Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Tek tek evlere gidip tehdit ediyorlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ikinci tur seçimlerine günler kala büyük bir skandalı açıkladı. Çavuşoğlu, bazı kişilerin evlere kadar gidip vatandaşı tehdit ettiğini belirtti.

 Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Tek tek evlere gidip tehdit ediyorlar
Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Tek tek evlere gidip tehdit ediyorlar
GİRİŞ 19.05.2023 19:14 GÜNCELLEME 19.05.2023 19:24
Bu Habere 226 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Halk seçimlerde ne karar verirse kabul ettiklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Fakat milletimizin üzerinde bazı baskıları da görüyoruz. Özellikle Alanya ve Antalya'da. Kim olursa olsun sivil toplum örgütü olur, şahıslar olabilir, herkes kendisi için, başkası için, tuttuğu partisi için, adayı için oy isteyebilir. Bu son derece doğaldır. Fakat milletimizi fişlemeye kadar son günlerde, Alanya halkının üzerinde özellikle çok ciddi baskıların olduğunu görüyoruz. Tek tek evlere gidip 'Oy verecek misiniz vermeyecek misiniz? Vermeyecekseniz şöyle olur böyle olur' diyorlar. Vatandaşımızı tehdit ediyorlar, fişliyorlar. Bu suçtur” dedi.BUNUN KANUNDA BİR KARŞILIĞI VAR

Vatandaşın yalnız olmadığını belirten Bakan Çavuşoğlu, “Biz devlet olarak vatandaşımızın hakkını hukukunu korumakla mükellefiz. Bunu yapanlara karşı da hukuki anlamda da devletimiz ve özellikle devletimizin kurumları yargı ve diğer kurumlarımızda elbette ki milletimizin haklarını koruyacaktır. Herkes herkesten oy isteyebilir ama milletimizi kimse tehdit etmesin, kimse milletimize yönelik şantajda bulunmasın. Bunun kanunda bir karşılığı var. Bu bir anayasal suçtur ve milletimiz yalnız değildir. Alanyalılar ve Antalyalılar yalnız değildir. 85 milyon insan yalnız değildir. Devletimizin anayasası var, kanunları, kuralları var. Kimse bunları çiğneyerek vatandaşımızı tehdit etmeye kalkmasın. Bunun da takipçisi olacağımızı özellikle buradan sizin aracılığınızla söylemek istiyorum” dedi.

YARGIMIZ KARAR VERECEK

Son günlerde kendilerine çok sayıda mesaj geldiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Biz tabii ki bize gelen mesajları ilgili kurumlarımıza, emniyet ve yargıya iletiyoruz. Ondan sonrasına yargımız karar verecek. O konuda ben devletin bir bakanı olarak herhangi bir karar veremem. Ancak bize gelen bu şikayetleri de ilgili mercilere iletmek ve bunun da takipçisi olmak bizim görevimiz.”

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 226
 • Kasım 1 yıl önce Şikayet Et
  Haydi bakanım görevliler gönderin rahatlasın vatandaşlarımız.
  Cevapla
 • Fahri25 1 yıl önce Şikayet Et
  Peki devlet nerede?tehdit edenin yakalayıp adalete teslim edin.
  Cevapla
 • VATANDAŞ 1 yıl önce Şikayet Et
  yargımı var adaletmi var,siz diyeceksinizki,elbette var diyeceksiniz,peki neden bunlara izin veriyorlar,D.Anadoluda seçmenin yüzde sekseni,pkk nın can ve mal tehditleri karşısında perişan,neden sahip çıkılmıyor,oralarda savcı yokmu,hakim yokmu,polis jandarma nerede,padifsiniz pasif,gavur her yolu deniyor,tedbirli,siz neden rehavettesiniz.
  Cevapla
 • Mesut 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğer bu suç sa neden yapılıyor neden bu cesareti bulabiliyorlar onemli olan caydırıcı cezası olup yapamaması yaptıktan sonra ne anlami kaldı dünyanın en özgür ülkesiyiz bu kadar özgürlük düşmana yarıyor hep
  Cevapla
 • b@k git.... 1 yıl önce Şikayet Et
  benim evime gelsinlerde tehdit etsinler bir göreyim onları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den İsrail'in Türk-Filistin Dostluk Hastanesini hedef alan saldırısına tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TFF Başkanı Hacıosmanoğlu'na tebrik