Maskesi kısa sürede düştü! "Kürdistan'a özgürlük için Kılıçdaroğlu'na oy verin!" çağrısı

Terör örgütü elebaşları ve yandaşlarından, 2. turda da 7'li koalisyonun adayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na destek açıklamaları geldi. Teröristlerden "Apo'ya, PKK'ya, Kürdistan'a özgürlük için Kılıçdaroğlu'na oy verin" çağrısı yapıldı.

Maskesi kısa sürede düştü! "Kürdistan'a özgürlük için Kılıçdaroğlu'na oy verin!" çağrısı
Maskesi kısa sürede düştü! "Kürdistan'a özgürlük için Kılıçdaroğlu'na oy verin!" çağrısı
GİRİŞ 20.05.2023 18:28 GÜNCELLEME 20.05.2023 18:28
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Türkiye 28 Mayıs'ta ikinci tur seçimine Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ve 7'li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile gidiyor.

MİLLİYETÇİLİK MASKESİ KISA SÜREDE DÜŞTÜ

Seçimin sonuçlarının ardından söylem değiştiren Kılıçdaroğlu, milliyetçi ifadeler kullanmaya başladı. Ancak terör örgütleri ve yandaşlarından Kılıçdaroğlu'na ikinci turda da destek gelmesi 'milliyetçilik' maskesini kısa sürede düşürdü.

PKK ELEBAŞI'NDAN 'İKİNCİ TUR' DESTEĞİ

Arananlar Listesi'nin Kırmızı kategorisinde yer alan terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Remzi Kartal, ikinci tur için Kılıçdaroğlu'na açık destek verdi.

HDP destekli 7'li koalisyon Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için oy çağrısında bulunan PKK elebaşı Remzi Kartal "Oylarımızı Kılıçdaroğlu'na vermeliyiz" dedi.

"APO'YA, PKK'YA, KÜRDİSTAN'A ÖZGÜRLÜK İÇİN KILIÇDAROĞLU'NA OY VERİN" 

Avrupa’daki PKK'lı gruplardan Kılıçdaroğlu'na destek çağrısında bulundu.

İkinci tur için açıklama yapan PKK'lı grup, "Apo’ya PKK’lılara Kürdistan’a özgürlük için 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin." dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AVRUPA UZANTISINDAN DESTEK

Terör örgütü PKK'nın Avrupa uzantısı KCDK-E'den "1. turda Erdoğan'a kazandırmadık, 2. turda Erdoğan'a kaybettireceğiz" şeklinde ifadesiyle Kılıçdaroğlu için destek çağrısı yapıldı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI: KÜRDİSTAN'IN TAMAMINDAN OY ALMIŞ ADAY

KCK/PKK terör örgütü elebaşı Ronahi Serhat kod adlı Filiz Duman, Kılıçdaroğlu'nun sadece CHP'nin adayı olmadığını söyledi.

Terörist elebaşı Filiz Duman, Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasında, "Kılıçdaroğlu artık sadece CHP'nin, Millet İttifakı'nın adayı olarak seçime girmiyor. 14 Mayıs seçiminde Kürdistan'ın tamamından Türkiye'nin yarısından oy almış halkın adayı olarak yarışıyor." ifadelerini kullandı.

BULDAN, TERÖRİST ELEBAŞININ MEZARI BAŞINDA KILIÇDAROĞLU'NA OY İSTEDİ

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; PKK uzantısı SGDF paçavrası altında, MLKP terör örgütü yöneticisi Hasan Ocak'ın mezarı başında, Kemal Kılıçdaroğlu için oy istedi.

Diğer taraftan Avrupa'da seçim propagandalarına devam eden Yeşil Sol Parti (HDP), Kılıçdaroğlu'na oy çağrısında bulunmaya devam ediyor. 

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Editör
Haber 7 - Nurullah Alpay
YORUMLAR 109
 • TürkİslamBirliği 6 gün önce Şikayet Et
  DİKKAT: Yahudilere göre Hakkari İsrail toprağıdır. Şırnak İsrail toprağıdır. Batman İsrail toprağıdır.Siirt İsrail toprağıdır. Bitlis İsrail toprağıdır. Muş İsrail toprağıdır. Van İsrail toprağıdır. Diyarbakır İsrail toprağıdır. Mardin İsrail toprağıdır. Şanlıurfa İsrail toprağıdır.Adıyaman İsrail toprağıdır. Malatya İsrail toprağıdır.Adana, Hatay, Antep, Kilis bile İsrail toprağıdır.
  Cevapla
 • TürkİslamBirliği 6 gün önce Şikayet Et
  Kürt kardeşlerimiz birbirini uyarsın. ABD ve İsrail, CHP-PKK eliyle Türkiye'yi bölmek ve Güneydoğunun tamamı ile Doğu Anadolunun bir kısmını da içine alacak şekilde "BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ " projesini tamamlamak istiyor. Bölünürsek İsrail bu bölgelerdeki Türk, Kürt, Arap, Zaza, Ermeni, Yezidi, Süryani, Nusayri fark etmeksizin milyonlarca insanı yerinden yurdundan edecek.
  Cevapla
 • TürkİslamBirliği 6 gün önce Şikayet Et
  ABD ve İsrail'in kurduğu " KÜRDİSTAN " tuzağı ile Türkiye'yi bölerek Güneydoğunun tamamı ile Doğu Anadolunun bir kısmı dahil olmak üzere kurmak istediği " BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ " projesine hizmet eden CHP-PKK gibi maşalardan başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere barış ve huzur içinde yaşamak isteyen herkes uzak dursun. Yoksa korkunç facialar yaşanır.
  Cevapla
 • TürkİslamBirliği 6 gün önce Şikayet Et
  Kürt kardeşlerimiz dahil herkes İsrail'in "BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ” haritasını incelesin. Çünkü Güneydoğu Anadolu bölgesinin tamamı ile Doğu Anadolu'nun güney kesimleri o haritanın içine giriyor. Bu haritaya göre pek çok Türk, Kürt, Arap, Zaza hatta Ermeni vatandaşımız Yahudi toprağı üzerinde oturuyor. Oyun çok çok büyük. Sakın oyuna gelmeyin.
  Cevapla
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  Nerenizi ne şekilde kıvırırsanız kıvırın bu millet size iktidar vermeyecek inşallah.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu fitili yaktı! Seçim sonrası CHP için 'Değişim' mesajı
Cumhurbaşkanlığı seçiminde 2.turda hangi ülkede hangi lider yüzde kaç aldı?