Bakan Akar'a büyük ilgi: 10 binlerce kişi karşıladı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı, Kayseri'de Yaza Merhaba” şenliğinde 10 binlerce kişi karşıladı.

GİRİŞ 11.05.2023 14:21 GÜNCELLEME 11.05.2023 21:32
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Kayseri’de seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Millî Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Erciyes Anadolu Holding’in “Yaza Merhaba” etkinliğine katıldı. Etkinliğe Bakan Akar’ın katılacağını duyan 10binlerce kişi Akar’ı coşkulu slogan ve alkışlarla karşıladı. 

Terörle mücadelede önemli kazanımların elde edildiğini, bunların kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayan Bakan Akar, “Eğer kazanımlarımızı kaybedersek 20 sene geri gideriz. Bunun geri dönüşü yok. Buna bu millet ‘evet’ demeyecektir” diye konuştu.
 
Terör elebaşlarının 14 Mayıs’taki seçimlerden “medet umduğunu” ifade eden Bakan Akar, şunları söyledi:
 
“Büyük panik halinde oldukları için yardım istiyorlar. ‘Mehmetçiği durdurun’, ‘Bize silah verin’ diyorlar. Teröristler ne verirlerse versinler, bizi durduramayacaklar. Teröristlere de ‘seçimlere kadar sabredin’ diyorlar. Seçimlere umutla bakıyorlar. Niye? Çünkü teröristlerle irtibatlı bir parti, o parti ile irtibatlı İttifak var. Bunlar teröristlere taviz veriyorlar, vaatlerde bulunuyorlar. ‘Teröristleri tahliye edeceklerini’ söylüyor, ‘özerklik’ vereceklerini belirtiyorlar. Bizim asil milletimiz feraseti ile buna asla müsaade etmeyecektir. ”
 
14 Mayıs’ta önemli bir seçime gidildiğini, ‘Bu seçimde bir de şunu deneyelim’ denilemeyeceğini ifade eden Bakan Akar, şunları kaydetti:

“Herkes hesabını iyi yapsın gidişatı iyi görsün. Teröristlerle iş birliği yapanlar, onlarla oturanlar, konuşanlar, yol yürüyenleri, iyi görmek gerekiyor. Kazanımlarımızı elimizden almaya çalışmalarına müsaade etmeyeceğiz. Güçlü ve büyük Türkiye için hep beraber çalışacak ve terör belasından kurtulacağız. Terör konusunda taviz yok, sonuna kadar gidecek ve teröristler ya teslim olacak ye gömülecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu milletin başına 40 senedir bela oldular, Allah’ın izniyle bu beladan hep birlikte kurtulacağız.”

ÇALIŞANLARDAN TAM DESTEK

Sözlerinin sonunda alandakilere “Cumhurbaşkanımızı yeniden seçiyor muyuz”, “Cumhur İttifakı’nı en yüksek oy oranı ile Meclis’e gönderecek miyiz” sorularını yönelten Bakan Akar’a alandakiler bir ağızdan “Evet” yanıtını verdi. Bunun üzerine Bakan Akar, “Bu iş bitmiş, Kayseri kararını vermiş” diye konuştu.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 16
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Komutanımmmm.. Seni sevmeyen ölsün... Allah yar ve yardımcın olsun..
  Cevapla
 • Şky 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir lafı yeter . Öyle bir adam . Adam gibi adam baş komutan akar
  Cevapla
 • aksaray 1 yıl önce Şikayet Et
  hulusi akar. ömrünü bu millete adamış bir asker ve akıllı bir devlet adamı. allah ondan razı olsun.
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam gibi adam hic taviz yok
  Cevapla
 • Güven 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam bana güven ve huzur veriyor, gerçekten...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi
ATM'den para çekme limitinde yeni karar! 15 banka yeni rakamı açıkladı...