Son dakika: Genelkurmay Başkanı Musa Avsever oldu!

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever, mevcut görevi uhdesinde kalmak suretiyle yerine isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

GİRİŞ 06.06.2023 00:45 GÜNCELLEME 06.06.2023 00:51
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'i Milli Savunma Bakanı olarak atamış olması sebebiyle, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever mevcut görevi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Orgeneral Musa Avsever kimdir?

1957 yılında Konya'da doğmuştur. 1978 yılında, Muhabere Subayı olarak Kara Harp Okulundan mezun olan Orgeneral Avsever, Muhabere Subay temel kursunu tamamlamayı müteakip, 1979-1982 yılları arasında 7'nci Kolordu Komutanlığında, 1982-1986 yılları arasında 8'inci Kolordu Komutanlığında, 1986-1988 yılları arasında Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemler Okul Komutanlığında, takım ve bölük komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2016 yılı yaş kararları ile 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren orgeneralliğe terfi eden Avsever; 2016-2021 yılları arasında 1'inci Ordu Komutanlığı görevini yürütmüştür.

Orgeneral Musa Avsever; 5 Ağustos 2021 tarihinde onaylanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine atanmıştır.

Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR 62
 • miroglu 1 yıl önce Şikayet Et
  konyali hemşehrim Musa pasama yeni görevinde başarılar dilerim
  Cevapla
 • Muhammet 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun
  Cevapla
 • GERÇEK 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun aynı ilçeden hemşerin olarak başarılarının devamını dilerim ALLAH yardımcın olsun
  Cevapla
 • haluk 1 yıl önce Şikayet Et
  PKK yı temizlemek bu paşaya nasip olacak herhalde soy isminde gizli ( AV sever )
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özgür Özel, Erdoğan ile ne konuştuklarını açıkladı
Bomba taşıyan drona tekme! Ukrayna-Rusya savaşından dehşet görüntüler