Erdoğan'dan yönetim sisteminde iyileştirme açıklaması: Adımlar atacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay'ın 161. Kuruluş Yıl Dönümü toplantısında konuştu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde işleyişin iyileştirilmesi için adımlar atılacağını söyledi.

GİRİŞ 31.05.2023 14:42 GÜNCELLEME 31.05.2023 15:17
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay'ın 161. Kuruluş Yıl Dönümü toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümüne kavuşacağız. 85 milyon olarak tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, Cumhuriyetimizin 100'üncü seneyi devriyesini kutlayacağız.

Tercihini hangi yönde kullanırsa kullansın, sandığa giden vatandaşlarımıza mesuliyet duygusuyla hareket ediyoruz.

Birçok gizli açık antidemokratik darbe girişimine maruz kaldık. Bütün bunları bertaraf etmeye çalıştık. Ne baskılar karşısında boyun eğdik, ne de hukuk devletinin yara almasına müsaade ettik.

Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmadan huzura ermeyeceğiz. Bunun için yürütme, yasama, yargı arasında uyumlu bir işbirliğinin tesisi çok mühimdir.​

Uzun uğraşlar sonucu devletin tüm kurumlarının hedef ve anlayış birliği içinde çalışmasını temin ettik. Türkiye, prangalarından kurtuldukça her alanda büyük bir ivme yakaladı. Vatandaşımız, yıllar sonra hasret çektiği hizmetlere kavuştu.

"SİSTEMİN İŞLEYİŞİNİ İYİLEŞTİRECEK ADIMLAR ATACAĞIZ"

Bu seçimler, eski sistem tartışmalarına son noktayı koymuştur.

Ülkemiz 3-5 ayda bir hükümetin değiştiği koalisyon dönemlerini bir daha gelmemek üzere rafa kaldırmıştır.

Biz, her halükarda buradan geriye gidişe izin vermeyeceğiz. 5 yıllık tecrübelerin ve uygulamaların ışığında sistemin işleyişini daha da iyileştirecek adımları elbette atacağız."

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 101
 • Cengiz 3 ay önce Şikayet Et
  Uzun süren davalara ve Suç işleyenlere ağır cezalar verilmesi. Sokak köpeklerine çare. Muhtarlık seçimine son verilmeli . Mülteci sorununa çare. yorucu işte çalışan inşaat işçilerinin maaşlarına ek zam. Belediyelere müfettiş gönderilmesi. Eğitim öğretim de disipline dönülmesi.
  Cevapla
 • Çözüm 3 ay önce Şikayet Et
  Fetö cülere acımak yok.
  Cevapla
 • Anlayan Vaaa mı? 3 ay önce Şikayet Et
  28 Mayıs akşamına kadar "süper çalışan " bu sistem nasıl oldu da 1 gecede sakatlandı anlamadım...?
  Cevapla
 • Hacıkoç 3 ay önce Şikayet Et
  Mehkemedeki davaların yıllarca sürmesi çok basit davalar bile yıllarca sürmesi bitsin artık üç at olmadı bir üç ay daha neden böyle oluyor buna bir el atılsın.
  Cevapla
 • Ecrin zafer 3 ay önce Şikayet Et
  Çok basit adliyelerde görev!!! Ve hizmet! Yapan fötöcü bilmem neci kripto hainleri temizleyin bakın sistem nasıl tıkır tıkır işliyor... BU yorumu aklı başında yerli ve milli bir Müslüman devlet adamı okusun da gereğini yapsın inşallah ülkenin selameti için
  Cevapla
 • Misafir1234 3 ay önce Şikayet Et
  Calisanlar icin calis sende istedigini yaparsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni kimliklere ehliyet ibaresi mağduriyet doğurdu
 AK Parti İl Başkanı Kabaktepe'den yerel seçim hazırlıklarıyla ilgili açıklama