Necmettin Erbakan'ın yol arkadaşından Saadet Partisi'ne çağrı: Çekilin, un ufak olursunuz

Eski Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın, 28 Mayıs öncesi partilere seslendi. Saadet Partisi'nin ittifaktan ayrılması gerektiğini belirten Aydın, "Hezimet büyük, altında kalanlar un ufak olacak" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 23.05.2023 11:15 GÜNCELLEME 23.05.2023 11:52
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Milli Görüş'ün önemli isimlerinden, eski Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve 20. Dönem Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın, "Saadet Partisi için son çağrı" başlığıyla bir açıklama yaptı.

14 Mayıs'taki seçime yüzde 90'a yakın katılım olduğunu hatırlatan Aydın, "Milletin 28 Mayıs'ı da demokrasi bayramına çevireceğini, heyecanla o günü beklediğini" belirtti.

Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın: 28 Mayıs'ta millet sayı tuşu yapacakMilli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın: 28 Mayıs'ta millet sayı tuşu yapacak

Erbakan Hoca haklı çıktı! Yedi parti birleşti, CHP yine kazanamadıErbakan Hoca haklı çıktı! Yedi parti birleşti, CHP yine kazanamadı

Aydın, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı birinci tur seçimi hakkında şu değerlendirmede bulundu: 

"Aslında millet birinci turda cumhurbaşkanını da seçti. Sayın Erdoğan yüzde 49,5 aldı ve 5 puan fark attı. Bu, kazandı demektir. İkinci tur, milletin kararını anlayamayanlar için daha bir hezimet olacaktır. Özellikle Sayın Oğan'ın katılımıyla millet beş puan farkı daha da artıracaktır. Muhalefet şu anda buzlu zeminde giden araba gibidir, bu vakitten sonra her hareketleri, söylemleri aleyhlerinedir ve zarar verir, oyları daha da düşer. Aslında, hezimetle kaybetmemek için tek yol çekilmedir."

"HEZİMET BÜYÜK, ALTINDA KALANLAR UN UFAK OLACAK"

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın vefat ettiği dönemde, Saadet Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı olduğunu hatırlatan Aydın, partililere şöyle söyledi: 

"Lütfen kafanızı bir kaldırın, içinde bulunduğunuz ittifakta arkanızda, yanınızda, önünüzde kimler var bir bakın, kimlerle berabersiniz iyice görün. 

Düne kadar arkanızda Amerika, Avrupa, İngiltere, dünya siyonizmi, siyonist sermayenin yayın organları, dış istihbarat güçleri vesaire alenen vardı. Ama artık hemen hemen hepsi Sayın Erdoğan'ın kesin kazanacağını gördüler ve pozisyon değiştiriyorlar.

Ancak PKK, PYD, FETÖ, LGBT dernekleri, Masonlar, faizciler vesaire halen var ama gardları düşmüş, sesleri kısık haldeler. HDP bile sessizliğe gömüldü. 

CHP döneminde Kuran yasak olduğu için Edirne’den Kars’a otobüs seferleri düzenleyip içinde Kuran öğreten Süleyman Efendi ile hiç alakası kalmamış, adına Süleymancı denilen güruh kaldı, bir de Erdoğan’ın karşısında tuvalet terliği olsa diyecek kadar müptezelleşen rahmetlik Haydar Baş'ın oğlu var. Başkaca kimse kalmadı. Hezimet büyük, altında kalanlar un ufak olacak."

"EY SP'LİLER, ALLAH 'SADIKLARLA BERABER OLUN' DİYOR, HALA BURADA NE İŞİNİZ VAR?"

Saadet Partisi'nin, söz konusu ittifaktan ayrılmak için önünde tek fırsat kaldığını belirten Aydın, sözlerini şöyle noktaladı: 

"28 Mayıs'ta büyük hezimet var, zillet var. Saadet Partisi olarak derhal bu yapının içinden ayrılın, bu son fırsattır. Ayrılmazsanız onlara benzersiniz. Biz iyi niyetle bu ittifakta olduk, görünüyor ki olmadı, yanlış yapmışız çekiliyoruz deyin. Hatta Sayın Erdoğan’ı desteklemeniz şart değil, sandığa gitmiyoruz deyin. Risk alın, siyasi kurtuluşunuzu sağlayın, Umarım millet kabul edecek iade-i itibar yapacaktır.  Yoksa gittiğiniz her yerde milletten azar yiyeceksiniz. Bu lekeyi silemezsiniz. 

Ayrıca hiç katkınız olmadı, CHP listelerinden haksız yere 9 milletvekili aldınız ithamlarından da kurtulun. İkinci turda Sayın Kılıçdaroğlu’nun oyu çok ciddi düşecektir. Çekilirseniz bu düşen oyların en azından bir kısmı size ve etkinize yazılacak, önemli bir oy tabanınız oluşacaktır."

KAYNAK: HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 27
 • Rmzn 1 yıl önce Şikayet Et
  28 Mayıs da Sandıkları Oylarımız la patlatmalıyız, Bir oy, Bir oy dur. 29 Mayıs dan itibaren DURMAK YOK YOLA DEVAM. Kimle, Rabbimin de Yardımıyla Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakıyla.
  Cevapla
 • fikri 1 yıl önce Şikayet Et
  edabali hazretlerinin osman gaziye bi nasihatı var güçlüsün kuvvetlisin ama bunu nerede ve nasıl kullanacağını bilmessen sabah rüzgarında savrulur gidersin akllı olun
  Cevapla
 • cıajans 1 yıl önce Şikayet Et
  Çakma bilge lider mücahit kılıçdaroğlu diye bağırttın ya milleti... Sana yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Manisa'lı 1 yıl önce Şikayet Et
  Milletvekilliği bile yaptığı hareketi anlayamamış bir zavallılık örneği bu şey. Çokluğu/sürülüğü haklılık olarak görmek aptallığı bir yana; Müslümanları tezkere ve sortilerle katlettirenlere de destek vermek gafletinde, maalesef.
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  akşeneri ile aynı kaderi paylaşıyor gibi duruyor. birilerinin elinde bir şantaj malzemesi olsa gerek.. sebep bu değilse basiretsizlik veya inandığı şey ile verdiği görüntü farklı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mersin'de zincirleme kaza: 10 ölü, 39 yaralı!
AB Başkanı Von der Leyen için yolun sonu geldi! UCM'ye suç duyurusunda bulunuldu