Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na destek mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Biz Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na destek mesajı
Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na destek mesajı
GİRİŞ 02.06.2023 20:31 GÜNCELLEME 02.06.2023 20:31
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Sarıgül, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Sarıgül, iktidarıyla muhalefetiyle kendilerine düşen görevin mesajları iyi okumak olduğunu dile getirerek, “Muhalefet seçim sonuçlarından kaygılara kapılıp laik Cumhuriyet tehdit altındadır asla dememelidir.

İktidarın muhalefete verilen oylara çok daha fazla saygı göstermesi gerekiyor. Her oy eşit ağırlıktadır. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, eşitiz. AK Parti’ye ve Erdoğan’a oy vermeyeni asla kenara itmek doğru değil. Bana oy verenler benim düşüncesi doğru değildir. Önerim iktidar kendisine oy versin vermesin herkesi kucaklamalıdır. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama vatanımız ortak paydamızdır” dedi.

Can Atalay’ın TBMM’de olması gerektiğini de söyleyen Sarıgül, “Can Atalay’ın hala hapiste tutuklanmış olması demokrasi adına kabul edilemez. Demokrasiyi savunmak hepimizin görevi ise seçilmiş vekilin hapiste değil Mecliste olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

"CHP sırası mı yoksa ayrı parti mi?" şeklindeki soru üzerine Sarıgül, “Ben Erzincanlıyım. Bütün arkadaşlarım ahde vefaya önem verir ama CHP’nin kurumsal kimliği olmasaydı seçilme şansım zordu. Biz Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz” cevabını verdi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 50
 • Hancı 11 ay önce Şikayet Et
  Planı tutmayan eskiyerini korumak için koşakoşa gerigelir derdiniz dünya
  Cevapla
 • Halim 11 ay önce Şikayet Et
  Madem yanında duruyordun neden gidip ayrı parti kurdun.
  Cevapla
 • abdul 11 ay önce Şikayet Et
  Bu da ÇARE SARIGÜL diyenlere gelsin. Hahah.
  Cevapla
 • Biz 11 ay önce Şikayet Et
  Parti bana kalır hesabı yapıyor. Ben buna zamanında Ecevit öldü dedim ki git o partinin başına geç ve bir sonraki seçimde anamuhalefet olcan sonrası Allah Kerimdir. ama bu bana yazdı ki kamal abime şanş vercem. Peki ne ne yaptı sana, sen hala anlamadın mı kamalı dizayn edenler sana şanş tanımazlar. Bak bu söylemlerden uzak dur ve ilk olarak o partinin ilkelerine sahip çık.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  tdh ne oldu ne sagciydin ne solcu eee
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyaca ünlü üniversiteden İsrail kararı! Tüm dünyaya duyurup feshettiler
Yeni rapor yayımlandı! Türkiye'de ortadan kaldırıldı! DEAŞ o bölgede yapılanmaya başladı!