Son kulis bilgilerini paylaştı: İşte kabinede yer alacak olası isimler!

Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli, yeni dönemde atılacak adımlar ve Kabine ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 03.06.2023 14:36 GÜNCELLEME 03.06.2023 14:58
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Ülke TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli, son kulis bilgilerini aktardı.

TBMM’deki yemin törenine katılım sağlayan Ateşli, yeni dönemde atılacak adımlar ve Kabine ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

KABİNE İÇİN KULİS BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

Köklü bir revizyon söz konusu.” diyen Ateşli, “Kabineyle ilgili çok sürpriz isimler konuşuluyor. Hakan Fidan’ın Dışişleri Bakanlığı’na geleceği söyleniyor. İbrahim Kalın’ın MİT Başkanlığı’na, Yaşar Güler’in Milli Savunma Bakanlığı’na geleceği, ekonominin başına Cevdet Yılmaz geçeceği konuşuluyor. Lütfü Elvan’ın geri dönmesi bekleniyor. Bunun yanında Merkez Bankası Başkanlığına sürpriz bir şekilde kadın adaydan bahsediliyor.” dedi.

Sadece 2 bakanın görevlerine devam edeceğini belirten Ateşli, “Fahrettin Koca ile Mehmet Nuri Ersoy’un görevlerine devam edeceği biliniyor. Kendileri zaten milletvekili adayı olmamışlardı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için Fatih Kacır’ın ismi geçiyor. Bakan yardımcılığı görevini yürütüyordu. Genlik ve Spor Bakanlığı için Osman Aşkın Bak’ın adı geçiyor. Sürpriz isimlerden bir tanesi olarak konuşuluyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü’ne Akif Çağatay Kılıç ismi konuşuluyor. Kulislerden edindiğimiz bilgilerde Mustafa Şentop’un Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’na getirileceği söyleniyordu. Bunun yanında Sayın Fuat Oktay’ın devam edeceği yönünde bu sabahtan itibaren bir kulis bilgisine ulaştık. Bütün bu soru işaretlerinin cevabı aslında bu akşam saat 22.00’da Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamasıyla nihayete ermiş olacak.” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ NASIL BİR YENİ DÖNEM BEKLİYOR?

Yeni dönemde atılacak adımlarla ilgili konuşan Ateşli, “Ben ekonomide yumuşak bir geçiş süreci olacağını düşünüyorum. Dış politikada ciddi bir yoğunlaşma bekliyorum. Enerjiyle ilgili atılacak adımlar konusunda çok ciddi konuşulan şeyler var. Ekonomiyle ilgili özellikle enflasyonla mücadele konusunda yaşanılan sıkıntılara karşı ciddi adımlar atılacağını düşünüyorum. Cumhurbaşkanı’nın mesajlarından da bunları okuyabiliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

DİPLOMASİ NASIL ŞEKİLLENECEK?

Yurt dışından önemli bir katılımın olduğunu, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın da sürpriz isimler arasında yer aldığını belirten Osman Ateşli, “Seçimler sonrası Sayın Cumhurbaşkanı’nın küresel ölçekte bir diplomasi yürüttüğünü hepimiz biliyoruz. Bu diplomasinin de nasıl şekilleneceğiyle alakalı ilk mesajları ve hangi ülkelerle sıcak temas yaşanacağını okumaya çalışıyoruz aslında.” ifadesinde bulundu.

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 39
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Mevlüt Çavuşoğlu , Süleyman soylu, Hulusi Akar, yeni kabinede yok çok üzüldüm ya... sağlam insanlardı nasıl olmazlar
  Cevapla
 • Celil 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih erbakan diyanet işleri bakanı olsun
  Cevapla
 • Hahhaa 1 yıl önce Şikayet Et
  Tamam söyleyim olsun
  Cevapla
 • Türkiye Yüzyılı* 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih Erbakan bakanlık hizmetinde bulunmalı.sosyal ve politikalar bakanlığı yada çalışma bakanı görevi muhakkak verilmeli milletvekilliğini bıraksın
  Cevapla
 • Türkiye Yüzyılı* 1 yıl önce Şikayet Et
  Binali yıldırım muhakkak kabine de olmalı
  Cevapla
 • Kahtalı 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah Mehmet Şimşek ekonominin başına geçer
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan duyurmuştu! Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması
Gazze’ye yapılan hava yardımı bir çadırın üzerine düştü