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la görüşmek isteyen Halisdemir'in tüm çabaları boşa çıktı. Bu sırada icra yoluyla Halisdemir tahliye edilirken, kira bedeli karşılığında da vakıfta bulunan eşyalar alındı.

ZARAR 2 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE

Bina içerisinde bulunan 150 bin liralık 7 palet fayansın da alınması üzerine Halisdemir Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Halisdemir, vakfın 2 milyon 150 bin TL'lik zararının olduğunu, kendisini zarar uğratan ve görevlerini kötüye kullanan Ankara Büyükşehir Belediyesi görevlileri hakkında şikayetçi olduğunu kaydetti.

KAYNAK: SABAH
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 113
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Konuşmuyorsun diye, yerli sanıyordum seni. Kılıçdaroğlu yerine sen olsan, belki oy verilir diyordum. Bi vakfa sahip çıkamamışsın.
  Cevapla
 • Fahri Özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetöye hizmet diyelim yani seçim yatırımı yere bakan yürek yakan
  Cevapla
 • Ali Yapici 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede binlerce şehit verildi. Her şehit için vakıf kurulsa sonuç hüsran olur. Sözlü olarak yapılan bir işi Mansur başkan’ın boynuna asmak ayıptır. Çamur at izi kalsın. Önce vakıf bilincine varılıp öyle yola çıkılmalı.
  Cevapla
 • Vatan 37 1 yıl önce Şikayet Et
  Vâkıf başkanı mansur yavaşa güvenmekle hata etmiş. Bedeli de ağır olmuş. Lakin sen kimsin ki yavaşı savunmaya geçiyorsun. Kaldı ki milli şehit ömer halisdemir gibi yürekli bir kahraman adına kurulmuş bir vakıfı zarara uğrayanlara aynı saftasın. Sende mi darbecilerdensin.
  Cevapla
 • Ömer halis 1 yıl önce Şikayet Et
  Yavaş hain milliyetçisi dur. Darbeci ABD elemanıdır. ABD ci olmadığını uspatlasin . Yemezler.
  Cevapla
 • vatandaş rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  ülükücü deniyordu o da fos çıktı ağa babaları gibi kaos gemisine ülkenin değerlerini yok etmek isteyenler kervanına katıldı.....bugünün yarını elbet olacak gelecek de bir gün gelecek o gün sadece hesaplar konuşuluacak ve söz bitecek...
  Cevapla
 • Necmi demet 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah bunlara fırsat vermesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yumaklı: Köpek popülasyonunun artması sosyal hayatı etkiliyor
Nepal'de yolcu uçağı kalkış sırasında düştü