İngiliz The Economist'e ikinci Erdoğan 'kapağı'

Türkiye seçimlerine müdahale etmeye kalkan Batı medyası bir kez daha hüsrana uğrarken, Erdoğan düşmanlığını tarihte ikinci defa kurumsal görsellerine kadar taşıyan The Economist, 2. hezimetini yaşadı.

GİRİŞ 29.05.2023 14:32 GÜNCELLEME 29.05.2023 15:48
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Siyonist sermaye ile özdeşleşen Londra tefecilerinin yayın organı olarak bilinen The Economist, Türkiye’de bir kez daha hüsrana uğradı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kara propaganda yayını furyasında hep en önde yer alan İngiliz The Economist dergisi, kurumsal temsil değerindeki sosyal medya kapağında ikinci defa Erdoğan’ı karalamasına rağmen kaybetti.

İLK KAPAK OPERASYONU 6 YIL ÖNCE

The Economist dergisi ilk olarak 2017 yılındaki anayasa değişikliği referandumunda aynı yola başvurdu. Başkanlık Sistemi referandumu öncesinde, seçimin gerçekleştirileceği Nisan ayındaki kapağını “Türkiye diktatörlüğe kayıyor” başlıklı Erdoğan görseliyle hazırlayan The Economist, sosyal medyada da tuhaf bir adım attı. Derginin Twitter hesabına, Erdoğan’a diktatör ithamında bulunulan kapaktaki görsel yerleştirildi.

16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen anayasa değişikliği referandumunda EVET %51.41, HAYIR %48.59 oranında çıkmıştı. Başkan Erdoğan’ın 1 milyon 379 binlik farkla kazandığı seçim, The Economist’e “kapak” olmuştu.

The Economist'in Twitter kapağında Erdoğan karesiThe Economist'in Twitter kapağında Erdoğan karesi

İKİNCİ KAPAK

İngiliz dergi, aynı yola 2023 seçimlerinde de başvurdu. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesindeki sayısında The Economist “Erdoğan gitmeli” ve “Demokrasiyi koru” başlıklarıyla okurlarının karşısına çıktı. Derginin bu kapağı, Twitter’da da kapak görseli yapıldı. 6 yıl önceki seçimlerde uyguladığı planın aynısını devreye sokan The Economist’in Türkiye seçmenini manipüle etme girişimi yine başarısızlıkla neticelendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk turda %49,5 oy alırken, ikinci turda %52,1’le dış destekli rakibi Kılıçdaroğlu’na 2 milyon 300 bin oy fark attı. Bu sonuç, siyonist sermayeli İngiliz tefecilerinin dergisi The Economist’e “ikinci kapak” olarak tarihe geçti.

The Economist Twitter'a da kapak yaptı! Erdoğan düşmanlığı bitmiyorThe Economist Twitter'a da kapak yaptı! Erdoğan düşmanlığı bitmiyor

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Faruk Arslan
YORUMLAR 33
 • Karakılıçlı bey 4 ay önce Şikayet Et
  The Economiste kapaktan sonra bir de boru döşeyeceğiz bekle Avrupa Kızılelma hedefimiz!
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  The Economist'e KAPAK olsun.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Allah diledi o da oluverdi. Allah bizi korudu. yoksa bela mı istiyoruz. depremler uyarıcı olmadı mı? o zaman YAŞASIN CEHENNEM, ey kafası bir ömür boyu çalışmayanlar.
  Cevapla
 • Dadaş Yorgun. 4 ay önce Şikayet Et
  Bu İngiliz çok lastik li bir sıfata sahip biz ona kapattıkça o genişliyor iyi geliyor herhalde kapattığımız şey ona...
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Sömüremedikleri ülkelerin liderlerine diktatör, sömürdükleri ülkelerin liderlerine demokrat diye hitap eder bu tefeciler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aboubakar şovunu yaptı! Beşiktaş kendine geldi
Ankara'daki saldırı girişimine dünyadan tepki yağdı: Şiddetle kınıyoruz