İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan yeni kabine açıklaması! Takvimi paylaştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yeni kabineyle ilgili de konuşan Altun, yeni kabineye yönelik takvimi açıkladı.

GİRİŞ 01.06.2023 22:07 GÜNCELLEME 01.06.2023 23:26
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 24 TV canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Altun, merakla beklenen yeni kabine ile ilgili de bilgilere paylaşarak takvimi açıkladı.

"TÜRKİYE ADINA KAZANLMIŞ BİR ZAFERDİR"

Bu seçimde açık bir şekilde kazanan Türkiye olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim zaferi her şeyden önce büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye adına kazanılmış bir zaferdir. Süreç içinde yaşadığımız deprem felaketi bizi sarsan, yaralayan ve ülkece bizi derin bir kedere sevk eden bir gelişme oldu. Biz, çok ciddi bir emekle, gayretle yaraları sarmaya çalışırken, diğer taraftan da milletimize her alanda hizmet etmeye gayret sarf ettik. Cumhurbaşkanımız bu seçim sürecinde ne yazık ki, karşısında sürekli, sistematik bir şekilde yalanı esas alarak hareket eden bir koalisyonla karşı karşıya kaldı. Cumhurbaşkanımız bunlara karşı mücadele etti. Hem siyasi tarihi açımızdan hem de dünya siyasi tarihi açısından Türkiye'de yaşanan seçimler ciddi bir şekilde üzerine eğilmesi gereken bir örnektir.

"MİLLETİN İRADESİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA ÇÖP OLDULAR"

Sosyal medya şirketleri çok net bir şekilde taraf oldular. Bunlar, kendilerini bağımsız, tarafsız platformlar olarak tanıtsalar da böyle olmadıklarını bütün kamuoyu gördü. Amerikan Savunma Bakanlığı herhangi bir ülkede operasyon yapmak istediği zaman, o ülkenin siyasal iletişim mecrasına Twitter aracılığıyla müdahale edebiliyor.

"ULUSLARARASI MEDYA ŞİRKETLERİ CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI OPERASYON MERKEZİNE DÖNÜŞTÜLER"

Uluslararası medya şirketleri ve sosyal medya şirketleri dezenformasyon üretim merkezi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı operasyon merkezine dönüştüler ve başarılı olamadılar. Bütün bu yapılar, organizasyonlar harcanan dev bütçelere rağmen milletin iradesi söz konusu olduğunda çöp oldular. Sayın Cumhurbaşkanımız bu süreçte çok yalın ve net bir iletişim stratejisi izledi, hiçbir zaman yapamayacağını düşündüğü bir söz veya vaatte bulunmadı.

AVRUPA VE ABD'NİN TUTUMU

Türkiye elde ettiği imkânlarla, bölgesel anlamda sahip olduğu derinlikle ve küresel anlamda oynadığı önemli rolle birlikte elbette, küresel aktörlerin yakından takip ettiği bir ülke konumundadır. Yıllarca Türk dış politikası birilerinin yönlendirmesiyle, Batı dünyasından gelen reçetelerle yol aldı. Ne zaman bu güzergâhtan bir miktar sapılsa içerideki Batıcı elitler "aman ne yapıyorsunuz, yoldan sapıyorsunuz" dediler. 2002'den bu yana Cumhurbaşkanımız bağımsız bir dış politika izlediği için sık sık "Türkiye eksen değiştiriyor" diye bir dizi eleştiriyle karşı karşıya kaldı, Cumhurbaşkanımız bunların hiçbirinin dikkate almadı. Ben her şeyden önce Batı'nın, Türkiye'nin yeni gerçeklerini kabul etmelerini bekliyorum. Cumhurbaşkanımızın her alandaki yaklaşımı açık ve nettir. Türkiye'nin güvenlik politikalarına ilişkin Cumhurbaşkanımızın ne düşündüğünü, Batı dünyasındaki liderler çok iyi biliyor. Çok açık bir şekilde vurgulamak istiyorum; Türkiye'nin terörizmle mücadelede gösterdiği performansla dünya barışına ne denli katkı verdiğini de çok iyi biliyorlar. Bugün itibarıyla Türkiye, düzen kurucu bir aktörüdür. Türkiye bugün sadece bir istikrar adası değil, Türkiye aynı zamanda istikrar sağlayan bir güçtür. Cumhurbaşkanımız uluslararası bir krizin derinleşmesini engellerken, diğer taraftan da küresel bir açlık krizinin önüne geçmiştir.

Analiz: Türkiye-ABD İlişkileri ve Yeni ABD Yönetimi | Dış Politika | SETA

TÜRKİYE YÜZYILI'NIN TEMEL PARAMETRELERİ

Sayın cumhurbaşkanımız "Türkiye Yüzyılı" dediğinde esas itibarıyla 21 yıllık iktidardaki müktesebatının önümüzdeki döneme nasıl yansıyacağını anlattı. Bunu yaparken de sadece retorik bir çerçeve ortaya koymadı, çok sistematik, çalışılmış bir metinle kamuoyunun önüne çıktı.

ALTUN'DAN YENİ KABİNE AÇIKLAMASI

"Takvim önümüzdeki iki gün içinde netleşecek. Yarın milletvekili yeminleri olacak. Cumartesi günü yine Sayın Cumhurbaşkanımızın mecliste yemini ve Anıtkabir ziyareti olacak. Sonrası göreve başlama töreni olacak. Yabancı devlet başkanlarıyla, misafirleriyle bir yemeği olacak. Zannederim arkasından da kabine üyelerini açıklayacağı bir toplantı gerçekleşecek. Hep birlikte çok şeffaf bir şekilde süreci göreceğiz."

"6'LI KOALİSYONDA CUMHURBAŞKANIMIZI TEBRİK EDEN OLMADI"

"Cumhurbaşkanımız kapsayıcı, kuşatıcı, birlik ve beraberlik içeren mesajlar verdi. Fakat diğer taraftan doğrudan siyasal kutuplaşmayı, toplumsal kutuplaşmaya çevirmek isteyenler, toplumsal kutuplaşmayı derinleştirmek isteyenler, etnik ve kültürel fay hatları oluşturup buradan çatışma çıkartmak isteyenler tavırları nedeniyle nedamet getirmediler. 6'lı koalisyonda Cumhurbaşkanımızı tebrik eden olmadı. Birileri açısından bu bir rekabet değildi, bu bir düşmanlıktı. Bu aşırı sağ ve aşırı sol ittifakın misyonu kendilerine verilmiş bir misyondu. Bu tam anlamıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü projesine ket vurmak için ortaya çıkmış bir girişimdi."

KAYNAK: STAR
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Kılıcdaroğlunun karşısında ne olabilirdi ki..Başka secenek varmıydı..
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  ELHAMDÜLİLLAH %52 Tepki etmiş bir MİLET var
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  ah fahrettin ah, yola nasil cikdin nasil oldun ,ne hizin kaldi ne işinde basarin,seninde emeklilik zamanin gelmiş,aoayal mecrada etkin bitmis malesef, ayril kenara.
  Cevapla
 • başgan 6 ay önce Şikayet Et
  hiçbir bakan değişmemeli .hepsi kalmalı. biz onlara layıkız
  Cevapla
 • Şükrü yıldırım 6 ay önce Şikayet Et
  Süleyman soylu milli istihbarat başkanı olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail-Filistin savaşı: İsrail'den Gazze ve Lübnan'a harekat başlattı!
İsrail ordusu duyurdu: Hamas'tan 'üst düzey' darbe!