Bahçeli'den 'fetih' mesajı: Yeni bir Türk yüzyılının ilk adımı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla İstanbul'un Fethi'nin 570'inci yıl dönümünü kutladı.

GİRİŞ 29.05.2023 15:18 GÜNCELLEME 29.05.2023 15:34
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstanbul'un alınmasından 570 yıl sonra yeni bir Türk Yüzyılının ilk adımı da fetih ruhuyla atılmıştır. Türk milleti sinesinden Fatihler çıkaran, bunun yanı sıra fetih şuurunu canlı tutan dünya üzerindeki nadir milletlerden birisidir" dedi.

'MUHTEŞEM BİR ATILIMIN NİŞANEDİSİR'

MHP Lideri Bahçeli, İstanbul'un Fethi'nin 570'inci yıl dönümü nedeniyle Twitter hesabından bir mesaj yayımladı. Bahçeli, mesajında, "Fetih başka işgal başkadır. Tıpkı fikrin başka fitnenin başka olduğu gibi. Fetih bir gönül hareketi, bir medeniyet hamulesi, bir muhabbet hususiyetidir. Özünde maddi ve manevi emanetlerle yoğrulmuş yüksek bir akıl ve ahlak vardır. İstanbul'un fethi cihana derin izler bırakmış muazzam bir dirilişin, muhteşem bir atılımın nişanesidir. Türk milletinin, 570 yıl önce uzun bir hazırlık döneminin sonucunda hakkıyla başardığı İstanbul'un fethi, büyük ceddimiz Ertuğrul Gazi ile başlayan jeopolitik sıçrayışın ve stratejik serpilmenin zirveye tutunmasına, cihanşümul bir imparatorluğun doğuşuna ve doğruluşuna kuluçka işlevi görmüştür. İstanbul'un fethi ile Türklerin Orta Asya'dan başlayan yurt edinme hedefi daha da temellenmiş, müteakiben istikamet Avrupa içlerine doğru yönelmiş ve imparatorluğun hükümranlık ufku genişlemiştir. Aynı zamanda fetih, Hakanımız İkinci Mehmet'i 'Fatih' yapan köklü bir milli şuurun taşındığı veraset ve vesayetin de ifadesidir" dedi.

'İSTANBUL, TÜRK-İSLAM MEDENİYETİNİN İNCİSİDİR'

Bahçeli, Osmanlı İmparatorluğu'nun fetihle beraber; barış, güvenlik ve hakkaniyet arayan mazlumlar için adaletin ve huzurun simgesi haline geldiğini, kıtaları hoşgörü ve şefkatle kucakladığını belirterek, şunları kaydetti:

"Nitekim İstanbul'un alınmasından 570 yıl sonra yeni bir Türk Yüzyılının ilk adımı da fetih ruhuyla atılmıştır. Türk milleti sinesinden Fatihler çıkaran, bunun yanı sıra fetih şuurunu canlı tutan dünya üzerindeki nadir milletlerden birisidir. Bu beşeri cevher ve servet gerçeği tarihin akışını değiştirme kabiliyet ve karakterine zamanlar üstü bir vasıfla sahiptir. Fetih mührüyle varlığı zırha bürünen İstanbul, Türk-İslam medeniyetinin incisi, itibarı, ebedi iftiharıdır. İstanbul'u dünyanın en büyük Türk kenti haline getirerek tarihe damgasını vurmuş olan kutlu hünkarımız Fatih Sultan Mehmet Han'a, fetihte yer alan kahraman neferlerimize, muhterem ecdadımıza ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmetler diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum. Fethimizin 570'nci yıl dönümünün hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • Cengiz 11 ay önce Şikayet Et
  Sefer bizden, Zafer Allah'tan. Elhamdülillahi rabbil âlemin. ÂMİN
  Cevapla
 • Maşallah 11 ay önce Şikayet Et
  Maşallah devlet gibi devlet adamı partisini dagılmaktan aynı bir ana gibi toparlayan baba gibi her zorluga karşı kendini siper eden mücadele eden aynı zamanda partisini toparlayıp büyüten adam sen çok yaşa nice uzun saglıklı yıllara
  Cevapla
 • CCC 11 ay önce Şikayet Et
  Artık cb makamı bize yetmez İslam aleminin halifeliği adayız.
  Cevapla
 • Türkoğlutürk 11 ay önce Şikayet Et
  Amiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnn
  Cevapla
 • Kizil elma 11 ay önce Şikayet Et
  Adamsın kral devlet beyy
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Gökten bilinmeyen cisimler yağdı! Ateşe tutunca bile erimiyor: Bölge halkı çağrı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklaması