Tarihi seçimle ilgili AK Parti'den son dakika açıklaması!

Son dakik haberi... AK Parti Sözcü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 28.05.2023 19:09 GÜNCELLEME 28.05.2023 20:09
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. CHP Genel Merkezi'nin 'suyu bulandırdığını' söyleyen Çelik, "Ellerindeki veriyi Türkiye'nin gerçek verisi gibi sunmaya çalışıyorlar" dedi.

"Ömer Çelik'in açıklamaların satır başları şu şekilde;

Bütün dünyaya demokrasi dersi verecek şekilde oy kullanma işlemini tamamladı. Milletimiz bir kere daha Türkiye'yi kimin yönetmesine karar verecek.

Demokratik ilkeleri içselleştirmiş olanlar sonuca da saygı gösterecekler. Türkiye ilk defa 2. tur seçimini deneyimledi ve başarıyla getirdi. Şimdi açıklanan sonuçlar sayın Cumhurbaşkanımıza yüksek teveccühün devam ettiğini gösteriyor.

CHP'DEN GELEN AÇIKLAMALARA TEPKİ

CHP Sözcüsü telaş içinde iki k ez üst üste açıklama yaptı. Bir kere daha kendi elindeki verileri bütün Türkiye'nin verisi gibi sunmaya çalışıp bulandırma çabası içine giriştiklerini görüyoruz.

'Hiç kimse balkon konuşması yapmasın, suyu bulandırmasın' diye ifade kullanılıyor. Faik Bey'in bilmesi gereken bütün suyu bulandıran açıklama 14 Mayıs gecesi CHP'nin iki belediye başkanından gelmiştir.

Bütün resmi verileri ve diğer partilerin verilerini aşağılayarak 'Aramızda kalsın kazandık' gibisinden sorumsuz tavır koydular.

'Hiç kimse alelacele balkon konuşması yapmasın' diyor. Bu dönüp de CHP'ye söylenmesi gereken bir şey. Biz millet iradesi tecelli ettikten sonra bu Cumhurbaşkanımız tarafından her seçimde sürdürülen güçlü bir gelenek olarak devam etmektedir.

"NETİCE BUDUR DEMEYEN, SAYGIYLA BEKLEYEN SİYASİ GELENEĞE SAHİBİZ

İki belediye başkanının açıklama yapmaması, geçen sefer suyu bulandıranların yapmaması biraz ders alındığını gösteriyor. Bir telaş içerisinde diğer verileri yok sayarak kendi ellerindeki veriyi Türkiye'nin gerçek verisi gibi sunmaya çalışıyorlar.

Bütün vatandaşlarımız müsterih olsun, sandıklar açılıyor, ekranlardan beraber görüyoruz, sonuçlar ortaya çıkmaya başladı, milli irade tecelli etmeye başladı. Son oy sayılıp da tablo şekillenene kadar aldığımız netice budur, oyumuz şudur demeyen, saygıyla bekleyen siyasi geleneğe sahibiz.

"TÜRKİYE GÜVEN İÇİNDE SEÇİM YAPMIŞTIR"

Kendi sandık görevlilerine seçimler öncesinde vermeleri gereken bir takım telkinleri şimdi ekrandan vermeyi siyaset yapmak zannediyorlar. Demokratik iradeye saygısızlıkla ilgili bir yaklaşım Cumhurbaşkanımız, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın yanına yazılamaz.

Biz çıktık 'Millet iradesine saygısızlık ediyorsunuz, çıkın özür dileyin' dedik. 'Biz bunu temenni olarak söyledik' diyorlar. Hayır temenni başka bir şey. Siz isim vererek 'Şunun adına konuşma yapıyoruz' dediniz, ondan sonra düzeltmediniz. Demokratik iradeden nasibini almamış şekilde bu tabloyu ortaya koydunuz.

Şimdi de çıkmış şu saatte açıklama bekleyin. Kendi verilerinizden tablonun nasıl olduğunu söylüyorsunuz, başkalarına akıl vermeye kalkıyorsunuz. Türkiye güven içinde seçim yapmıştır, sandıklar çıkacak. Sayın Kılıçdaroğlu '14 Mayıs gecesi kimse sokağa çıkmasın' demişti.

"HEPİMİZ SONUCU NET BİR ŞEKİLDE GÖRECEĞİZ"

Bir kere daha söylediğinin yanlış olduğu ortaya çıktı. 14 Mayıs gecesi herkes sokaktaydı, herkes birbirini tebrik etti.

İlk defa Türkiye'de ikinci tur seçimi deneyimlendi. Bir tablo ortaya çıktı. Netice resmi organlar tarafından açıklandığında hepimiz sonucu net bir şekilde göreceğiz.

"CHP'NİN PANİK HAVASI ÜRETMESİNGEREK YOK"

Telaşa gerek yok. CHP Genel Merkezi'nin tansiyon üretmesine, panik havası üretmesine gerek yok.

Bu milletimizin demokrasimize sahip çıkma konusunda büyük iradesidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühün büyüyerek devam etmesine rağmen çıkıp da sonuç şudur demiyoruz.

Bugünler demokrasiye saygı günleridir, millet iradesine saygı günüdür. Bugünlerde söylenen sözler insanların ömür boylu alınlarında taşıyacağı sözlerdir.

Sandığın başına giderek demokratik iradesini kullanan vatandaşlarımız demokrasiye sahip çıkmıştır. Sakin bir şekilde hiç kimsenin telaşa kapılmasına gerek yok. Centilmence sonuçları bekleyeceğiz. Suyu bulandırma faaliyeti CHP Genel Merkezi'nden yapılıyorlar. Onlar vazgeçirse suyu bulandırma faaliyeti kalmayacak.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 13
 • Burak 1 yıl önce Şikayet Et
  artik icraat zamani bakalim konistugunuz kadar calisacakmisiniz
  Cevapla
 • HHH 1 yıl önce Şikayet Et
  Balkon konuşması olacak sen ne dersen de YSK sonuç verdiği zaman sen şişecek patlayacaksın.
  Cevapla
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Özellikle Fox TV seyrettim onlar bile mağlubiyet'i kabullenmiş,yani bay keMal ve tüm terörist arkadaşları size BAY BAY.vesselam..
  Cevapla
 • Aga 1 yıl önce Şikayet Et
  Geldi gelmekte olan. Patates soğan masası Abd (fetö ve pkk) destekli salladı ama yıkamadı. Herşey çok güzel.. oy moy yoklara hassittirin diyoruz. KMal kaçacak yoksa tekmeyi yiyecek. Şimdi O şeref fukaralarının yargılanma zamanı..
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  reise hayırlı olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
En düşük emekli maaşında dikkat çeken detay! Kabul etmedi, yükseltin talimatı verdi
MSB'den Türk ordusunu hedef alan Yunan bakana sert tepki