Bakan Soylu: Bekir Ağırdır Türkiye'ye operasyon çekiyor, uluslararası sistemin ajanı!

Bakan Soylu, 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdi. "Türkiye'de bir anket mafyası var" diyen Soylu, KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır için "Türkiye'ye operasyon çekiyor. Bu adam uluslararası sistemin Türkiye'deki etki ajanıdır." dedi.

Bakan Soylu: Bekir Ağırdır Türkiye'ye operasyon çekiyor, uluslararası sistemin ajanı!
Bakan Soylu: Bekir Ağırdır Türkiye'ye operasyon çekiyor, uluslararası sistemin ajanı!
GİRİŞ 17.05.2023 23:44 GÜNCELLEME 17.05.2023 23:45
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tv100'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

HDP'nin oyunun düşmesiyle ilgili de konuışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "%13-14’ten sürekli aşağıya gelen ve şu an %8 bandına kadar inmiş bir partiden bahsediyoruz. Kürt kardeşlerimiz orada verilebilecek en temel mesajlardan birini verdi, 'Senin defterini kapatıyorum, şiddete dayalı bir siyaset tarzı istemiyorum' dedi" diye konuştu.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

TBMM tarihimizde en güçlü noktasındadır. Millet, kriz anlarında bu sistemin nasıl müdahale ettiğini, krizleri iyi yönettiğini gördü. Başbakanlık sistemi bütün sistemin kursağına oturur. Oysa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yürütme tek elde olduğu için istediğiniz kararları alabilme ve yönetebilme kabiliyetine sahipsiniz. Bu ülke antidemokratik bir ülke olsaydı ikinci tura gitmezdi. Türkiye, bütün dünyaya bir demokrasi şöleni içerisinde bir mesaj verdi, ‘Benim demokrasimi tartışma, milli irademi tartışma, hukukun üstünlüğünü tartışma’ diye. Türkiye’de demokrasi tam manasıyla işliyor ama Batı, Türkiye’yi elemine edebilmek için her türlü dezenformasyonu gerçekleştiriyor. Gezi olaylarından sonra Türkiye’nin dış yatırımla ilgili iştahını kesmek için bir adımdır.

HDP'NİN OYUNUN DÜŞMESİ

%13-14’ten sürekli aşağıya gelen ve şu an %8 bandına kadar inmiş bir partiden bahsediyoruz. Kürt kardeşlerimiz orada verilebilecek en temel mesajlardan birini verdi, 'Sizin esas itibariyle yaptığınız siyaseti tutmuyoruz ve beğenmiyoruz. Siz terör örgütü ile bağlantılı bir siyaset yapıyorsunuz.

Bu yaptığınız siyaset şiddete yönelik siyasettir, geçimsiz siyasettir. Bu sizin CHP altında meşruiyet arama girişimlerinize ben katılmıyorum. Bunu da doğru bulmuyorum Ben senin defterini kapatıyorum. Ben şiddete, teröre dayalı bir siyaset istemiyorum. Bunu bir siyaset tarzı olarak da görmüyorum' dedi.

"AFETZEDELERİMİZ BİR MESAJ VERDİ"

Afetzedelerimiz bir mesaj verdi. 'Yaptığınız çalışmaları değerlendirdim, yaptığınız çalışmaları onaylıyorum, bana gelecekle ilgili verdiğiniz umutla alakalı da size güveniyorum, yolunuza devam edin' dedi.

SEÇİM GECESİ YAŞANANLAR

İlk belirlenen sandıklarla ilgili veri kırsaldan akmaya başladı. Kırsalda bizim oy sayımız yüksektir, bu yıllardan beri hep yaşanır. Kimse ‘Ben sandığı hızlı gireceğim’ diye suçlanmamalıdır. Herhalde bu ilk kez Türkiye’de oluyor. AA çok doğru bir iş yapmıştır ve yukarıdan aşağıya inişi göstermiştir. YSK’ya online sistem üzerinden aktarılan ve onların da partiye aktardıkları sistem çok şeffaf ve kontrol edilebilir bir sistemdir. Oylar herkesin huzurunda sayılıyor. Türkiye, Seçim sistemini dünyada en iyi beceren ülkedir.

İKİ BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİ

İki belediye başkanının yaptığı açıklamalar, toplumu yanıltmaya yönelik ve tahrik edici açıklamalardır. İlk gelen oylar merkezden gelse tam tersi olacak aşağıdan yukarı çıkacak AK Parti veya Cumhurbaşkanı’mız. Bunun üzerinden insanları tahrik etmenin ne anlamı olabilir? Çıkıp özür dilemeliler ama dilemiyorlar. Siyasette söylenenin maliyeti olmaz sanıyorlar ama halk yazıyor. Bu kardeşlerimiz özür dilemiyor, onların adına halktan özür diliyorum.

"BEKİR AĞIRDIR TÜRKİYE’YE OPERASYON ÇEKİYOR"

Anketlerde yarım puanlık, 1 puanlık sapmalar normaldir. Türkiye’de bir anket mafyası var ve Bekir Ağırdır Türkiye’ye operasyon çekiyor. Bu adam uluslararası sistemin Türkiye’deki etki ajanıdır. Bu adamlardan Türkiye yakasını kurtarmalıdır. Araştırma bilimsel bir iştir. Bölge örneklemi oluşturduysanız yanılma ihtimaliniz yoktur.Türkiye bu seçimde sosyal medya anarşizmine bayrak salladı, itibar suikastlarına bayrak salladı. 

"TÜRKİYE'DE TERÖRİST SAYISI 77'YE DÜŞTÜ"

Siyaset bir stratejidir. Cumhur İttifakı olarak ortaya koyduğumuz değerlendirmeler milletimiz tarafından kabul edilmiştir. Togg, Altay tankı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, İHA/SİHA'lar, Hürkuş millet tarafından kabul edildi. Bize oy verenlere meselemizi anlatabilmişizdir. CHP'li hangi seçmen terör örgütünün Türkiye'de güçlenmesini ister? Türkiye'de terörist sayısı 77'ye düştü. Dün yapışan operasyonla 5 terörist sarı torbaya girdi. Toplumun büyük kısmıyla mutabıkız. Mutabık olmadığımız olanlar olabilir. Mutabık olmamız gerekenler var, olmamamız gerekenler var. Siyaset böyle bir zemine oturuyor. Bizim yapacağımız iş çok açık, herkese gidip anlatıyoruz. Biz şuanda bize oy veren, vermeyenlere kendimizi hatırlatmaya yönelik bir strateji belirledik.

"553 BİN 335 SURİYELİGÜVENLİ ALANLARA GERİ DÖNDÜ"

553 bin 335 Suriyeli kardeşimiz güvenli alanlara geri döndüler. Suriyeli göçmenlerin büyük bir bölümü Halep’ten geliyor. Halep, bizim misakı milli sınırımız, bunlar bizim insanımız. Suriye ve Irak Türkmenleri'nin vatandaş yapılmasına Türkiye Cumhuriyeti devlet politikası olarak hep karşı çıktı. Süreç öyle bir sıkıntılı hale döndü ki artık onları vatandaş yapıyoruz. Onlar bizim kardeşimiz.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 48
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'de devlete millete ihanet adeta serbest...
  Cevapla
 • Aksu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam kim ya,ne cüretle kamuoyunu yanıltıcı yayın yapıp dizayn etmeye çalışıyor.Arkasındakiler kim,kim bunu fonluyor niye açıklanmıyor.Bu kadar anket çalışmasının, rapor hazırlamanın bedeli ne ile karşılanıyor.
  Cevapla
 • Ruhi 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu kardeşim benim en çok tepkimi çekende bu zaten Madem bunlar etki ajanı alın yargılayın Nedir bu memleketin çektiği. Dışarıdan müdahale bu kadar basit olmamalı. Koca bir devlet bu. Şu seçim sonrası milletin başka bir beklentisi yok vallahi. Biz hainlere acımayın diyoruz
  Cevapla
 • Halil SİNANOĞLU 1 yıl önce Şikayet Et
  Operasyon ile birlikte CHP'ye sağıyor. Diğer Anketçiler de aptallığı ve açlığı farketmiş, Sağmal inek gibi sağmışlar.
  Cevapla
 • fikri 1 yıl önce Şikayet Et
  suçlu ise hapse atın değilse sınır dışı edin bu kadar basit
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin savunma sanayii'ndeki gururu Bayraktar'a övgü!
MGM 'Şiddeti artacak' diyerek uyardı! İşte il il son dakika hava durumu...